Προς το περιεχόμενο

Ταξίδι στο USA. Συμφέρει να φέρεις κιθάρα επιστρέφοντας;


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαντο, μπορεί να σε βοηθήσει να δεις τον κόσμο, με περισσότερη αγάπη...i phone είπαμε έχεις?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΟΛΟΙ μπορούν να αποκτήσουν και original και μαϊμούδες, θα χωριστούμε εδώ μέσα ποιοί μπορούν να φάνε παντεσπάνι και ποιοί όχι?

 

Το ΟΛΟΙ που πάει, μιλας για Ελλαδα, δυτικό κόσμο, όλο τον πλανήτη;  ;)

 

Μάλλον δε μιλάμε για όλον τον πλανήτη, όπου η πλειοψηφία δεν έχει δει γνήσια... τουαλέτα :)

 

Τώρα για Ελλάδα ή δυτικό κόσμο, η αυξημένη μειοψηφία που ζει κάτω από τα όρια της φτώχειας, μάλλον ούτε για μαϊμου δεν έχει. Εκτός αν το πας ότι οι φτωχοί επέλεξαν να είναι φτωχοί. Στην περίπτωση αυτη, θα πω ότι διάλεξες ενδιαφέροντα τρόπο (εννοώ τις μαϊμούδες και τις γνήσιες) για να διατυπώσεις αυτη την πολιτική θέση :)

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΟΛΟΙ που πάει, μιλας για Ελλαδα, δυτικό κόσμο, όλο τον πλανήτη;  ;)

 

Μάλλον δε μιλάμε για όλον τον πλανήτη, όπου η πλειοψηφία δεν έχει δει γνήσια... τουαλέτα :)

 

Τώρα για Ελλάδα ή δυτικό κόσμο, η αυξημένη μειοψηφία που ζει κάτω από τα όρια της φτώχειας, μάλλον ούτε για μαϊμου δεν έχει. Εκτός αν το πας ότι οι φτωχοί επέλεξαν να είναι φτωχοί. Στην περίπτωση αυτη, θα πω ότι διάλεξες ενδιαφέροντα τρόπο (εννοώ τις μαϊμούδες και τις γνήσιες) για να διατυπώσεις αυτη την πολιτική θέση :)

 

Δεν διατυπώνω καμμία πολιτική θέση. Τέτοιες μόνο σε μπυροποσίες.

Αυτό που εννοώ είναι ότι έαν γουστάρω μια  original κιθάρα που κάνει 5.000 ευρώ, ΕΓΩ, μπορώ και να μαζεύω για 10 χρόνια για να την αγοράσω. Ότι έχω αποκτήσει, από σπίτι μέχρι σπιρτόκουτο, έτσι τα έχω αποκτήσει, κόβωντας άλλα που ΕΜΕΝΑ, δεν μου φαίνονται απαραίτητα όπως σε άλλους. Πχ δεν έχω πάει ποτέ στα μπουζούκια να πετάξω λουλούδια...

Με τη λογική του εάν θέλω κάτι πολύ, μπορώ με οικονομίες να το αποκτήσω, θέλω να πώ ότι...έαν π.χ ο κος Mπίχλας είχε υπομονή (που δηλώνει ότι δεν έχει), αντί να έχει αλλάξει 15 τσέχες, θα μπορούσε να έχει μια επώνυμη.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λες σοβαρά όλα αυτά ή ακόμα

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και κάνω πλάκα...

;

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λες σοβαρά όλα αυτά ή ακόμα ;

Για τα μπουζούκια είμαι απολύτως σοβαρός...

δηλ εσύ που έχεις 3 μπάσα (και ένα handmade) όταν τα αγόραζες, ή όταν έπινες τις μπύρες σου στα Xαίλαντς,  σκεφτόσουν τα παιδάκια της Αφρικής που πεινάνε?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα μπουζούκια είμαι απολύτως σοβαρός...

δηλ εσύ που έχεις 3 μπάσα (και ένα handmade) όταν τα αγόραζες, ή όταν έπινες τις μπύρες σου στα Xαίλαντς,  σκεφτόσουν τα παιδάκια της Αφρικής που πεινάνε?

Οχι αλλά δεν τους έλεγα και μπούρδες του στυλ "αν παιδάκια της Αφρικής περπατάγατε αρκετά, λίγο καθε μέρα, μια μέρα θα φτάνατε στα Highlands και θα απολαμβάνετε την μπύρα σας σαν και εμένα".

Τώρα για τα μπάσα που έχω, παρόλο που είναι πάμφθηνα, ξέρω ότι δεν μπορούν να τα αποκτήσουν όλοι.

Ξέρω πότε να σταματάω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου