Προς το περιεχόμενο

Οταν δεν έχεις μία και πάσχεις από G.A.S.


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθείς να ξανα-ερωτευτείς το όργανό σου! (το μουσικό εννοώ βέβαια...:lol:)

 

Όπως θα θυμούνται οι παλιοί Νοιζ-άδες, από καιρό σκεφτόμουν να αλλάξω το χρώμα τις κιθάρας μου, μιας και η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν το γούσταρα 100%.

 

Αφού λοιπόν πέρασα από τη φάση που σκεφτόμουν να αγοράσω ένα νέο όργανο, συνειδητοποίησα ότι ο προσωπικός μου προϋπολογισμός δεν μου το επιτρέπει...

Έτσι σκέφτηκα την εξής λύση:

 

Να αγοράσω με 200¤ περίπου ένα 2-tone sunburst σώμα (που πάντα το λάτρευα) από τη Rockinger (επηρεασμένος τόσο από τις προτροπές του SF, όσο και τις πετυχημένες αγορές των φίλων spimav_z και mechmg93) καθώς και ένα λευκό pickguard και να μετατρέψω την κιθάρα μου από έτσι:

deluxe.JPG

 

έτσι:

62sun.jpg

 

Όλα αυτά με τη σκέψη ότι σε λίγους μήνες, αν μαζέψω λεφτά, να πάρω και τα υπόλοιπα κομμάτια που θα μου λείπουν και να φτιάξω μια 2η strat...

 

 

Αναρωτιέμαι όμως: το σώμα της Rockinger θα ταιριάζει άραγε με το neck της Deluxe super strat μου?

 

Πώς τη βλέπετε τη σκέψη μου? Συμφωνείτε ή νομίζετε ότι πρέπει να με δει κανένας γιατρός?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο ερώτημα σου είμαι σίγουρος ότι ψάχνουν απάντηση άπειροι GASοχτυπημένοι :lol: :lol: (Ένας και εγώ)

 

Εγώ ψηφίζω να μαζέψεις και να πάρεις μια 2η κιθάρα.Η δεύτερη θα είναι όπως σου αρέσει και θα έχεις καβάτζα μια ακόμη :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που δεν μπορω να σου εγγυηθω (ο superfunk ΜΠΟΡΕΙ! ) , ειναι οτι θα ταιριαζουν οι τρυπες του σωματος της rockinger με αυτες του μπρατσου της deluxe.επισης για το αν θα ''κουμπωνει'' σωστα το σωμα με το μπρατσο.

SF που εισαιιιιι????em.icon.bigsmile.png

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο χρωμα εχει η παλια ρε συ!!!!!!!!!!!!!

Καλα λεει ο τζανικ, καθυστερισετο λιγο, μασε κανα γκαφρο και αγορασε μια σαν τη δικια μου!!! :D

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο και τις πετυχημένες αγορές των φίλων spimav_z και mechmg93

ε αδερφέ εμένα με ξέχασες...

Πάντως σήμερα που έπαιξα λίγο με την δικιά μου χωρίς ενισχυτή είχε πολύ καλό ακουστικό ήχο πράγμα σημαντικό πιστεύω στην ηλεκτρική.Επειδή ένα ΒΑΣΙΚΟ μειονέκτημα της rockinger είναι η μεταπώληση(-1000) λέω κι εγώ να την ψάξω με αλλαγή μαγνητών μιας και είναι πολύ δύσκολο να πουληθεί ειδικά εδώ στην Κρητη.Αν η κιθάρα παίζει καλά ακουστικά σίγουρα με τους κατάληλους μαγνήτες θα πετάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνωμη μου το να αλλαξεις το ΥΠΕΡΟΧΟ blonde χρωμα με το βαρετο & χιλιοφορεμενο sunburst (δυστυχως & εγω εχω πολλες κιθαρες με αυτο το χρωμα αλλα μονο λογω του οτι βρηκα τα σωματα φθηνα στο ebay... :oops: ) ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ! :D 8O

Μαζεψε σιγα σιγα αλλα 200 ευρω και παρε μια τελε που θα την ευχαριστηθεις,το να αλλαξεις απλα το χρωμα δεν προκειται να σου αλλαξει και την διαθεση για μια διαφορετικη κιθαρα..

 

χωρις πλακα κοιτα και τις ακριβοτερες (γυρω στα 200-250 ευρω) squier tele σκοτωνουν! :wink:

 

http://cgi.ebay.de/Fender-Squier-Standard-Tele-in-antique-burst-TELECASTER_W0QQitemZ7377047932QQcategoryZ46647QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γουστα ειναι αυτα, αλλα νομιζω οτι το τωρινο χρωμα της κιθαρας σου ειναι τελειο :wink: δεν θα ελεγα οτι συγκρινεται με sunburst.εσυ ομως ξερεις καλυτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου μου "βάλατε τις φωνές" όλοι αποφάσισα να την κρατήσω τελικά...

 

Ένιωσα ειλικρινά σαν τον τύπο που δε του αρέσει η γκόμενά του και όλοι οι γύρω τον πιάνουν και του λένε "ρε συ τι Μ_ _ _ _ ρα γκόμενα που έχεις...." :lol: :lol: :lol:

 

Θα κρατήσω τα λεφτά τελικά, μπας και μαζέψω κι άλλα για να παρω μια άλλη κιθάρα (Ολόκληρη :D)

 

Μέχρι κι Stevie ήρθε στον ύπνο μου και μου είπε να ΜΗ την δώσω :lol:

srv203.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου