Προς το περιεχόμενο

τι θα κάνουμε λοιπόν;


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φυσικά και διαφωνώ! Δεν το βλέπω αυτό που λες.... Μαζικά μιλάω έτσι... Ο αδερφός μου ας πούμε μένει μόνιμα στην Αγγλία για τουε λόγους που λες... καταλαβαίνεις.....

Αλλά είναι η εξαίρεση...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλλο εθνικη συνειδηση και αλλο ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ (στον οποιο οντως ειμαστε πρωταθλητες) μη τα μπερδευουμε.

 

Μαζικά μιλάω έτσι

 

μα δεν μιλαω για ...μαζα,η μαζα παντα..μαζα θα ειναι,για σκεπτομενους και αξιολογους ανθρωπους μιλαω....εκτος απο...εμενα.. ;D (που εχω φυγει ο....μισός ;D) μονο τα τελευταια 2 χρονια εφυγαν 5 κολλητοι μου (ολοι μουσικοι) για τα ξενα....(& διαπρεπουν ολοι)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. αλλά τελικά όλοι μένουν εδώ!!! Και οι μεν και οι δε.... ;)

 

σε αυτο κανεις λαθος,η διαρροη αξιολογου ανθρωπινου δυναμικου προς το εξωτερικο ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ (ειδικα τα τελευταια 4-5 χρονια).

 

Με πρόλαβε ο SF. Κι εκτός αυτού, κι ο τελευταίος τροχός της αμάξης να'σαι βγαίνοντας έξω σε μια άλλη χώρα όπου υπάρχει οργάνωση τουλάχιστον κι έχεις κι εσύ ένα στόχο, ε δεν είναι δυνατόν να μην πετύχεις τίποτα απολύτως. Ή παντελώς άχρηστος πρέπει να'σαι ή εντελώς ελληνάρας όπου θες και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο. Και τώρα κάτι δικαιολογίες για το ότι γυρνάνε πίσω πολλοί περί "κλίματος", και "όχι σκοτεινιάζει νωρίς", και "δεν έχει φραπέ", και "δεν μπορώ να καπνίζω παντού" και άπειρα άλλα τέτοια τις βρίσκω απλά τραγικές. Και πίστεψέ με, στη φάση που είμαι τις ακούω συνέχεια ως αποτροπή απ'το να φύγω.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Εθνικη Συνειδηση , όπως ας πουμε ιστορικα υφισταται ως εννοια, ειναι κατι που επιβάλλεται, ως αποτελεσμα προπαγανδας και ειναι εξαιρετικο εργαλειο στα χερια αυτων που έχουν να κερδισουν κατι. Αυτό που χρειαζεται ειναι η "εθνικη" ας πουμε ΣΥΜΠΝΟΙΑ. Απο εθνικη συνείδηση γαμαμε, η συντριπτικη πλειοψηφια πασχει απο συμπλεγματα ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ.

 

πραγματικά διαφωνώ με αυτό το σκεπτικό... -1 από εμένα!

 

Όσο διαφωνώ με το ένα άκρο, τόσο διαφωνώ και με το άλλο... Συμπλέγματα ανωτερότητας έχουν οι άνθρωποι που δεν μπορούν να αντιληφθούν απλές βασικές έννοιες! Αλλά δεν είναι αυτό η Εθνική συνείδηση, μην τα μπερδεύουμε...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα κάτι δικαιολογίες για το ότι γυρνάνε πίσω πολλοί περί "κλίματος", και "όχι σκοτεινιάζει νωρίς", και "δεν έχει φραπέ", και "δεν μπορώ να καπνίζω παντού" και άπειρα άλλα τέτοια τις βρίσκω απλά τραγικές.

 

αυτα ειναι λαλακιες 8ωρες...σιγα τωρα που θα εισαι στο ΠΑΡΙΣΙ,στο ΛΟΝΔΙΝΟ,στη ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ και στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ & θα σου λειπει ο..φραπες.....(ασε που και να σου λειπει αγοραζεις ενα κουτακι νες και φτιαχνεις,εχει και πολυ καλυτερης ποιοτητας γαλα εξω.. ;D)

 

Αλλά δεν είναι αυτό η Εθνική συνείδηση, μην τα μπερδεύουμε...

 

+1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ασε που και να σου λειπει αγοραζεις ενα κουτακι νες και φτιαχνεις,εχει και πολυ καλυτερης ποιοτητας γαλα εξω.. ;D)

 

+1... μικρή Ολλανδέζα, απέραντα λιβάδια και αγελάδες αλα Atom Heart Mother.... ;D ;D ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά διαφωνώ με αυτό το σκεπτικό... -1 από εμένα!

 

Όσο διαφωνώ με το ένα άκρο, τόσο διαφωνώ και με το άλλο... Συμπλέγματα ανωτερότητας έχουν οι άνθρωποι που δεν μπορούν να αντιληφθούν απλές βασικές έννοιες! Αλλά δεν είναι αυτό η Εθνική συνείδηση, μην τα μπερδεύουμε...

 

Μα δεν εκανα καμια ακραια τοποθετηση, απλα εκανα μια παρατηρηση σχετικα με το ποιοι και ποτε ιστορικα απευθυνονται στην...Εθνικη Συνειδηση των πολιτων και πως αυτη, ΟΠΟΙΑ κι αν ειναι τιθεται προς εκμεταλλευση

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι (επιτέλους) στα τελευταία να φύγω Σουηδία, κι εννοείται ότι εδώ και καιρό έχω μιλήσει με διάφορους Σουηδούς για τα πάντα όσον αφορά διαμονή, εργασία κλπ. εκεί κι έχω επίσης ψάξει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ με αφορά, δηλαδή ουσιαστικά τα πάντα. Και πραγματικά, αν είχαν ψάξει οι μισοί έλληνες τι γίνεται εκεί και είχαν οι μισοί των μισών τη θέληση να φύγουν, η ελλάδα θα'χε αδειάσει. Και φυσικά μιλάω μόνο για κάτι που γνωρίζω. Εννοείται ότι και λοιπές χώρες, όπως Γερμανία, Αγγλία κλπ. είναι στα ίδια περίπου κυβικά. Και πάλι όμως, από δικούς μας εκεί πάνω έχω ακούσει μόνο γκρίνια και τρόπους να παίρνεις το επίδομα χωρίς να δουλεύεις!!!!!!!!! Έλεος!!!!  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας από τους υποδιοικητές μου στο στρατό, σε μία από τις πολλές στιγμές αγανάκτησης, με ρώτησε:

 

-"Λοχία, ξέρεις πότε η Ελλάδα θα βάλει μυαλό;"

-"Πότε, κύριε υποδιοικητά;"

-"Όταν χάσει έναν πόλεμο. Να μπούνε μέσα, να τα ρημάξουν όλα, να μην μείνει πέτρα όρθια και να χτιστούν όλα από την αρχή".

 

...

 

όπως και ένας καθηγητής μου στο ωδείο είχε πει κάποτε "όλους αυτούς που είναι υψηλά ιστάμενοι σε διάφορα ωδεία, καλλιτεχνικοί διευθυντές, διάφορες prima donnes της μουσικής κ.λ.π. πρέπει να τους μαζέψουμε στην πλατεία Συντάγματος και να τους κάψουμε ζωντανούς". Τα παιδιά που θέλουν να μάθουν μουσική να πάνε στο εξωτερικό, να μάθουνε αυτό που θέλουν, να αποκτήσουν εμπειρίες και μετά να έρθουν στην Ελλάδα και να διδάξουν.

 

:-*

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"όλους αυτούς που είναι υψηλά ιστάμενοι σε διάφορα ωδεία, καλλιτεχνικοί διευθυντές, διάφορες prima donnes της μουσικής κ.λ.π. πρέπει να τους μαζέψουμε στην πλατεία Συντάγματος και να τους κάψουμε ζωντανούς"

 

Προσφερομαι ΤΖΑΜΠΑ να ειμαι ο...μπουρλοτιερης (σοβαρα μιλαω)

 

(αλλα μπορουμε να βαλουμε μεσα και ολους τους "διανοουμενους" & τους "ποιοτικους" της ψωροκωσταινας? ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου