Προς το περιεχόμενο

Ρεπλικα?


chrisgtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτη με τον spider man βγαινει και σε λαμπαδα?!!

Και μέσα σε αυγό, αλλά θα είναι της Kinder (έκπληξη.... ;D ;D ;D )

 

 

αυτες που εβαλε ο bihlas :)

 

Απο ήχο δεν έχω ιδέα, αλλά απο λούκ...Κούκλες.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα θα υπάρχει το serial number και τα χαρτιά (εργοστάσιο, ημερομηνίες...)που συνοδεύουν μια original καλή κιθάρα, η δικία μου τουλάχιστον τα έχει...

 

Πες οτι εχω εγω μια Gibson Les Paul CS. Αυθεντικη με τα χαρτια της και με τα ολα της.

Και βρω τον μαγκα τον κινεζο που φτιαχνει τετοια οργανακια και του πω φιλε φτιαξε μου 50 τετοιες, και χτυπα πανω το SN της αυθεντικης, τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?

Και εκτος αυτου δεν νομιζω πλεον τα SN απο τις ρεπλικες να ειναι αλλου για αλλου. Αμα τα "πατησεις" και σου βγαλει αποτελεσμα κανονικα μην φανεις περιεργο.

 

Οσον αφορα τα χαρτια, καλα εδω κιθαρες ρεπλικαρουν και με μεγαλη επιτυχια. Στα certificate θα κολλησεις?

 

H λυση ειναι μια, και ελαχιστοι ειναι αυτοι που την κανουν. Πηρες μια κιθαρα μεγαλε? Μεσα εχει ενα χαρτακι που σου λεει πως να κανεις REGISTER το οργανο σου.

Πηρες μεταχειρη? Ψαξε μια με χαρτια. Αν το καναν αυτο περισσοτεροι τοτε ναι θα υπηρχε τροπος να βγαλεις ακρη. Περνεις το οργανακι, "πατας" για ρετζιστερ και σου λεει πουλο, υπαρχει ηδη...Τωρα με το 99% των οργανων unregistered τρεχα γυρευε...

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να αρχισουμε λοιπον να κανουμε ρετζιστερ.

 

Αλλα μια που το πες μπηκα στο σαιτ της PRS και δεν βρηκα πως μπορω να το κανω ???

 

Edit:Τωρα που το καλοσκεφτομαι, οταν την πηρα ο πωλητης κρατησε το serial(προφανος για να την δηλωσει).Αλλα εστω και ετσι θα επρεπε να μπορω να το κανω και εγω στο site της PRS.Ετσι για σιγουρια

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις φωτο της καινουργιας αγγελιας, βλεπω μια Original Jem.

 

Μην παίρνεις και όρκο, μισό.... είναι υπο εξέταση

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι μία: Τσιπάκια σε σώμα - μπράτσο και σύνδεση σε GPS. Μέχρι να κάνουν οι Βιετναμέζοι site-ρεπλικα που θα συνδέεται σε δικό τους δορυφόρο και θα δείχνει το σπίτι σου...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί σχέση έχει να εξαπατά κανείς έναν άνθρωπο και να κερδοσκοπεί εναντίον του από το να έχει πρόσβαση σε κάτι που

 

1)δεν είναι κερδοσκοπικό

2)δε βλάπτει τον κοινό συνάνθρωπο αλλά μία πολυεθνική που ξεζουμίζει τους πάντες?

 

Το θέμα έχει συζητηθεί πεντακόσιες χιλιάδες φορές, από τα σπασμένα software μέχρι τις κιθαρορέπλικες. Αυτό βέβαια το σημειώνω μόνο για να πω πως δεν θα επεκταθώ όπως πολλές φορές στο παρελθόν, κι όχι για να σας πω να μην το συζητάτε με τη σειρά σας... Αυτή η παρέμβαση πάντως γίνεται για να υπογραμμίσω πως και τα δυο ανωτέρω είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ μπακαλίστικες προσπάθειες για ένα επιχείρημα (ούτε καν επιχείρημα δηλαδή). Σόρι για την σκληρή γλώσσα αλλά κάποιος έπρεπε να το πει, αφού δεν το επεσήμανε κανείς μέχρι στιγμής...  :) Κι αν πρέπει να σας εξηγήσει κάποιος το γιατί σημαίνει πως ποτέ δεν θα το καταλάβετε (νο χαρντ φίλινγκς).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντιλαμβάνομαι τους χαρακτηρισμούς... το παραπάνω σχόλιο ήταν μία απάντησή μου σε σχόλιο συναδέλφου (που εκτιμώ ιδιαίτερα καθώς μου έχει προσφέρει αξιόλογες συμβουλές) περί παραλληλισμού του να πουλάς replica με το να έχεις mp3s.... εγώ δεν άνοιξα κανένα θέμα ως προς την πειρατεία...

 

ναι μεν "νο χαρντ φιλινγκς" αλλά...

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα έχει συζητηθεί πεντακόσιες χιλιάδες φορές, από τα σπασμένα software μέχρι τις κιθαρορέπλικες. Αυτό βέβαια το σημειώνω μόνο για να πω πως δεν θα επεκταθώ όπως πολλές φορές στο παρελθόν, κι όχι για να σας πω να μην το συζητάτε με τη σειρά σας... Αυτή η παρέμβαση πάντως γίνεται για να υπογραμμίσω πως και τα δυο ανωτέρω είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ μπακαλίστικες προσπάθειες για ένα επιχείρημα (ούτε καν επιχείρημα δηλαδή). Σόρι για την σκληρή γλώσσα αλλά κάποιος έπρεπε να το πει, αφού δεν το επεσήμανε κανείς μέχρι στιγμής...  :) Κι αν πρέπει να σας εξηγήσει κάποιος το γιατί σημαίνει πως ποτέ δεν θα το καταλάβετε (νο χαρντ φίλινγκς).

 

βασικα θα με ενδιεφερε να επεκταθεις!

αν δεν εχεις ορεξη/χρονο υπαρχει καποια σχετικη πιο παλια τοποθετηση?

η ακομα και γενικοτερη κουβεντα?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου