Προς το περιεχόμενο

Χειροποίητη κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο φίλε μου πολύ καλή η δουλειά σου. Έφτιαξες ένα όμορφο όργανο (αν και προσωπικά θα ήθελα λίγο χρωματάκι βρε αδερφέ αλλά αυτά είναι γούστα).

 

 

Δεν μας μιλάς λίγο για τα βερνίκια και διαδικασία που ακολούθησες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Από την πρώτη στιγμή ήθελα να είναι στο φυσικό της χρώμα,για αυτό δεν την χρωμάτισα.

Το βερνίκι που έχει περαστεί λέγετε δύο συστατικών.Η απόχρωσή του είναι σατινέ.Η διαδικασία είναι η εξής.

Πρώτα περάστηκε ένα χέρι ώστε να γεμίσουν οι πόροι.Με το που τράβηξε τρίφτηκε και περάστηκε ξανά τρεις φορές με ίδιο βερνίκι αλλά πιο "λεπτής" (καλύτερο φινίρισμα δλδ,πιο προσεχτικό) μορφής και "σταυρωτά",δλδ περάσματα κάθετα το ένα στο άλλο.Ενδιάμεσα εννοήτε ότι τριβόταν σε κάθε χέρι.

Φίλε μου Johnny,δεν είμαι κατασκευαστής,το κάνω καθαρά από hobby και αγάπη.

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση, γιατι κι εγω ενδιαφερομαι να κανω κανα τετοιο project,ποσο σου στοιχισε ολη η δουλεια αν επιτρεπεται? αν παραγγειλω, τα κομματια απο θωμα μαζι με ταξυλα, τα παντα και αλλλαξω μετα μαγνητες και ολα τα σχετικα, ποσο λετε οτι θα μου βγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση, γιατι κι εγω ενδιαφερομαι να κανω κανα τετοιο project,ποσο σου στοιχισε ολη η δουλεια αν επιτρεπεται? αν παραγγειλω, τα κομματια απο θωμα μαζι με ταξυλα, τα παντα και αλλλαξω μετα μαγνητες και ολα τα σχετικα, ποσο λετε οτι θα μου βγει?

 

1ον) Εξαρτάται από το εάν έχεις ξανακάνει την διαδικασία (ειδικά το φινίρισμα είναι βάσανο άμα δεν ξέρεις)

 

2ον) Εξαρτάται από το τι θα βάλεις (μαγνήτες, hardware, κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έκανα κάτι παρόμοιο

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172902.0

 

μου πήγε κοντά στα 500 ευρώ χώρια τα βερνίκια που ήταν δώρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφη κιθάρα. Συγχαρητήρια για τη δουλειά σου. Δεν ανεβάζεις και τίποτα κλιπάκια να την ακούσουμε κι όλας;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου πήγε περίπου 600 ευρώ.Με Gibson μαγνήτες,gottho hardware,ποτενσιόμετρα,διακόπτες,knobs......

Φίλε mkm,συγχαρητήρια για το δικό σου project,πραγματικά φένεται πολύ ποιοτική και προσεγμένη δουλειά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου