Προς το περιεχόμενο

Ποτε μελετησες τελευταια φορα ?


psycho969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μια ακόμα απορία. Αν ακούσεις κάποιο άγνωστο, παρ αυτά εξαιρετικό μουσικό. Θα μπορέσεις να αναγνωρίσεις ότι ναι αυτός παίζει/ ξέρει οπότε η άποψή του μετράει για μένα;

 

Φυσικά αν και αν είναι έτσι θα είμαι λίγος για να τον κρίνω.Για να μην παρεξηγηθω δεν ξερω πως "ακούστηκαν" τα ποσταρίσματά μου, αλλά εννοείται οτι εχω μεγάλο respect για τους μουσικούς με παιδεία-ωδεία-σπουδές-διαβάσματα ανεξαρτήτου μουσικής που παίζουν και σε καμία περίπτωση δεν τους υποβιβάζω, το αντίθετο μάλιστα.Απλά πιστεύω οτι και οι υπόλοιποι που έχασαν το τραίνο των σπουδών (πχ me) δικαιούνται και αυτοι μια θεση στον ηλιο αφου η κοινή συνισταμένη είναι η αγαπη για την μουσική.

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και νομίζω, ότι στους πρωταθλητές, θέλουμε να μοιάσουμε...αθλητές (έτσι ή αλλιώς), είμαστε όλοι ;)

εκτος αν ασπαστείς την ρήση του Πύρου Δήμα "ο αθλητισμός ειναι υγεία ενω ο πρωταθλητισμός αρρώστια"  ;D

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αν ασπαστείς την ρήση του Πύρου Δήμα "ο αθλητισμός ειναι υγεία ενω ο πρωταθλητισμός αρρώστια"  ;D

Kαι πολύ σωστά τα λέει, εάν δε, το μεταφέρουμε και στη μουσική...τα νεκροταφεία είναι γεμάτα...μόνο κανα2 πήγαν από αεροπλάνο-ελικόπτερο! ::)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψη μου ειναι οτι χωρις μελετη δεν προχωραει καποιος μουσικα και επειδη πολλοι ρωτησαν τι ειναι μελετη νομιζω μελετη ειναι η ενασχοληση με αυτα που δεν ξερεις μουσικα.Δηλαδη το να παιξω για 99999999η φορα την εισαγωγη του holy wars βλεποντας friends η 24 δεν ειναι μελετη αλλα μουσικος αυν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μελέτη καλό κάνει. Βοηθάει να βγεις από πολλά αδιέξοδα και ειδικά όταν είσαι με πρόγραμμα με ωδείο ή κάτι παρόμοιο.  ;)

Π.χ. εγώ έχω ακόμα τις σημειώσεις απ' τον ένα χρόνο σπουδών στο Δημοτικό Ωδείο Πάτρας. (τύμπανα παίζω). Με βοηθούν πολλές φορές και πάντα μελετάω όταν παρατηρώ ότι είναι ντεφορμέ η "ομάδα". Πολλές φορές βέβαια, απ' την μελέτη σου έρχονται ωραίες ιδέες (ειδικά στα τύμπανα) για κομμάτια ή περάσματα.

ΠΑΝΤΑ όμως καλό είναι ό,τι μελετάς να το πράττεις και να το δουλεύεις στη λογική ενόε γκρουπ...

Προσωπικά σχεδόν καθημερινά μελετάω... Σχεδόν λόγω εξεταστικής  :-[ Τώρα που τελειώνει όμως θα το ψιλο-κάψω.  ;D

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου