Προς το περιεχόμενο

Fender Stratocaster buying guide


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η american deluxe που εχω με αλλαγμενους μαγνητες φυσικα αφου οι stock ειναι λιγο τρισαθλιοι....με bridge  duncan custom,middle-neck fast track1 ειναι το καλυτερο οργανο που εχω παιξει εγω στη ζωη μου....την εχω συγκρινει πλαι -πλαι με παρα πολλες........αλλα ματαια......δεν συγκρινεται με καμια........ο ηχος της ειναι πραγματικα απιστευτος 1000000000000000 ;)

 

συμφωνω 1000000% την εχω ακουσει την συγκεκριμενη κιθαρα.... με τους στοκ μαγνητες δεν ξερω πως επαιζε αλλα με τους νεους σκιζει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε superfunk...αυτα ειναι!

 

Και ειχα ξενερωσει το καλοκαιρι που πηρα την road worn...και με κοροιδευαν ολοι...!! αχχχ τωρα νιωθω ωραια!! ;D ;D

 

btw...Η road worn...εχει μερικα σπαστικα σημεια...πρωτον...αν παει καποιος και φαει σουβλακια ή παει κ δουλευει ολη μερα σε σερβις αυτοκινητων...και πιασει την κιθαρα με τα βρομοχερα...αν δεν την σκουπισεις αφινει αποτυποματα asap...

 

και κατι αλλο το ψευτοχρομα που εχουν βαλει στο pickguard...φευγει λιγο λιγο καθε βδομαδα...μην πω μερα!

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

superfunk ευχαριστουμε πολυ καλος οδηγος...

 

εμενα μου αρεσουν παρα πολυ αυτες αισθητικα βεβαια !!! δεν ξερω αν ειναι το ιδιο καλες με αυτες που προτεινει ο σουπερφανκ αλλα ειναι ομορφες κατα την αποψη μου

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0133002338#

 

http://www.fender.com/themes/products/images/prod_images/guitars/0133002367_xl.jpg

 

http://www.fender.com/themes/products/images/prod_images/guitars/0133002327_xl.jpg

 

μηπως ξερει κανεις χωρα προελευσης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μεξικανικες...τιποτα τρομερο ομως. Θα ελεγα οτι η σειρα classic player ειναι αρκετα καλυτερη.

 

κριμαααα !!!!! που ειναι μεξικανες... δεν ειναι πολυ ομορφες παντως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω 1000000% την εχω ακουσει την συγκεκριμενη κιθαρα.... με τους στοκ μαγνητες δεν ξερω πως επαιζε αλλα με τους νεους σκιζει.....

 

τι μοντέλο είναι η δικιά σου; τι είχε από τη μάνα της; scn ή είναι πιο παλιά;

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικια μου δυστηχως δεν ειναι καμια σπουδαια φεντερ... ειναι μια απλη μεξικανα σε μπλε ελεκτρικ χρωμα με κιτρινο περλε πικγκαρντ με τους μαμα μαγνητες προς το παρων αλλα πολυ συντομα θα βαλω τους scn πανω... οσο για το σχολιο που εκανα παραπανω η αμερικαν ντελουξ ειναι του αντωνη ( ιγνατιος ) , ετσι χωρις να ξρω πως επαιζε παλια η κιθαρα  οταν μια μερα προσφατα ειχαμε συναντηθει και την ακουσα εντυπωσιαστηκα απο τον ηχο μου εβγαζε... βεβαια δεν θα μπορουσε να γινει και  αλλιως , ο ανθρωπος εχει δοκιμασει σε αυτην την φεντερ οποιον μαγνητη κυκλοφορει στην αγορα , λογικο οτι καποια στιγμη θα εβρισκε τον πιο σωστο , και αυτος ο duncan custom ειναι πραγματι εξαιρετικος μαγνητης για την συγκεκριμενη κιθαρα οπως και ο fast track 1 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμεσα σε Squier Classic Vibe με αλλαγη μαγνητων σε Texas Special κ Fender Classic Player 50's, τι θα προτεινατε, εχω παιξει κ με τις 2 κ μ αρεσαν...

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμεσα σε Squier Classic Vibe με αλλαγη μαγνητων σε Texas Special κ Fender Classic Player 50's, τι θα προτεινατε, εχω παιξει κ με τις 2 κ μ αρεσαν...

 

 

Ωραία ερώτηση, ας απαντήσει κάποιος γνωστης , θα βοηθήσει πολύ κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως,χωρίς να είμαι stratocaster-άκιας η παρακάτω κιθάρα σε αυτήν την τιμή πολύ με ψήνει...

http://www.dv247.com/guitars/fender-classic-player-60s-stratocaster-electric-guitar-sonic-blue--41615

 

και custom '69 μαγνήτες και 12 radius και vintage look that kills...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου