Προς το περιεχόμενο

Bugera ενισχυτες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποτε μου προτεινετε να περιμενω λιγο καιρο να μαζεψω τα φραγκα και μετα να παρω κατι πραγματικα καλο ετσι? Παιδια για τον  Blackheart little giant  τι γνωμη εχετε? τον πουλαει ενας εδω σχετικα φθηνα..Αξιζει για εξασκηση και παιξιμο δωματιου? θα μπορουσα να βγαλω καλο ηχο απο αυτον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δν λέμε οτι δεν είναι καλοί αλλά είναι high gain ενισχυτές και αντίγραφα πιο ακριβών ενισχυτών....προσωπικά αν δεν μπορείς να μαζέψεις 1000+ ευρώπουλα θα έλεγα να τον πάρεις...πάντως είπες ότι μένεις σε πολυκατοικία οπότε νομίζω είναι απαγορευτικό να αγοράσεις εναν τόσο μεγάλο ενισχυτή....εγώ θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κανέναν λαμπάτο κομπο στα 20 βατ το πολυ! πχ κοίτα κανα koch studiotone η κανα orange που είναι αγαπημένη μου μάρκα...αλλα πριν διαλέξεις πρώτα δοκίμασε τον ενισχυτή με την δική σου κιθάρα! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε μου προτεινετε να περιμενω λιγο καιρο να μαζεψω τα φραγκα και μετα να παρω κατι πραγματικα καλο ετσι? Παιδια για τον  Blackheart little giant   τι γνωμη εχετε? τον πουλαει ενας εδω σχετικα φθηνα..Αξιζει για εξασκηση και παιξιμο δωματιου? θα μπορουσα να βγαλω καλο ηχο απο αυτον?

 

Αξίζει, σε συνδιασμό με πεταλάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχω την 6260 κεφαλή και τον 333XL 212 combo..

Πρόσεξε τί γράφω..ΕΧΩ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ..Ούτε είδα στο You tube ούτε μου είπε η θεία μου του ξάδερφου του γκόμενου της φίλης μου...

Στο παρελθόν το μακρυνό εχουν περάσει τα περισσότερα κεφάλια και combo από τα χέρια μου....από 1000€ και πάνω..μην αναφέρω μάρκες..δεν έχω ασχοληθέι μόνο με κάτι DIESEL KRANK και αλλα τετοια και boutiquoκαταστάσεις..

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΕΝΑ θα σου πω....¨ΜΗΝ πετάς τα λεφτουδάκια σου...χτύπα ενα Bugera και θα με θυμηθείς...

Η διαφορά είναι τόσο αμελητέα που με την διαφορά για να πάρεις τον MESA ROAD KING που είχα σου μενουν και λεφτά να πάρεις ένα παπί να πηγαίνεις στη δουλειά σου...

Πολλοί θα τον δουν θα τον ακούσουν και λίγοι θα καταλάβουν τη διαφορά...Πίστεψέ με

Οι περισσότεροι φυσικά θα πουν το κλασσικό...BUGERA??? mpliax

 

Θα συμφωνήσω με το φίλο Σπύρο, σαν πρώην κάτοχος ενός 6260. Τέλειος high-gain ενισχυτής, και μη ξεχνάς ότι σε σχέση με άλλους ακριβότερους, ο Bugera μπορεί να φορέσει 2 ειδών λάμπες εργοστασιακά, χωρίς κανένα mod. Ο 6260 που είχα μπορεί να φορέσει 6L6 ή EL34.

 

Τον ευχαριστήθηκα πάρα πολύ, όμως λόγω έντασης αναγκάστηκα να τον δώσω. 120 watt λάμπα high-gain είναι ΠΟΛΛΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας! :) Ισως οι αποριες μου να σας φαινονται λιγο ανοητες αλλα ειμαι αρχαριος και ψηλοασχετος οσον αφορα μουσικο εξοπλισμο κτλ. :P

 

Μια ερωτηση ακομα.. Για τον  orange tiny terror  τι γνωμη εχετε? Αξιζει σε συνδιασμο με μια καμπινα 212?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας! :) Ισως οι αποριες μου να σας φαινονται λιγο ανοητες αλλα ειμαι αρχαριος και ψηλοασχετος οσον αφορα μουσικο εξοπλισμο κτλ. :P

 

Μια ερωτηση ακομα.. Για τον  orange tiny terror  τι γνωμη εχετε? Αξιζει σε συνδιασμο με μια καμπινα 212?

Ευχαριστω!

 

 

παιδια αν κανεις ξερει αν αξιζει να βαλω διπλο καρμπυρατερ webber σε μια alfa jullieta που βρηκα στον σταβλο του μακαριτη του θειου μου στο Ανω Σεκλανα ?

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που ειναι αλφα , τα παντα αξιζουν...Ειδικα ψηλα θα ακουγεται σαν τερματισμενος mesa boogie ....χαχαχαχαα :P :P

 

 

παντως αυτος εδω και εμενα μου αρεσε πολυ...

 

 

Ωραιος ηχος...

Χανιά....

Charvel Model 4 '88 - Prs tremonti Se

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσματα...καθαρα...βρωμικα...βατ...καμπινες...τυποι λυχνιων...ενισχυτες......ΧΑΟΣ...

Ειναι φαση που ψαχνω και εγω...

 

Η bugera εχει βγαλει τωρα τον trirec ο οποιος εχει απιστευτες δυνατοτητες...

Και η πιο σημαντικη δυνατοτητα ειναι οτι μπορεις να τον ρυθμισεις το ποσσα βατ θες να ειναι... απο 1 μεχρι 100.

 

Το θεμα ειναι ομως αλλο το οποιο δεν το γνωριζω...Απο την στιγμη που ειναι κεφαλη και χρειαζεσαι καμπινα η καμπινα που θα παρεις θα ειναι σιγουρα 100w γιατι θες να καλυπτει τον ενισχυτη στα max watt του,οταν ομως εσυ στο δωματιο σου θα τον εχεις ρυθμισει στα 30W η καμπινα θα μπορει να ανταποκριθει???????

 

Οσο για τον 6262 στο βιντεακι πραγματικα πολυ καλος ηχος!!!!

 

Οσο για την κιθαρα δινω μια ιδια και πιο ομορφη στα 200€...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου