Προς το περιεχόμενο

Bugera ενισχυτες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο την στιγμη που ειναι κεφαλη και χρειαζεσαι καμπινα η καμπινα που θα παρεις θα ειναι σιγουρα 100w γιατι θες να καλυπτει τον ενισχυτη στα max watt του

 

για να τον καλύπτει στα 100 βατ θες καμπίνα 130-150 βατ, όχι 100

 

οταν ομως εσυ στο δωματιο σου θα τον εχεις ρυθμισει στα 30W η καμπινα θα μπορει να ανταποκριθει???????

 

ΦΥΣΙΚΑ θα μπορεί

 

είναι σαν να λές "αυτό το τραπεζάκι σηκώνει τηλεόραση 30 κιλών, θα μπορεί όμως να σηκώσει τηλεόραση 10 κιλών;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΦΥΣΙΚΑ θα μπορεί

 

είναι σαν να λές "αυτό το τραπεζάκι σηκώνει τηλεόραση 30 κιλών, θα μπορεί όμως να σηκώσει τηλεόραση 10 κιλών;"

 

Δεν ημουν σιγουρος γι'αυτο ως προς αν θα μπορουσε να  διεγείρει τα μεγαφωνα το ιδιο ευκολα...

 

Δηλαδη μια καμπινα 130w θα εχει την ιδια αποδοση με μια καμπινα στα (λεμε τωρα) 50w οταν ενας ενισχυτης ειναι στα 30w μολις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ed_hunter  εναν παρομοιο ηχο ψαχνω και εγω. Απ οσα γραψανε τα αλλα παιδια ομως  η ποιοτητα των  Bugera  ειναι αμφιβολη( Αο'οσο μου δωσατε να καταλαωω δηλδη) και δεν θελω να παρω εναν ενισχυτη και μετα απο λιγο καιρο να τον πληρωνω καινουριο ξανα. Επισης το αλλο προωλημα ειναι οτι  ποτε δεν θα μπορεσω να παιξω σε υψηλες εντασεις λογς του οτι μενω σε διαμερισμοα και πιστεψτε με ολοι οι γειοτες εδω ειναι πολυ λ@λ@κες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λοιπόν έχεις πρόβλημα με την ένταση και δεν έχεις προοπτικές για λάιβ/στούντιο σου προτείνω να κοιτάξεις τους "μικρούς" που κυκλοφορούν, μέχρι 5 βατ.

Εμένα πχ ο vox ac4 με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο ακόμα και σε πρόβες/λάιβ.

Και έχει και ηχάρα  ;D

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μια καμπινα 130w θα εχει την ιδια αποδοση με μια καμπινα στα (λεμε τωρα) 50w οταν ενας ενισχυτης ειναι στα 30w μολις???

 

υποθέτοντας πως οι δύο καμπίνες διαφέρουν μόνο στα βατ, ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ed_hunter  εναν παρομοιο ηχο ψαχνω και εγω. Απ οσα γραψανε τα αλλα παιδια ομως  η ποιοτητα των  Bugera  ειναι αμφιβολη( Αο'οσο μου δωσατε να καταλαωω δηλδη) και δεν θελω να παρω εναν ενισχυτη και μετα απο λιγο καιρο να τον πληρωνω καινουριο ξανα. Επισης το αλλο προωλημα ειναι οτι  ποτε δεν θα μπορεσω να παιξω σε υψηλες εντασεις λογς του οτι μενω σε διαμερισμοα και πιστεψτε με ολοι οι γειοτες εδω ειναι πολυ λ@λ@κες :P

Λοιπόν μάγκα επειδή ξεκίνησες από BUGERA πέρασες σε άλλες 10 μάρκες και συνεχίζεις ακάθεκτος για άλλες 10 σε ότι νάναι Watt...και για όπου κάτσει χρήση

Σου θυμίζω ότι κοίτα ξανά ποιοί σου είπαν για προβλήματα σε BUGERA...ο γκόμενος της φίλης μου που είχα κάποτε στο Τέξας...

Εμείς που έχουμε BUGERA σου είπαμε ΠΑΡΤΟΝ!!!

Τώρα αν θές ΜΟΝΟ ένταση σπιτιού πέρνεις τον Blackstar HT-5 και ΤΕΛΟΣ..

ούτε πεταλάκια ούτε τσουμπλέκια άλλα...Gain με τις οκάδες..Αυτά   :-*

 

 

 

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μάγκα επειδή ξεκίνησες από BUGERA πέρασες σε άλλες 10 μάρκες και συνεχίζεις ακάθεκτος για άλλες 10 σε ότι νάναι Watt...και για όπου κάτσει χρήση

Σου θυμίζω ότι κοίτα ξανά ποιοί σου είπαν για προβλήματα σε BUGERA...ο γκόμενος της φίλης μου που είχα κάποτε στο Τέξας...

Εμείς που έχουμε BUGERA σου είπαμε ΠΑΡΤΟΝ!!!

Τώρα αν θές ΜΟΝΟ ένταση σπιτιού πέρνεις τον Blackstar HT-5 και ΤΕΛΟΣ..

ούτε πεταλάκια ούτε τσουμπλέκια άλλα...Gain με τις οκάδες..Αυτά   :-*

 

 

 

 

 

:-X :-X :-X :-X

 

LoooL!!!

 

Σου θυμίζω ότι κοίτα ξανά ποιοί σου είπαν για προβλήματα σε BUGERA...ο γκόμενος της φίλης μου που είχα κάποτε στο Τέξας...

Εμείς που έχουμε BUGERA σου είπαμε ΠΑΡΤΟΝ!!!

 

+1    8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατοχος ενος Bugera 333 combo  :) Τον εχω περιπου 1,5 χρονο και προβλημα δε μου παρουσιασε ΚΑΝΕΝΑ.Απο κει και περα ο ενισχυτης λεει πολλα μα παρα πολλα !!Πολυ καλο καθαρο καναλι και οταν περναω στο crunch και lead τι να πω.Ακομα εχει boost, FX loop, ανεξαρτητο EQ και Volume για καθε καναλι, και δυναμη.Οσο για την ενταση εχει ενα κουμπακι που λεει master volume (αν το γυρισεις δεξια δυναμωνει ενω αριστερα χαμηλωνει η ενταση  ΦΟΒΕΡΟ !!!! ) :) :)Αυτα για τα περι δωματιου πολυκατοικιας κλπ ΟΥΦ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατοχος ενος Bugera 333 combo  :) Τον εχω περιπου 1,5 χρονο και προβλημα δε μου παρουσιασε ΚΑΝΕΝΑ.Απο κει και περα ο ενισχυτης λεει πολλα μα παρα πολλα !!Πολυ καλο καθαρο καναλι και οταν περναω στο crunch και lead τι να πω.Ακομα εχει boost, FX loop, ανεξαρτητο EQ και Volume για καθε καναλι, και δυναμη.Οσο για την ενταση εχει ενα κουμπακι που λεει master volume (αν το γυρισεις δεξια δυναμωνει ενω αριστερα χαμηλωνει η ενταση  ΦΟΒΕΡΟ !!!! ) :) :)Αυτα για τα περι δωματιου πολυκατοικιας κλπ ΟΥΦ!!!!

Πες τα συντροφε γιατι θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε με τους YOUTUBAΔΕΣ και τους HARMONOCENTRALAΔΕΣ...ξαναουφ

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μάγκα επειδή ξεκίνησες από BUGERA πέρασες σε άλλες 10 μάρκες και συνεχίζεις ακάθεκτος για άλλες 10 σε ότι νάναι Watt...και για όπου κάτσει χρήση

Σου θυμίζω ότι κοίτα ξανά ποιοί σου είπαν για προβλήματα σε BUGERA...ο γκόμενος της φίλης μου που είχα κάποτε στο Τέξας...

Εμείς που έχουμε BUGERA σου είπαμε ΠΑΡΤΟΝ!!!

Τώρα αν θές ΜΟΝΟ ένταση σπιτιού πέρνεις τον Blackstar HT-5 και ΤΕΛΟΣ..

ούτε πεταλάκια ούτε τσουμπλέκια άλλα...Gain με τις οκάδες..Αυτά   :-*

 

 

 

 

 

Καταρχην καλησπερα, Φιλα σπυρο οπως και εσυ ειπες αν θυμαμαι καλα οτι  οσαο χρονια ασχολεισαι με το αθλημα εχεις αλλαξει πολλους ενισχυτες μαλιστα πολλους που πιθανων εγω να μην εχω ποτε. Ειμαι αρχαριος και απλα πωταω να μαθω ποια ειναι η καλυτερη επιλογη για να δωσω τα λεφτα μου (τα οποια δεν μου περισσευουν) αυτο ειναι ολα. Σορρυ κιολας για το πρηξιμο, απλα θεω γνωμες απο ποιο εμπειρους πανω στο θεμα. Ευχαριστο παντως και μονο που ασχολιθικατε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου