Προς το περιεχόμενο

Join the "Bass improvisation experiment"


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έπαιξα κι εγω ένα μικρούλι διάρκειας ενός λεπτού στο funk.

 

Καρφί στην κάρτα ήχου με ένα squier jazz bass vintage mod και χορδές 2 ετών!.. ;D

 

Όλο one take χωρίς να έχω προσχεδιάσει κάτι..

noiz_bassjam_-funky-longshadow.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπαίνω ρε γαμώτο στον πειρασμό να τα ακούσω, αλλά θα συγκρατηθώ!!!  ;D

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα πάω σε κανα φίλο να γράψω κι εγώ τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε φίλε αν ακούσεις τα κομμάτια στη σειρά θα ακούσεις 3 (προς το παρών) ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικά κομμάτια... Και νομίζω ότι το δικό μου είναι το πιο προβλέψιμο!!! :P :P :P

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε φίλε αν ακούσεις τα κομμάτια στη σειρά θα ακούσεις 3 (προς το παρών) ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικά κομμάτια...

 

Και να σκεφτείς ότι ο καθένας μας θα μπορούσε να παίξει και πολλά διαφορετικά πράγματα στο ίδιο κομμάτι. Ακούγοντας τα backing tracks, εγώ τουλάχιστον είχα πολλές ιδέες για το γενικότερο groove του καθενός, αλλά ηχογράφησα μόνο τη μία γιατί ήταν αργά και νύσταζα... αν έχω όρεξη αργότερα μπορεί να ηχογραφήσω και καμία ακόμα. Πάντως ακούγοντας και τα άλλα, δε με επηρεάζουν - σκέφτηκα εντελώς διαφορετικά πράγματα...

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτηκα πως γίνεται ο Longshadow να έχει τέτοιο απίστευτο ήχο καρφί στην κάρτα ήχου!!!!Εγώ έγραψα άλλο ένα κανάλι σολάροντας αλλά αποφάνθηκα να δουλέψω όπως θα τζάμαρα για να μην το χαόσω...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτηκα πως γίνεται ο Longshadow να έχει τέτοιο απίστευτο ήχο καρφί στην κάρτα ήχου!!!!

 

Πρέπει να ναι οι φήμες ότι έχει δάχτυλα.

Δεν το χω ακούσει ακόμα, αλλά περιμένω ότι μάλλον θα με κάνει να ντρέπομαι που ανέβασα :D

 

Και να σκεφτείς ότι ο καθένας μας θα μπορούσε να παίξει και πολλά διαφορετικά πράγματα στο ίδιο κομμάτι. ...Πάντως ακούγοντας και τα άλλα, δε με επηρεάζουν - σκέφτηκα εντελώς διαφορετικά πράγματα...

 

Αυτό είναι και το ενδιαφέρον. Το με πόσους διαφορετικούς τρόπους μπορεί να το δει ο καθένας.

 

Εγώ δε θέλω να τα ακούσω θα επηρεαστώ στάνταρ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρφί στην κάρτα ήχου

 

Εχεις βάλει και κανα chorus; Ανεβαίνοντας ψηλά νομίζω ότι ακούω ένα modulation εφέ - που του πάει κι εκπληκτικά!

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου