Προς το περιεχόμενο

Ο πιο γρήγορος κιθαρίστας???


vavel80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Μια που μιλησες για βαρεμαρα..... Οριστε κατα την γνωμη μου ο πιο γρηγορος και πιο βαρετος κιθαριστας....

 

 

Σου έχω χειρότερο Chris Impellitteri  στο ομότιτλο πρώτο EP του. Μερικά... εκατομμύρια (άνευ λόγου και ουσίας) νότες...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Οι Chris Impelliteri, Vinnie Moore, Tony Macalpine, φυσικά ο «Σουηδός» και αρκετοί άλλοι ήταν εκείνη η φουρνιά των guitar heroes που έσκασε μύτη στα mid '80s. Κάποιοι ήταν καλύτεροι από άλλους- όχι μόνο παικτικά, αλλά και συνθετικά. Στην αρχή είχαν ενδιαφέρον, αλλά από ένα σημείο και ύστερα το τόσο μπούρου- μπούρου το βαρέθηκε και ο θεός... Βεβαίως τα παλικάρια ήταν χεράδες και αυτό οφείλουμε να τους το καταλογίσουμε... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως βρε παιδιά ας μην τρώμε έτσι απλά το παραμύθι με τους ( γρήγορους ) δεν έχει τόσο σημασία πόσο γρήγορα παίζει άλλα τι είναι αυτό που παίζει κάποιος με ταχύτητα  , πόσο καλά , και με τι ήχο παίζει επειδή έχει εξελιχθεί σε πανδημία το φαινόμενο με τους γρήγορους    ;)      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Eagle Μπα ευτυχώς χρόνια τώρα το ξεπεράσαμε. Less is more είναι οι ημέρες μας και αυτό ειναι καλό...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας προσθέσω κι εγώ έναν κιθαρίστα nintendo!  ;D

Ότι παίζει κέρατα παίζει, αλλά... no thanks!

 

 

 

 

 

@ Eagle Μπα ευτυχώς χρόνια τώρα το ξεπεράσαμε. Less is more είναι οι ημέρες μας και αυτό ειναι καλό...

 

Αμ δε που το ξεπεράσαμε. To less is more ισχύει για το μισό noiz και that's it. Αλλά καλώς ή κακώς έτσι έχουν τα πράγματα, οι περισσότεροι μουσικοί πλέον προσπαθούν να γίνουν ο ένας πιο γρήγορος απ'τον άλλο. To each his own, play and let play κι άλλα τέτοια χίππικα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως εχω βρει τον τελευταιο καιρο......αυτον...ο οποιος ειναι παιχταρας μεγαλος...και πολυ γρηγορος.....και καθολου μα καθολου βαρετος....το αντιθετο θα ελεγα.....

 

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=YnxekH8zOSM

 

 

επισης ειναι ο κιθαριστας του James LaBrie......στα προσωπικα του albums.....αλλα οσοι ειστε φαν του PETRUCCI μην ακουσετε τα κομματια του γιατι στην κιθαρα τον κανει τον petrucci λιγο χαζο......ο κυριος MARCO.........

 

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=4-nYY4_00vI

 

 

Φοβερος ειναι ο ατιμος και εχει ηχαρα........ψαξτε τον λιγο εαν δεν τον ξερετε

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου