Προς το περιεχόμενο

Πληκτραδες...τα ποστ μας..ουτε το 1/3 δεν φτανουν αυτα των κιθαριστων!!..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει και η άλλη λογική. Οι πληκτράδες ξέρουνε να διαβάζουν το manual οπότε δε μπαίνουν να ρωτήσουν τα πάντα ανα πάσα στιγμή  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι πληκτράδες ξέρουνε να διαβάζουν το manual οπότε δε μπαίνουν να ρωτήσουν τα πάντα ανά πάσα στιγμή  ;D

 

Πολύ σωστά.. Και νομίζω ότι και σε θέμα δασκάλου-ωδείου, η κιθάρα μαθαίνεται αρχικά και αυτοδίδακτα ή με φίλους (σίγουρα όχι στο ίδιο επίπεδο), σαφώς πιο δύσκολα από πιάνο ή synth που πρέπει να ψάξεις και να ψαχτείς σε πολλά manual. Από την άλλη, το noiz είναι μάλλον μεταλοκαφρο-μπλουζο:κρατούμενο. Όχι π.χ. όπως ένα site ηλεκτρονικής μουσικής όπου σίγουρα θα είχαμε τον πρώτο λόγο. Χμ;

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη, το noiz είναι μάλλον μεταλοκαφρο-μπλουζο:κρατούμενο.

 

Δεν μου αρεσει πολυ αυτος ο χαρακτηρισμος..μιας και ειμαστε κι εμεις κομματι του site και κομματια συνεργασιας με τους εγχορδους γενικοτερα,κι οχι μονο κιθαριστες.

Τουλαχιστον προσωπικα παραμενω ακολουθος της μπαντας και σε δευτερευον χαρακτηρα γραφω στο δικο μου χωρο μονος μου οτι ηλεκτοαναλογικο θελω.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν ακούστηκε άσχημο, δεν το είπα με την κακή έννοια. Απλά, από τη μικρή εμπειρία μου εδώ, νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να βρεις θέματα για "γκάζια" και telecaster. Βέβαια, μπορούμε να σταματήσουμε να "γκρινιάζουμε" για τον (σχετικά) μικρό αριθμό των ποστ μας και να αρχίσουμε να κουβεντιάζουμε περισσότερο και με περισσότερη εξωστρέφεια. Υπόσχομαι να αρχίσω μερικά νέα θέματα, διότι προέκυψαν όντως κάτι ζητήματα τελευταία.. :-)

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν ακούστηκε άσχημο, δεν το είπα με την κακή έννοια. Απλά, από τη μικρή εμπειρία μου εδώ, νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να βρεις θέματα για "γκάζια" και telecaster. Βέβαια, μπορούμε να σταματήσουμε να "γκρινιάζουμε" για τον (σχετικά) μικρό αριθμό των ποστ μας και να αρχίσουμε να κουβεντιάζουμε περισσότερο και με περισσότερη εξωστρέφεια. Υπόσχομαι να αρχίσω μερικά νέα θέματα, διότι προέκυψαν όντως κάτι ζητήματα τελευταία.. :-)

 

Αυτα περιμενω κι εγω.

Σκοπος του θεματος ειναι να ακουσω κι αλλους πληκτραδες..να διαβασω σκεψεις τους..να επικοινωνησω..να μαθω..να δωσω..

 

Μου εχει λειψει αυτο..εδω και παρα πολυ καιρο. Κλεινομαι σπιτι μου..και τελικα ...σημερα εβγαλα παραεξω..''παραπονο'' ας το πω.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) Ωωω, έλα να κάνουμε αγκαλίτσα όλοι οι πληκτράδες μαζί.. Προσωπικά μιλώντας, θέλω να ανοίξω μερικά ζητήματα ακόμη.. Θα κάνω και μια μικρή έρευνα για το τι θέματα υπάρχουν ήδη (να μην τα ξαναπιάνουμε) και τα ξαναλέμε. Πάντως το θέμα συνεχίζεται, και ίσως έτσι εντοπίσουμε κάποια ψυχολογικά χαρακτηριστικά του οργάνου που μας κάνουν πιο εσωστρεφείς..

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί πρέπει να αλλάζουμε/ανανεώνουμε όργανα κάθε 3-4 χρόνια...

 

Γιατί?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω αυτο δεν το πολυκαταλαβα..αλλα πηρα μια αισθηση χιουμοριστικη απο τον χρηστη..και δεν εδωσα βαση..??

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω σε τι χωρο κινειται ο φιλτοτος συναδελφος..παντως ο δικος μου εξοπλισμος..δεν ανανεωνεται,απλως αναπτυσσεται πανω στις ηδη υπαρχουσες πλατφορμες.Εκτος αν τυχει καποια δουλεια..που χρειαζεται αυτο που δεν μπορω να εχω απο τον εξοπλισμο μου και εκει σφιγγουν οι....γιατι δεν ειναι και ευκολο να αποκτησεις εναν νεο συνθετητη.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πως θα παίξεις με up to date ήχους και samples, εισαγωγές, backing tracks σε studio παραγωγές του 2010  και σε live αν έχεις πλήκτρα του 1989 ή του 94 ή του 2000?

οι πιο πολυέξοδοι μουσικοί είναι κατά τη γνώμη μου πληκτράδες και μετά drummer και κιθαρίστες. Αυτοί έχουν τα αναλώσιμα, εμείς έχουμε για αλλαγή όλο το όργανο στα 3 χρόνια!

Αν ο εξοπλισμός που έχεις είναι παλιός κανείς δε θα θέλει να σε πάρει για δουλειά σε live ούτε και να συνεργαστεί επαγγελματικά μαζί σου σε studio παραγωγές.

ε?...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου