Προς το περιεχόμενο

Ελλάς - Ευρώπη : Σημειώσατε Χ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον δεν πρόσεξες τι έγραψε ο Superfunk:

 

Αλλωστε τα επιτευγματα των Ελληνων στην βιομηχανια' date='την τεχνη,την οικονομια,την πολιτικη,την παραγωγη & την αναπτυξη ΔΙΑΨΕΥΔΟΥΝ αυτες τις παπαρολογιες :!: :lol:[/quote']

 

Δεν περιμένουμε καμία μελέτη για να μάθουμε ποιο είναι το χάλι εδώ πέρα. Απλά όταν έρχεται και η μελέτη (ή όποια μελέτη) είναι μία ευκαιρία να θυμηθούμε όχι μόνο το ότι είμαστε ξεφτίλες αλλά το ότι οι άλλοι το ξέρουν. Αυτό είναι το κακό.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 215
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Superfunk το ότι προκόβει μια χώρα δεν εξαρτάται από το μέσο όρο της 'εξυπνάδας' των υπηκόων της, εξαρτάται από το, κατά πόσον η χώρα αυτή εκμεταλεύεται σωστά και δίνει ευκαιρίες στους ευφυείς και δημιουργικούς ανθρώπους.

 

και η "χωρα" αυτη απο ποιους αποτελειται?απο "αλλους" ανθρωπους απο αυτους που την κατοικουν?? :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ο Abraxas, και πολύ σωστά κατα τη γνώμη μου, λέει οτι Η ΜΕΛΕΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ Π#$%@ΑΣ. Οπότε η μελέτη δεν έρχεται να μας θυμήσει τίποτα γιατι δεν ισχύει. Βέβαια ακόμα δεν την έχω δει οπότε κρατάω μια πισινή, αλλά είμαι 80% σίγουρος οτι θα είναι σαν την μελέτη για τη δυσλεξία και το πολυτονικό :). Αυτή δεν είναι η διαφωνία ή κατάλαβα λάθος τι λέει ο καθένας?

 

Πάντως αντίθετα με την προαναφερόμενη, πιστεύω οτι η μελέτη της PISA έχει όντως αξία και είναι πολύ διαφωτιστικό το μπουκλετάκι της, κοιτάξτε το.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμένουμε καμία μελέτη για να μάθουμε ποιο είναι το χάλι εδώ πέρα. Απλά όταν έρχεται και η μελέτη (ή όποια μελέτη) είναι μία ευκαιρία να θυμηθούμε όχι μόνο το ότι είμαστε ξεφτίλες αλλά το ότι οι άλλοι το ξέρουν. Αυτό είναι το κακό.

 

Σου έχω δώσει την εντύπωση ότι διαφωνώ με αυτά που λες παραπάνω;

 

Αν το δεις σαν μια 'ευκαιρία' όπως λες... πάω πάσο' date=' δεν χρειάζεται πάντως, αρκεί να κοιτάξεις γύρω σου για να δεις το χάλι μας...

 

[edit: θέλω να πω ότι δεν χρειάζεται να το βλέπουμε ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ και (άποψη μου) ενίοτε μεμψίμοιρα το ζήτημα']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η "χωρα" αυτη απο ποιους αποτελειται?απο "αλλους" ανθρωπους απο αυτους που την κατοικουν?? :lol:

 

Αυτό είναι σοφιστία. Περιμένω πιο σοβαρή αντιμετώπιση από σένα (τώρα μιλάω σοβαρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow!

Και σα να μην έφταναν όλα αυτά που γράφει ο Superfunk, σήμερα κυκλοφόρησε μία μελέτη, από την οποία προκύπτει ότι οι Γερμανοί είναι ο εξυπνότερος λαός της Ευρώπης.

 

Οι Έλληνες είναι στην 18η θέση

 

Ποιος την έκανε την έρευνα και πώς,

ποιος του την ανέθεσε και γιατί;

Έλα τώρα ρε ευεπροτοκολ …

 

Ναι εμένα μου φαίνεται περίεργο να εξαπωληθεί

μια πανευρωπαϊκή και δαπανηρότατη έρευνα τέτοιου είδους

δίχως οικονομικό κίνητρο.

Κάποιος "κάτι" θέλει και παράγκειλε μια «έρευνα».

lt;P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chaostar

 

 

 

τα οργανα που αγοραζω δεν ειναι ελληινκης κατασκευης οποτε η χωρα μου ουσιαστικα δεν κερδιζει τπτ..Μονο κατι εξυπνακηδες που πας να δεις ενα keyboard και αντι να σε αφησουν να παιξεις καθονται και παιζουν αυτοι...

 

Δυστυχώς, αυτό που λες είναι σωστό.

Δεν το είχα σκεφθεί έτσι. :?

lt;P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος την έκανε την έρευνα και πώς' date='

ποιος του την ανέθεσε και γιατί;

Έλα τώρα ρε ευεπροτοκολ …

 

Ναι εμένα μου φαίνεται περίεργο να εξαπωληθεί

μια πανευρωπαϊκή και δαπανηρότατη έρευνα τέτοιου είδους

δίχως οικονομικό κίνητρο.

Κάποιος "κάτι" θέλει και παράγκειλε μια «έρευνα».[/quote']

 

Δεν είναι τα πάντα αμέσως ύποπτα, υπάρχουν πάντα και οι εκάστοτε ψωνάρες....

http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2-2105519,00.html

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος την έκανε την έρευνα και πώς' date='

ποιος του την ανέθεσε και γιατί;

Έλα τώρα ρε ευεπροτοκολ …

 

Ναι εμένα μου φαίνεται περίεργο να εξαπωληθεί

μια πανευρωπαϊκή και δαπανηρότατη έρευνα τέτοιου είδους

δίχως οικονομικό κίνητρο.

Κάποιος "κάτι" θέλει και παράγκειλε μια «έρευνα».[/quote']

 

Δεν είναι τα πάντα αμέσως ύποπτα, υπάρχουν πάντα και οι εκάστοτε ψωνάρες....

http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2-2105519,00.html

:wink:

 

Επειδη τυχαινει να διδασκω σε "καλο" Αγγλικο πανεπιστημιο, και επειδη ο κολλητος μου διδασκει σε επισης "καλο" Αμερικανικο πανεπιστημιο, μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι ο μεσος ορος ειναι ΣΤΟΚΟΙ. Αυτο δε σημαινει οτι εμεις οι Ελληνες ειμαστε ο τελειος λαος, σε καμια περιπτωση. Αλλα αυτη η λιστα οπως και οι ερευνες τις PISA ειναι χαλαρα για τα ΜΠΑΖΑ.

 

Δεν το λεω απο εθνικοφρωσυνη αυτο, αλλα ενταξει , να μιλησουμε για τιμες και επαγγελματικοτητα, αλλα μη μας ερχονται και οι ηλιθιοι οι δυτικοι να μας λενε για εξυπναδα και IQ.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε και μια απάντηση, από έναν 'εθνικιστή' :wink:

 

http://dienekes.blogspot.com/

 

Που, να πάρει η οργή, εδώ και μερικά χρόνια παρουσιάζει στοιχεία

 

Διαβάστε πριν κρίνετε. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου