Προς το περιεχόμενο

Τι πετάλι προτείνετε για Blues-Rock?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,επιδεί μεχρι τώρα αγνοούσα την υπαρξη πεταλακιων ;D αλλα αν και καθυστερημενα καταλαβα οτι  ειναι must ,έτσι λοιπον στα γρήγορα "ο" μεχρι τώρα κιθαριστικος εξοπλισμος μου ειναι μια squer με texas special /set  και απο ενισχυτη εχω εναν μικρό 5 watt με λαμπατη προενισχυση νομιζω και πολυ ωραια καθαρα  , επισεις να τονισω οτι παιζω σε χαμηλες εντασεις γενικά .

επισεις εχω και 2 Studio monitor  σε περιπτωση που  αγορασω καμια πεταλιέρα ομως θα προτιμουσα 2-3 καλα πεταλια  .

απο blusistes  μου αρεσουν Gary Clark/  clapton /bb king / buddy κτλ

απο distrotion εχω ξεχωρισει το Boss BD-2  και το Hardwire Tube Overdrive CM-2 ποιο θα δουλεψει καλυτερα πανω στον μικρούλι valvee?

επισεις περιμενω τα παρακατω πεταλια για το μπασο μου το Nobels CO-2 Compressor, και θα ηθελα να μου προτινεται κανενα Phaser η καποιο αλλο εφφε που θε μου χρειαστεί .

επισεις μολις θυμηθικα οτι υπαρχει και ενα behringer vamp2

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσωπικα εχω δυο πεταλακια στα οποια μεχρι στιγμης εχω "καταληξει" το ενα ειναι το Hardwire το οποιο ειναι πααααρα πολυ ευελικτο...τα εχουν πει και τα παιδια που το ποσταραν πριν και το Direct Drive της Barber !!! 

Ειδικα το δευτερο ειναι απο τα καλυτερα που εχω ακουσει και παιξει φοβερος ηχος και πολυ ωραια "ζεστη" παραμορφωση !

 

 

 

 

Και βεβαια να μην ξεχναμε και τον δικο μας τον JAM ....κορυφαιο πεταλι !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι στο τσακ να παρω το boss blue driver 2 , Digitech  delay και Digitech Screamin elega και κανενα crybabe αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ταιριαζει και αν χρειαζεται.

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι στο τσακ να παρω το boss blue driver 2 , Digitech  delay και Digitech Screamin elega και κανενα crybabe αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ταιριαζει και αν χρειαζεται.

 

Το screaming blues και το blues driver είναι καλά πετάλια, παρόμοια θα έλεγα, εμένα περισσότερο μου άρεσε το screaming blues (είναι κ φθηνότερο). Ρίξε όμως οπωσδήποτε μια ματιά και στο palmer peod overdrive (εγω εκεί κατέληξα). Τέλος, ένα wah είναι must πιστεύω για το είδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου