Προς το περιεχόμενο

Ελλάς - Ευρώπη : Σημειώσατε Χ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σα να μην έφταναν όλα αυτά που γράφει ο Superfunk, σήμερα κυκλοφόρησε μία μελέτη, από την οποία προκύπτει ότι οι Γερμανοί είναι ο εξυπνότερος λαός της Ευρώπης.

 

Οι Έλληνες είναι στην 18η θέση :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 215
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και μια και πλεον ζω σε δυο πολεις! :lol:

 

Σουβλακι στο Βερολινο=1 ευρω -Σουβλακι στην Αθηνα= 2 ευρω! (και καμμια σχεση βεβαια στην ποιοτητα & στο μεγεθος μια και οι Τουρκαλαδες στο Βερολινο μαμανε!!)

 

Ενοικιο διαμερισματος 110 τ.μ σε μαματη περιοχη στο Berlin 700 ευρω στην Αθηνα 1200 ευρω! :twisted:

 

Αγορα διαμερισματος 60 τ.μ στο "Κολωνακι" του Βερολινου(Kudam) 35.000 ευρω στο Κολωνακι της Αθηνας (που ειλικρινα μοιαζει με τσιγκανικο καταυλισμο σε σχεση με το Βερολινεζικο) 120.000 ευρω!!

 

ΜΠΥΡΑ ΠΟΤΗΡΙ στο Βερολινο 1 με 2 ευρω - Ξερασμα ΠΟΤΗΡΙ στην Αθηνα 5 ευρω!!

 

Γευμα σε ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ για 2 ατομα στο Βερολινο 23 ευρω στην Αθηνα σε ΤΑΒΕΡΝΑ της γειτονιας 40 ευρω! :twisted:

 

Ταξι τα ιδια' date='μετρο/συγκοινωνιες περιπου 50% ακριβοτερες στο Βερολινο (αλλα ΥΠΑΡΧΟΥΝ & ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ 24/7!!)

 

α,κατωτερος μισθος στο Βερολινο 1100 ευρω ,στην Αθηνα 600! :twisted:[/quote']

 

Καλα ολα αυτα βρε αγοραρε αλλα πες μου λιγο

Πουτανε......ς ποσο;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντουαν αν και παντρεμενος :D απο οτι εχω ακουσει (γιατι ΠΟΤΕ μου δεν κοιταζω στο δρομο :lol: ) ειναι οι ομορφοτερες του κοσμου (βλεπεις η Πολωνια & η Ρωσια ειναι διπλα) & ειδικα σε εσενα δεν νομιζω να τα χαλασουν στα λεφτα :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σα να μην έφταναν όλα αυτά που γράφει ο Superfunk, σήμερα κυκλοφόρησε μία μελέτη, από την οποία προκύπτει ότι οι Γερμανοί είναι ο εξυπνότερος λαός της Ευρώπης.

 

αν δεις τις πολεις τους και τον τροπο της ζωης τους θα συμφωνησεις και εσυ....ελα ομως που δεν το ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΟΤΕ ΕΞΥΠΝΟΙ!

 

Οι Έλληνες είναι στην 18η θέση

 

εμεις ρε!! :lol: εμεις που οταν φτιαναμε τον Παρθενωνα (ναι εμεις οι νεοελληνες τον φτιάξαμε!),οι Γερμαναραδες ετρωγαν βαλανιδια!!

 

ΕΜΕΙΣ ΡΕ??ΠΟΥ ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ :?:

ΕΜΕΙΣ ΡΕ ?ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ?? :lol:

(τωρα πως γινεται και δουλευουμε 15 ωρες την ημερα και οι Γερμανοι 8 δεν ξερω!!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντουαν αν και παντρεμενος :D απο οτι εχω ακουσει (γιατι ΠΟΤΕ μου δεν κοιταζω στο δρομο :lol: ) ειναι οι ομορφοτερες του κοσμου (βλεπεις η Πολωνια & η Ρωσια ειναι διπλα) & ειδικα σε εσενα δεν νομιζω να τα χαλασουν στα λεφτα :lol: :lol:

 

χαχαχαχαχα..ωραιος..θα το εχω στα υποψιν μου.... :D :D :D

 

 

SUPERFUNK ΤΕΛΕΙΣ ΚΟΡΕΠΣΟ ΓΚΙΑ ΣΕΝΑ;;;ΜΟΝΟ 3 ΕΒΡΩ ΜΠΡΕ...ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΠΕΡΝΕΙΣ ΠΑΤΡΙΝΤΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟΣΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σα να μην έφταναν όλα αυτά που γράφει ο Superfunk' date=' σήμερα κυκλοφόρησε μία μελέτη, από την οποία προκύπτει ότι οι Γερμανοί είναι ο εξυπνότερος λαός της Ευρώπης.

 

Οι Έλληνες είναι στην 18η θέση :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)[/quote']

 

Τη διάβασα...

 

Μη μασάτε αδέλφια... όταν διαβάζεις καταφανείς παπαρολογίες όπως ότι το 'το μέγεθος του εγκεφάλου είναι σχετικό με την εξυπνάδα' (ελέγχεται ως επιχείρημα εδώ και δεκαετίες), 'οι άντρες είναι 5% πιο έξυπνοι από τις γυναίκες', 'οι βόρειοι είναι εξυπνότεροι από τους νότιους γιατί τρώνε περισσότερο κρέας (sic!)' και άλλες τέτοιες νεοναζιστικές παπαρολογίες... ε, χίλιες φορές καλύτερος ο Ιχνιλάτης που γελάμε κιόλας μαζί του! :lol: :lol: :lol:

 

(α, και είναι τυχαίο που οι Σέρβοι βγήκαν τελευταίοι υποθέτω, ναι; :twisted: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεις τις πολεις τους και τον τροπο της ζωης τους θα συμφωνησεις και εσυ....ελα ομως που δεν το ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΟΤΕ ΕΞΥΠΝΟΙ!

 

Εγώ να τις δω; Εγώ τις είδα και έχω πάρει τις αποφάσεις μου... τον Ιχνηλάτη να στείλουμε με κανέναν έρανο να ξαλαμπικάρει ο άνθρωπος.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικα και ειναι μια βρωμερη προπαγανδα!

 

Αλλωστε τα επιτευγματα των Ελληνων στην βιομηχανια,την τεχνη,την οικονομια,την πολιτικη,την παραγωγη & την αναπτυξη ΔΙΑΨΕΥΔΟΥΝ αυτες τις παπαρολογιες :!: :lol:

 

Εγώ τις είδα και έχω πάρει τις αποφάσεις μου

 

θα με ακολουθησεις?!!ΕΛΑ γιατι εκει ξενερωνω γιατι δεν εχω με ποιον να σκυλοβριστω! (ολοι ειναι ευγενικοι & ηρεμοι ρε γαμωτο!! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να έχω ένα λινκ της "έρευνας"? Ελπίζω να είναι σε κανένα journal και όχι σε εφημερίδα.... και τι πάει να πει εξυπνάδα?ως προς τι?Τέλος πάντων, δώστε λινκ όποιος μπορεί....

 

Το πιο τραγικό πάντως είναι να διαβάζεις τα αποτελέσματα των μετρήσεων της PISA για την ποιοτητα της εκπαίδευσης και τις γνώσεις που έχουνε οι έλληνες μαθητές(κάτι που μπορεί να μετρηθεί πάνω κάτω). Τελευταίοι των τελευταίων.Και μάλιστα με χώρες που δίνουν τα ίδια και λιγότερα λεφτά στην εκπαίδευση (πχ Κορέα) να μας ξεπερνάνε. Και με σύγκριση ικανοτήτων σε μαθηματικά,επιστήμες έναντι λύσεων λογικών και συνδυαστικών προβλημάτων, να δείχνουν οτι οι έλληνες μαθητές υπερέχουν σε δυσανάλογο βαθμό στα δεύτερα, το οποίο σημάινει απλώς οτι οι επιστήμες δεν διδάσκονται σωστά ή καθόλου, και όχι οτι δεν υπάρχει ικανό μαθητικό δυναμικό.... Με λίγα λόγια δε χαντακωνόμαστε ούτε απο βλακεία ούτε απο έλλειψη χρημάτων (αν και δίνονται όντως λίγα) αλλά απο το πρόγραμμα και την ύλη σπουδών, και τον τρόπο διδασκαλίας στα σχολεία.

 

http://www.pisa.oecd.org/pages/0,2987,en_32252351_32235731_1_1_1_1_1,00.html

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικα και ειναι μια βρωμερη προπαγανδα!

 

Αλλωστε τα επιτευγματα των Ελληνων στην βιομηχανια' date='την τεχνη,την οικονομια,την πολιτικη,την παραγωγη & την αναπτυξη ΔΙΑΨΕΥΔΟΥΝ αυτες τις παπαρολογιες :!: :lol:

[/quote']

 

Δεν καταλαβαινόμαστε μου φαίνεται... :roll

 

'το μέγεθος του εγκεφάλου είναι σχετικό με την εξυπνάδα' (ελέγχεται ως επιχείρημα εδώ και δεκαετίες), 'οι άντρες είναι 5% πιο έξυπνοι από τις γυναίκες', 'οι βόρειοι είναι εξυπνότεροι από τους νότιους γιατί τρώνε περισσότερο κρέας (sic!)' και άλλες τέτοιες νεοναζιστικές παπαρολογίες...

 

Σαν τις στατιστικές κατά παραγγελία ήταν η μελέτη παιδιά, ηρεμήστε... :wink:

 

Για να μην πιάσουμε τώρα συζήτηση για το πόσο απάτη είναι η μέτρηση της 'ευφυίας' με βάση το IQ. Και ποιοι εφεύραν πρώτοι τέτοια συστήματα 'μέτρησης της ευφυίας'...

 

Superfunk το ότι προκόβει μια χώρα δεν εξαρτάται από το μέσο όρο της 'εξυπνάδας' των υπηκόων της, εξαρτάται από το, κατά πόσον η χώρα αυτή εκμεταλεύεται σωστά και δίνει ευκαιρίες στους ευφυείς και δημιουργικούς ανθρώπους. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου