Προς το περιεχόμενο

Tο πιο πολύπλοκο και περιέργο συγκρότημα από progressive rock/metal?


ThePilgrim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πράγματι πολύ ωραίες προτάσεις. Transatlantic έχω ακούσει πιο πολύ να πω την αλήθεια, οι οποίοι βγαίνουν σε περιοδεία με τον Gildenlow όπου να 'ναι. Είχαν συνεργαστεί και στο παρελθόν αν δεν απατώμαι.

 

Ήμουν ο μόνος που ακολουθώντας τον τίτλο του thread, πόσταρα ένα μόνο όνομα; ::) :D Γιατί το μόνο εύκολο είναι να αραδιάζουμε ονόματα που γουστάρουμε το ένα μετά το άλλο (και για μένα είναι πολλά σ' αυτό το είδος πανάθεμά τα ;D).

Μήπως θα ήταν πιο ενδιαφέρον να είχαμε μία επιλογή την οποία και θα δικαιολογούσαμε όσο γίνεται; Νομίζω ότι θα ήταν πιο ουσιαστικό και ενδιαφέρον από το να ποστάρουμε κατεβατά με ονόματα. ;)

 

Α -μιας και μιλάμε για.. όχι ακριβώς prog μπάντες μόνο- να προσθέσω και τους τρισμέγιστους Ελβετούς Coroner ('techno-thrash' ό,τι πιο κοντινό μπορεί να χαρακτηρίσει τη μουσική τους) που πρόσφεραν πραγματικά διαμάντια όσο ήταν ενεργοί. Πολύ μπροστά απ' την εποχή τους, γι' αυτό και πήγαν από 'κει που ήρθαν τελικά. :) Έβγαλαν αριστουργήματα...

 

Ίσως κάποια στιγμή επανέλθω για τους Crimson. ;)

 

edit: +1 για τους late Atheist (πιο πολύ δηλαδή Unquestionable Presence και Elements).

 

Απο την μια έχεις δίκιο αν το πάρεις με το γράμμα του "νόμου" απο την άλλη όμως δεν νομίζω οτι είναι φάουλ  να αναφερθούν εδώ και κάποια ονόματα παραπάνω ώστε εμείς οι πιο "παλαιοί" να "ξεστραβωθουμε" και να ψαξουμε καποιες πρόσφατες δουλειές που δεν εχουμε ακούσει, και οι νεώτεροι να μαθουν κάποιο ονομα απο το παρελθόν

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας μη ψεχνάμε τους The Mars Volta. Η διαστρέβλωση του εναλλασόμενου ρεύματος από την αλλαγή χρώματοε της αλήθειας...

 

 

Χριστέ μου, δεν αντέχω άλλο...

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας μη ψεχνάμε τους The Mars Volta. Η διαστρέβλωση του εναλλασόμενου ρεύματος από την αλλαγή χρώματοε της αλήθειας...

 

Χριστέ μου, δεν αντέχω άλλο...

 

 

+1000 Η πρώτη μπάντα που σκέφτηκα μόλις είδα τον τίτλο...

 

 

Mην ξεχνάμε Mr. Bungle και Primus ;)...

 

 

 

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spock's Beard: Ενδιαφέρουσες στιγμές, ενδιαφέρουσα άποψη, κάθε δίσκος ένα πλήρες, χορταστικό σύνολο.

Πολύ clear - cut όμως για μένα. (Το αποφάσισα μετά από 3 album) 8)

The Flower Kings: To Rainmaker έχω ακούσει...και δε βρίσκω κι ένα smilie να κοιμάται για να γίνω εκφραστικότερος.

Εκεί που λες "νά'το το gargantuan το riff, μπράβο παιδιά μου, μη το σκατώσετε τώρα..."...το σκατώνουν. :P

 

Οι Fates δεν είναι ούτε οι πιό περίεργοι ούτε οι πιό πολύπλοκοι, αλλά είναι μακράν οι πιό εθιστικοί. Εννοείται ότι ασχολούμαστε απ'το '97 και δώθε, ε; 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Fates δεν είναι ούτε οι πιό περίεργοι ούτε οι πιό πολύπλοκοι, αλλά είναι μακράν οι πιό εθιστικοί. Εννοείται ότι ασχολούμαστε απ'το '97 και δώθε, ε; 8)

 

Τς τς τς τς... :)

Γιατί από το '97 και δώθε;

ΔΕΝ ξεχνούμε Parallels & Perfect Symmetry, ντε... :-\ :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί από το '97 και δώθε;

ΔΕΝ ξεχνούμε Parallels & Perfect Symmetry, ντε... :-\ :)

+1000

 

Άσε που εμένα μου άρεσαν και το awaken the guardian, No exit και spectre within :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου