Προς το περιεχόμενο

Behringer V-Amp Pro ή Marshall JCM800 για το σαλόνι μου;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τα έχω γράψει τόσες φορές για τις εξομοιώσεις, που έχω καταντήσει γραφικός. Έχω "τσακωθεί" και με αρκετούς που θεωρούν ότι "για να βγάλεις ήχο" (sic!) πρέπει να έχεις τουλάχιστον Dumble και να παίζεις με DeTemple με μπράτσο από Τίμιο Ξύλο.

 

Αν και πάντα θα μου αρέσει να παίζω καρφί στον ενισχυτή μου, έχω βρει την υγειά μου με το modelling, είτε αυτό προέρχεται από το GSP μου, είτε από software. Αρκεί να ξέρεις τι ζητάς και να έχεις υπομονή να το ψάξεις.

 

+1000 για τα impulses της Redwirez, σκοπεύω να προμηθευτώ μερικά στο άμεσο μέλλον.

 

Ωστόσο το επόμενο Μεγάλο Βήμα στις εξομοιώσεις θα είναι πιστεύω το convolution technology που τώρα βρίσκουμε σε κάποια VST και στο Liquid Mix.

 

 

Εξήγησέ μου, γιατί πρέπει να εντυπωσιαστώ από αυτό το video...τα νερά της κιθάρας ναι, με εντυπωσιάζουν :D

 

Είναι επειδή δεν έχεις δει ακόμα την 25άρα μου.  8) ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Έγραψα ένα κλιπ το οποίο χωρίζεται σε δύο μέρη...

 

Το ένα απο τα δύο είναι το vamp ενω το άλλο έχει γραφτεί με δυναμικό μικρόφωνο μπροστά απο τον ενισχυτή.

 

...και στα δύο έχει προστεθεί η ίδια ποσότητα βάθους και compression ενω το mild overdrive που ακούγεται είναι (και στα δύο το ίδιο πάλι) μέσω ενός barber ltd.

 

Δεν λέω ποιό είναι ποιό ,είναι μάλλον αυτονόητο?...(ή όχι?)

 

Νομίζω οτι το δεύτερο είναι ο ενισχυτής, πάντως μου άρεσε περισσότερο ο ήχος στο πρώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Συμφωνώ με bassbill. Το 2ο είναι ο ενισχυτής. Το πρόδωσε για μένα το μικρόφωνο.

Φυσικά προτιμώ κι εγώ το 1ο.

Περιμένω επικύρωση. ;) (Μη μας κάνεις καμιά πλάκα και... ξεβρακωθούμε.)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κώφωση  μου λέει ότι το δεύτερο είναι vamp.

:(

 

 

 

και εγω ετσι πιστευω αλλα εαν ειναι το vamp το πρωτο......να χ@σω το real thing..............με το συμπαθειο κιολας ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι ακομα και  το eband της boss  κανει ολοκληρα rigs να φαινονται ασκοπα (παντα για τον bedroom player)

ισως πλησιαζει μια εποχη οπου οποιος εχει εναν οποιοδηποτε ενισχυτη και 2 πεταλια να θεωρειται boutiqας και παρελθοντολαγνος

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι ακομα και  το eband της boss  κανει ολοκληρα rigs να φαινονται ασκοπα (παντα για τον bedroom player)

 

μα, για τον bedroom player, τα "ολόκληρα rigs" είναι έτσι κι αλλιώς άσκοπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου