Προς το περιεχόμενο

ο ΟΡΙΣΜΟΣ της καλης μουσικης.....


santso 4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Για EVILNYE οταν παιζεις μουσικη μονο αφηνεσαι και αισθανεσαι !!! η λογικη εχει προηγηθει ωσπου να μαθεις το εργο ...σωστη η παρατηρηση για την αυτοεπιβεβαιωση...

...κυριε SF ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕΣ το διαβασα πολλες φορες γιατι ξαφνιαστηκα αν στο μεταξυ αλλαχτηκε η εκφραση αυτο ειναι προς τιμη αυτου που το εκανε νομιζω οτι διορθωσε ενα λαθος...δεν θελω καθολου να πολιτικολογησω αυτα τα εκανα ως φοιτητης στην δεκαετια του 80 νομιζω οτι κι εγω εχω παρει μια μυρωδια απο μαρξ

ο οποιος για να πολεμησει τον δογματισμο ειπε οτι ειναι ο πιο αντιμαρξιστης...αυτα τα λογια ειναι ο οδηγος μου για πολλα χρονια...διαφωνω με τα συμπερασματα σας τα πολιτικα αλλα θεωρω οτι μεσα σε ευπρεπη πλαισια μπορει κανεις να ισχυριστει ο,τι θελει διαφωνουμε-συμφωνουμε ισως να προκυψει κατι νεο και καλυτερο (διαλεκτικη στην υλιστικη φιλοσοφια )για σενα που ξερεις...

φιλικα παντα και για σενα συντροφικα

                                   

 

Ποτέ δεν έχω αλλάξει ποστ μου (ή εκφράσεις σε ποστ μου) προς το καλύτερο. ΑΝ την είχα αλλάξει, θα το είχα κάνει προς το χειρότερο.. :) :) Ρώτα παλαιότερους και θα στο επιβεβαιώσουν.

 

Αλλά, μόνο και μόνο για να είμαι σαφής, το επιχείρημά μου (στο οποίο περιλαμβάνεται η φράση που σε ενόχλησε) σχετίζεται με την αποκατάσταση της αλήθειας όσον αφορά τον πραγματικό ρόλο των μουσικοκριτικών και των δισκογραφικών εταιρειών σε μία μουσική σκηνή που λειτουργεί (κάτι δηλ. που δεν υπάρχει στην Ελλάδα).

 

Το ότι γνωρίζω (και κατονομάζω) την ιδεολογική προέλευση των απόψεων που εξέφρασε η Evilnye δεν θα έπρεπε να σε ενοχλεί - εκτός αν τις αρνείσαι.. το οποίο δε συμβαίνει.. μάλλον τις επιβεβαιώνεις.

 

Μεγάλη πλάκα έχει πάντως το παρακάτω απόσπασμα:

 

ο κομμουνισμος στο απωτερο σταδιο του θα βασιζεται στην αυτοδιαχειριση σε ολα τα επιπεδα επομενως το μουσικο προιον ειτε ως εμπορικο προιον ειτε σκετο πνευματικο θα το διαχειριζετε ο δημιουργος του και αν θελει στα πλαισια μιας κολεκτιβας ομοτεχνων του...

 

Σιγά ρε μάστορα μην ανακαλύψατε και το ίντερνετ (δηλ. το πιο ελπιδοφόρο από τα σύγχρονα μέσα για να επιτευχθεί κάποτε ο στόχος της αυτοδιαχείρισης).. μετά Χριστόν προφήτες... και τι διάολο είναι η κολλεκτίβα ομοτεχνών του; έμαθε κιθάρα η Κανέλω;

 

Για εμένα φίλε δεν είσαι κανένα 6% , αλλά είσαι ο DC και σε σέβομαι απολύτως. Το αν σέβομαι την ιδεολογία σου είναι κάτι ΑΛΛΟ και ελπίζω ότι δεν το έχεις ξεχάσει πλήρως.

 

Υ.Γ. Α και εννοείται ότι μπορείς να λες και για τον Κ/ρη και όποιον άλλο θέλεις ότι θέλεις. Δεν έχω καμία σχέση με το χώρο.

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το ότι γνωρίζω (και κατονομάζω) την ιδεολογική προέλευση των απόψεων που εξέφρασε η Evilnye δεν θα έπρεπε να σε ενοχλεί - εκτός αν τις αρνείσαι.. το οποίο δε συμβαίνει.. μάλλον τις επιβεβαιώνεις.

 

Μια διόρθωση, οι απόψεις που εκφράζω δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με τη συγκεκριμένη ιδεολογική τοποθέτηση που νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..οκ παιδες δεν ξερω τι μου γινεται...ειμαι και 50 χρονων και ως γνωστον ου γαρ ερχεται μονον...συγχωρηστε με τωρα γιατι ειμαι εν ωρα εργασιας και πρεπει να σας αφησω ευχαριστω για την υπομονη σας... ΒΥΕ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διόρθωση, οι απόψεις που εκφράζω δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με τη συγκεκριμένη ιδεολογική τοποθέτηση που νομίζεις.

 

ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ, λέμε...

Δεν είπα ότι ντε και καλά ανήκεις σε αυτό το χώρο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν βγαινει νοημα το θεμα εχει κανει βολτα ολη την παραλιακή 10 φορες κ εχει μιλήσει με μηχανοβιους,αυτοκινητοβιους,τουτανες και οτι θελετε.Εχει αλλαξει διευθυνση,κατευθυνση,προελευση,διελευση και επισης οτι αλλο θελετε.

 

Ακομη ενα θεμα λαμπάτος-αλαμπάτος, τιμιο ξύλο-ατιμο νοβοπάν και πάλι δεν βγαινει τπτ.

 

Δεν ξερω τι φταιει αλλα μαλλον τα δεδομενα είναι ελλειπη οπως και σε ολα τα παραπλήσια θεματα που δεν καταλήγουν ποτε.Μάζι βεβαια με την υποκειμενικότητα και τις ατομικες "υγρασίες"(πρασινάδες-αποψεις).

 

Αφου παιρνει μπάλα κ την πολίτικη μήπως να το στέλνατε για τπτ εκτακτα σεμινάρια?

 

Στο πολυ φιλικο, βαρεθηκα να το βλεπω εδω κ μερες να ανεβοκατεβαίνει χωρις καμμία ελπιδα συμπερασματος........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πολυ φιλικο, βαρεθηκα να το βλεπω εδω κ μερες να ανεβοκατεβαίνει χωρις καμμία ελπιδα συμπερασματος........

 

Ώστε υπήρχαν και ρομαντικοί που περίμεναν συμπέρασμα απ το θέμα... Συγκινούμαι, συγκινούμαι....  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου παιρνει μπάλα κ την πολίτικη μήπως να το στέλνατε για τπτ εκτακτα σεμινάρια?

 

γιατί, δεν έγινε ακόμα η εθνική συμφιλίωση?

 

χωρις καμμία ελπιδα συμπερασματος

 

το μόνο σίγουρο. Κουβέντα να γίνεται.

 

audiocostas: http://ludens.cl/musicus/goodmus.html

 

απ΄την άλλη, ορίζοντας κάτι, δεν περιορίζεις αυτό καθ'εαυτό το οριζόμενο, αλλά την αντίληψη που έχεις ως υποκείμενο επ'αυτού. Εκτός αν είσαι έτοιμος να αναθεωρείς τον ορισμό σου ανα πάσα στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου