Προς το περιεχόμενο

Make Your Own Copy-Protected CD


gerasimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά είναι Π@Π@ΡΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :!: :?: :!:

 

Αν Γραφεις μουσική για να βγαλεις λεφτα, απετυχες.....

Αν πιστευεις οτι αυτο που γραφεις εχει αντιτιμο, ξανα απετυχες......

Οταν μια μορφη ψυχαγωγιας τη μετατρεπεις σε μια μορφη εμπορίου, ξανα - ξανα απετυχες......

:arrow: :evil: :!:

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι Π@Π@ΡΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :!: :?: :!:

 

Αν Γραφεις μουσική για να βγαλεις λεφτα' date=' απετυχες.....

Αν πιστευεις οτι αυτο που γραφεις εχει αντιτιμο, ξανα απετυχες......

Οταν μια μορφη ψυχαγωγιας τη μετατρεπεις σε μια μορφη εμπορίου, ξανα - ξανα απετυχες......

:arrow: :evil: :!:[/quote']

 

Και οταν μοιραζεις ψυχαγωγια δωρεαν μετα απο λιγο δεν εχεις ουτε για καλώδια :)

 

Κακα τα ψέματα οι τζαμπατζηδες ειναι πολύ και ο μουσικός οπως και καθε επαγγελματιας οφειλει να αμοιβεται

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οταν μοιραζεις ψυχαγωγια δωρεαν μετα απο λιγο δεν εχεις ουτε για καλώδια :)

 

Κακα τα ψέματα οι τζαμπατζηδες ειναι πολύ και ο μουσικός οπως και καθε επαγγελματιας οφειλει να αμοιβεται

 

 

Αμα θες να αμοιβεσαι, γινε και συ Μαρω Λυτρα!!!!!!

Underground forever...Εκει οπου η κ@βλ@ ειναι ο μονος οδηγοςςςςς.......

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θες να αμοιβεσαι' date=' γινε και συ Μαρω Λυτρα!!!!!!

Underground forever...Εκει οπου η κ@βλ@ ειναι ο μονος οδηγοςςςςς.......[/quote']

 

Πρωτον: δεν νομίζω οτι επειδη πιστευω στην ανταμοιβη του μουσκιου αμεσως αμεσως γινομαι Μαρω Λυτρα.

 

Δευτερον: Underground σκηνή; ναι μεσα με χιλια! αλλα για ποια σκηνη μιλαμε οταν τα μαγαζια δεν δινουν μια και εγω θέλω 20 ευρω βενζινες πηγαινε ελα, 15 να πιω ενα ποτο, για να μην μιλησω για εξοπλισμο που ολοι εδω πληρωνουμε τα αντερα μας

 

Τριτον: δεν ειπα για κερδη εκκατομυριων και μεγαλη ζωη...αλλα ρε φιλε αν σου αρεσει μια μπαντα υποστηριξε την, να βγαζει αν γινεται εστω τις προβες τις...τι δηλαδη; ναι μου αρεσουν οι "Ταδε" αλλα σιγα να μην δωσω τα 15 ευρουλακια μου να παρω το cd τους (το οποιο δωσανε αιμα για να το βγαλουνε); ειναι λογική αυτή;

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CHAOSTAR:Δημητρη κοιταξε... Δεν ειμαι υπερ του τζαμπατζε!!!

ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑ(μεγαλο αλλα)

Πηγαινω σε συναυλιες φιλων και γνωστων οι οποιοι σου λενε "ασε αμα θες κατι για τη συναυλια (και αφηνω αρκετα), και το σι-ντι εχει 2,50ευρο μονο για τα εξοδα...(φωτοτυπιες, αγραφα δισκακια και κοπος) και ολο αυτο το σκηνικο μου αρεσει γιατι ειναι "αγνο" και δεν υπαρχει η εταιρια απο "πισω" να σου πει "εγω θα σου διανεμω το σι-ντι και θα το πουλαω 15ευρο εκ των οποιων τα 14 θα τα περνω εγω και το ενα εσυ(καλυτεχνη)"

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CHAOSTAR:Δημητρη κοιταξε... Δεν ειμαι υπερ του τζαμπατζε!!!

ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑ(μεγαλο αλλα)

Πηγαινω σε συναυλιες φιλων και γνωστων οι οποιοι σου λενε "ασε αμα θες κατι για τη συναυλια (και αφηνω αρκετα)' date=' και το σι-ντι εχει 2,50ευρο μονο για τα εξοδα...(φωτοτυπιες, αγραφα δισκακια και κοπος) και ολο αυτο το σκηνικο μου αρεσει γιατι ειναι "αγνο" και δεν υπαρχει η εταιρια απο "πισω" να σου πει "εγω θα σου διανεμω το σι-ντι και θα το πουλαω 15ευρο εκ των οποιων τα 14 θα τα περνω εγω και το ενα εσυ(καλυτεχνη)"[/quote']

 

Συμφωνώ απόλυτα. Αλλα! (χα εχω κι εγώ αλλά), οταν εγω εγραψα με την μπάντα μου (και πριν υπογραψουμε ακόμα) είχαμε ετοιμάσει ενα cd με 8 κομμάτια, 10σελιδο βιβλιαρακι, multimedia section με φωτο, βιντεο, βιογραφικά, και ενα κάρο πραματα. Το cd μας κοστισε τα μαλλία της κεφαλής μας (παλι καλα που εχουμε περισσεμα) σε 3 ατομα εκ των οποιων ο ενας μονο δουλευε, οι αλλοι διναμε απο τα τσιγαρα μας.

 

Σε αυτην την περιπτωση εγω δεν σου δινω μια κοπια με φωτοτυπια, σε προχειρη live ηχογραφηση...σου δινω 100% εππαγελματικο προιον και περιμενω να το εκτιμησεις.

 

Δε βγαινω στην σκηνη κουνωντας τον κωλο μου (για το μαρω λυτρα παει αυτο), αλλα ελιωσα στο στουντιο (πανω απο 300 μετρημενες ωρες) και εκαψα τα ματια μου στο pc για το artwork και μελετησα και εμαθα πραγματα.

 

Σε αυτην την περιπτωση δεν αξιζω ανταμοιβη; τι λες; εγω προσωπικα θα πληρωνα για μια τετοια δουλεια (οπως και εχω κανει) και δεν αναλονομουνα στο να κοιταω αν υπαρχει εταιρεια απο πίσω η οχι. Τουλαχιστον στη δικια μου περιπτωση η εταιρεια μονο το promotion εχει κανει και η τιμη του cd δεν ειναι τιποτα εξωφρενικο...

 

Γιαυτο και μου την δινει οταν φιλλοι μεταλλαδες μιλανε για underground σκηνη εννοωντας τις κοπιες και τις φωτοτυπιες..

 

Αληθεια εχεις δει demo/promo απο μπαντες εξωτερικου...να σου τρεχουν τα σαλια ειναι. :)

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ισοπέδωση οποιουδήποτε θέλει να αμοίβεται για την εργασία του με το καλλιτεχνικό ανάστημα της Μάρως Λύτρα είναι επειικώς άτοπη. Σε όλο τον πλανήτη οι άνθρωποι απαιτούν ανταμοιβή για την εργασία τους και πολύ καλά κάνουν. Οι μόνοι που δεν το απαιτούν είναι, α) αυτοί που δεν εργάζονται μεθοδικά (στο στυλ: όσα έρθουν και όσα πάνε) και αυτοί που έχουν σοβαρά προβλήματα αυτοπεποίθησης (στο στυλ:μα καλά, θα πληρώσουν γι' αυτό;;;).

 

Το να μην θέλει να μπλέξει κάποιος με εταιρείες, αναγνωρίζοντας τον ζημιογόνο ρόλο τους και το ξεφτιλίκι τους, είναι άλλο πράγμα - ας βρει ο καθένας τις δικές του μεθόδους διανομής άμα μπορεί και ας τους πει και σε εμάς. Αλλά - έλεος - όχι μόνο λόγια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτην την περιπτωση δεν αξιζω ανταμοιβη; τι λες; εγω προσωπικα θα πληρωνα για μια τετοια δουλεια (οπως και εχω κανει) και δεν αναλονομουνα στο να κοιταω αν υπαρχει εταιρεια απο πίσω η οχι. Τουλαχιστον στη δικια μου περιπτωση η εταιρεια μονο το promotion εχει κανει και η τιμη του cd δεν ειναι τιποτα εξωφρενικο...

 

Εκει ειναι η διαφορα μας' date=' εγω ξενερωνω οταν υπαρχει εταιρια απο πισω...

Και αυτο που λες για μονο promotion εγω προσωπικα δεν το πιστευω...Εκτος αν σε κοροιδεουν και δεν το εχεις καταλαβει..(μην το παρεις προσωπικα)

 

Γιαυτο και μου την δινει οταν φιλλοι μεταλλαδες μιλανε για underground σκηνη εννοωντας τις κοπιες και τις φωτοτυπιες..

 

Μεχρι εκει τους "παιρνει" να κανουν, και αυτο κανουν, και εγω το επικρωτω!

 

Αληθεια εχεις δει demo/promo απο μπαντες εξωτερικου...να σου τρεχουν τα σαλια ειναι.

 

Οχι δεν εχω δει και δεν μπορω να εχω αποψη...

 

Υ.Γ. για οτι δε σου απαντησα σημαινει οτι συμφωνω!!

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου