Προς το περιεχόμενο

εεε... και λοιπόν;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε,πως νομιζεις μπορεσα να αγορασω διαμερισμα,

Αυτό τώρα (από περιέργεια), το δηλώνεις στο Ε9 σου?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όπως πάντα προτρέχεις...και επειδή είσαι τέτοιος, δεν θα αποκαλύψω τίποτα (παρά μόνο στην μπυροποσία)....μιλάω για αγορά σπιτιών με θέα Ωκεανό με 10.000 ευρώ και άπειρη μουσική...

Εσείς να πάτε Βερολίνο...

Ρε γέροντα στραβά κοιμήθηκες. Μαζί σου είμαι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τώρα (από περιέργεια), το δηλώνεις στο Ε9 σου?

 

Φυσικα,και εδω και στο Deutschland (περιττο να σου πω απο τι κοσκινο με περασε η Γερμανικη εφορια για ενα διαμερισματακι των 50 χιλ. ευρω.."που βρηκες τα λεφτα" κτλ....ουτε ο Ωνασης να ημουν & να ειχα αγορασει την Ακροπολη... ;D.....οπως εδω δηλ.που γιατροι του Κολωνακιου κατοικουν σε σπιτια των 2-3 εκατομμυριων ευρω και δηλωνουν 10.000 το χρονο.... >:()

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γέροντα στραβά κοιμήθηκες. Μαζί σου είμαι.

Μου λείπει ο ανώνυμος και δεν έχω με ποιόν να μαλώσω...είσαι ο μόνος που μου έμεινε :'( :'(

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

bassbill: Επέλεξα Ελλάδα (Γέρακα) έναντι Λονδίνο. Τα μαθηματικά μου έβγαιναν ότι για να ζώ σε ένα σπίτι, σαν αυτό που θέλω τώρα θα ήθελα 5,000 ενοίκιο τον μήνα στην γενικότερη περιοχή του Λονδίνου.

 

Ευχαρίστως μετακόμιζα στα Γιάννενα και αύριο αν θες (έχω ζήσει κάποια χρόνια και τα λατρεύω). Και στον Βόλο, και αλλού (και Ξάνθη αν είναι... ;)). Η οικογένεια (ευρήτερη) με κρατάει εδώ. Αλλά το "εδώ" είναι σαν χωρίο. Ο Γέρακας στην μεριά που είμαι είναι πολύ όμορφα. Τα παιδιά έχουν την παιδική χαρά απέναντι, και βγαίνουν στον δρόμο για να παίξουν με τα γειτονόπουλα. Εμπειρίες που είχα εγώ πρίν 25+ χρόνια (είμαι 32).

 

Το παλεύω να γίνει ακόμη καλύτερος ο κόσμος, και ας τραβάω λούκια. Δε θα φύγω, δα θα λακίσω! Θα κάτσω να το πολεμήσω όσο μπορώ! Γιατί αν δεν το κάνουμε εμείς, αντί να φεύγουν τα ευρώ θα φεύγουν οι άνθρωποι... Τι να το κάνεις; Είμαι αυτός που είμαι, λόγω ΚΑΙ της Ελλάδας και είμαι περήφανος για εμένα ΚΑΙ την Ελλάδα και ας τα κάνουμε μάπα καμμιά φορά και οι δύο!

 

Μαζί σου Νίκο. Μακάρι ο Γέρακας να μείνει για πολλά χρόνια χωριό.

Εγώ ζώ στην Καστοριά εδώ και λίγα χρόνια και δηλώνω φτωχός επαρχιώτης μουσικός. :D

Α ναί.... και ευτυχής επίσης.  ;D

Υ.Γ.

Θα πάω Γιάννενα 5 Ιουνίου, τώρα με την Εγνατία είμαστε πολύ κοντά, μόλις 1 ώρα και 15 λεπτά, να δώ την αποχαιρετιστήρια συναυλία των Scorpions. Δέν ήμουνα και ποτέ πολύ φάν τους, αλλά έτσι για το good bye.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o :o

 

http://www.bos-haus.de/index_sm.php?con=houses/housedetail.php?type=firstclass147s

 

http://www.bos-haus.de/index_sm.php?con=houses/chalet_variant.php

 

Τι είπες τώρα?

Μα που έβαλα τις βαλίτσες μου? ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα την εντύπωση οτι αυτό το thread θα διαφέρει ουσιαστικά από τα άλλα δύο τρέχοντα, αλλά δεν επαληθεύτηκα. Νόμιζα οτι εδώ θα γράφαμε τι σκοπεύουμε να κάνουμε οι ίδιοι για να βελτιώσουμε την κατάσταση, καθώς για μια συλλογική βελτίωση επιβάλλεται πρώτα η ατομική.

 

Στην πλειάδα αυτών των ποστς (των τριών θεμάτων) είδα οτι σε κάθε περίπτωση φταίει ο άλλος και δεν έπεσε στο μάτι μου μια διατυπωση που να δείχνει προς τον συγγραφέα της ίδιας της συμβουλής, αλλά προς τους άλλους.

 

Για να είμαι ξεκάθαρος, δεν είδα κάποιον να λέει οτι θα πουλήσει το αυτοκίνητό του, αλλά προτροπές προς τρίτους για την ίδια ενέργεια. Έτσι, εγώ λέω οτι δουλειά δεν γίνεται :)

 

ΥΓ. ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά, αν υποβαθμίζω άδικα κάποιες απόψεις. Δεν έχω τέτοιο στόχο, αλλά ειλικρινά ήλπιζα να δω πρακτικές λύσεις που ενδεχομένως θα ήταν εφικτές και αμεσα πραγματοποιήσιμες. Στο θέμα του GAS, που δεν είναι κάτι διαφορετικό σε οικονομικούς όρους, υπάρχει τέτοιο θέμα, οπότε περίμενα οτι στο περι ανέμων θα είχαμε κάτι αντίστοιχο για τα καθημερινά μας έξοδα και τη νοοτροπία μας απέναντι σε αυτά, που οφείλει να μεταβληθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα την εντύπωση οτι αυτό το thread θα διαφέρει ουσιαστικά από τα άλλα δύο τρέχοντα, αλλά δεν επαληθεύτηκα. Νόμιζα οτι εδώ θα γράφαμε τι σκοπεύουμε να κάνουμε οι ίδιοι για να βελτιώσουμε την κατάσταση, καθώς για μια συλλογική βελτίωση επιβάλλεται πρώτα η ατομική.

 

Τι σε κάνει τόσο αισιόδοξο ώστε να νομίζεις ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι :) Όσοι είμαστε μισθωτοι ήδη κάνουμε με τα νέα μέτρα, όσοι δε φορολογούμαστε φυσικά δεν θα κάνουμε κάτι αφού δεν μας αναγκάζει κανείς. Ίσως κάποιος να διαβάσει καμιά κουβέντα που να τον ξυπνήσει λίγο, αλλά η Ελλάδα είναι χαμένη υπόθεση στα πεδία που συζητάμε. Με την ατομική βελτίωση συμφωνώ, αλλά δεν τρέφω κι αυταπάτες, μακάρι να βγω ψεύτης και δεν υπονομεύω κανέναν, αλλά τι να λέμε τώρα

 

(είσαι τραγική μειοψηφία σε αυτή τη χώρα όταν δε βλέπεις τηλεόραση 4 ώρες τη μέρα και βγάζεις φλας όταν οδηγείς)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου