Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου αρεσει σαν ιδεα αλλα σιγουρα δεν θα θελα να καταληξουμε οπως λεει ο BigAlejandro

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω ότι ο γιάμεθ ξεκαθάρισε πως δε θα γίνει αυτό so do not fret :D

 

καλα, απλα την αποψη μου ειπα πανω σε αυτο που κουβεντιαζουμε!

ακομα και να μην γινει, ειναι περιεργο που καποιος θελει να μας κανει φεισμπουκ! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,δε μπορω...

Θα το γραψω το ρητο μου...:

 

Facebook my assbook... (baby)!

;D

 

Εγω εκει μεσα δεν μπαινω,θα με βρουνε ολες μου οι "πρωην"... :-\

 

Ασε που ειναι το πιο "φλωρικο"...

 

Τωρα αν μας ερθει κι εδω,λεω ν'αποχωρησω... ;D

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, απλα την αποψη μου ειπα πανω σε αυτο που κουβεντιαζουμε!

ακομα και να μην γινει, ειναι περιεργο που καποιος θελει να μας κανει φεισμπουκ! :)

Για αυτό λες?

μία εικόνα αξίζει 1000 λέξεις, εδώ θα είναι 1000 είκόνες = 1εκ λέξεις

Γιατί όταν το έγραψα είχα στο μυαλό μου φωτογραφίες απο κιθάρες, ενισχυτες, πεταλάκια, εξώφυλλα απο "ντέμος" ή άλμπουμ (ίσως και ότι άλλα καλούδια έχει ο καθένας σχετικά με το νοιζ και μόνο.

Εξάλλου έχεις δίκιο. Και facebook υπάρχει και myspace, twitter κλπ που είναι το "ανεβάζω ότι να 'ναι".

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει η ιδέα ενος ΜΟΥΣΙΚΟΥ προφιλ.

 

Έχει ενδιαφέρον να μπορεις να δείς τις επιρροές, τις δουλείες και τον εξοπλισμό του καθένα. Στο κάτω κάτω καλλιτέχνες είμεθα, οχι ηλεκτροτεχνίτες  ;D

 

Συν του ότι οι αγγελίες σχετικά με μπάντες, μουσικούς και session μουσικούς

θα γίνουν πιο εύκολη υπόθεση  ;)

 

+2012 και απο μένα λοιπον!

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε στο προφίλ να δίνεται η επιλογή να μπορείς να γράψεις ένα μικρό βιογραφικό (μέχρι ένα αριθμό γραμμάτων) , να αναφέρεις τι όργανο/α παίζεις, το gear list, να ανακοινώνεις events, να μπορείς να δώσεις links σε άλλες προσωπικές σελίδες, να ανεβάσεις albums (και πάλι να υπάρχει περιορισμός) με φωτογραφίες που να αφορούν το forum (εξοοπλισμός, live εμφανήσεις, κατασκευές) Και αυτό να μπορεί να το κάνει όποιος θέλει. Δηλαδή αν κάποιος δεν συμφωνεί με τα παραπάνω απλά δεν θα γράφει τίποτα και να μην εφανίζονται στο προφίλ του.

 

Δηλαδή όλα αυτά τα thread που είναι συνήθως και μεγάλα και δεν διαβάζονται μαζεμένα στο προφίλ μας:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=1502.0

http://www.noiz.gr/index.php?topic=4130.130

http://www.noiz.gr/index.php?topic=425.0

http://www.noiz.gr/index.php?topic=391.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν του ότι οι αγγελίες σχετικά με μπάντες, μουσικούς και session μουσικούς

θα γίνουν πιο εύκολη υπόθεση  ;)

 

Ααααακριβως!

 

και αυτό!

Θα μπορούσε στο προφίλ να δίνεται η επιλογή να μπορείς να γράψεις ένα μικρό βιογραφικό (μέχρι ένα αριθμό γραμμάτων) , να αναφέρεις τι όργανο/α παίζεις, το gear list, να ανακοινώνεις events, να μπορείς να δώσεις links σε άλλες προσωπικές σελίδες, να ανεβάσεις albums (και πάλι να υπάρχει περιορισμός) με φωτογραφίες που να αφορούν το forum (εξοοπλισμός, live εμφανήσεις, κατασκευές) Και αυτό να μπορεί να το κάνει όποιος θέλει. Δηλαδή αν κάποιος δεν συμφωνεί με τα παραπάνω απλά δεν θα γράφει τίποτα και να μην εφανίζονται στο προφίλ του.

 

Κάτι τέτοιο είχα κ εγώ στο νου μου!

 

Άσε που αυτά τα θέματα δεν έχουν και πολύ λόγο ύπαρξης μιας και αλλάζουν τα δεδομένα κάθε τόσο. Ενώ στο προφίλ σου θα τα ανανεώνεις και θα τα διορθώνεις ώστε να είναι επίκαιρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω και ότι για τον εξοπλισμό του καθενός, μπορει να βοηθήσει το μουσικο

προφιλ για να μαθένουμε κ εμεις οι άσχετοι για δίαφορα.

 

πχ έχει ένας ένα holy grail και έχει 2-3 samples, τα κοτσαρει στο προφιλ του (βαζει και μερικές φοτο να μας τρεχουν τα σάλια  ;D ) και δεν τρέχουμε σαν αλαφιασμένοι στα θέματα του 2004/06/07 κτλ....

 

Κάπως έτσι μου ήρθε εμένα....  8)

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα και να μην γινει, ειναι περιεργο που καποιος θελει να μας κανει φεισμπουκ! :)

 

Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο.. ;)

 

Εμένα το μόνο που θα με ενδιέφερε θα ήταν δυνατότητα upload της μουσικής του καθενός και το θεωρώ και πιο λογικό απο τη στιγμή που είμαστε σε site μουσικής τεχνολογίας και όχι φωτογραφίας.

Έτσι μπορεί να διευκολύνει μουσικούς που ψάχνουν μπάντες, ή μπάντες που ψάχνουν μουσικούς.

Greg Howe scares me..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒigAlejandro αυτο που ηθελα να πω εγω με λιγα λογια κ παρερμηνευτικε καπως ειναι πως σε ολη την ελλαδα αποκλειεται να ειναι μονο 14000 μουσικοι ή ατομα που ασχολουνται με την μουσικη τεχνολογια γενικοτερα.

Θα ηταν καλο αυτος ο αριθμος να ανεβαινε κ να ειχαμε κ πιο ενεργους χρηστες που να ποσταρουν, να εκφραζουν την γνωμη τους κ να ασχολουνται περισσοτερο στο noiz.

Oλοι εχουμε παρατηρησει πως εμεις κ εμεις μειναμε να συζηταμε στο forum κ να σχολιαζουμε, μετρημενα στα δαχτυλα ειναι τα ονοματα.

 

Κ η πληθωρα των μελων του νοιζ μονο στις αγγελιες την βγαζει πλεον.

Οπως εκανα κ εγω επι ενα χρονο περιπου μεχρι να βγαλω ακρη τι ειναι Forum, τι ειναι το ενα κ τι ειναι το αλλο.

 

14000 ΜΕΛΗ κ οι 500 μονο να ποσταρουν σε μια σελιδα που ονομαζεται forum & αγγελιες για μουσικους, εμενα μου δειχνει πως κατι δεν παει καλα. Για εμας τα λιγα ατομα που ασχολουνται λιγο παραπανω το νοιζ ειναι forum & αγγελιες για μουσικους, για τους Χιλιαδες υπολοιπους ειναι απλα Αγγελιες & forum για μουσικους.

 

Θα κινησει κ λιγο το ενδιαφερον κ θα δεις περισσοτερη κινηση στο νοιζ με καποιες κυριες αλλαγες σε προφιλ κ ισως κ αλλου προς οφελος της εργονομιας κ του ενδιαφεροντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου