Προς το περιεχόμενο

Ανακαίνιση παλιάς Jackson


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πχ αν βάλω την gotoh με τα 42 ευρώ θα έχει σημαντική διαφορά από την άλλη με τα 16ευρω?

Μεγάλη όχι, εάν όμως βάλεις αυτή

http://www.guitarsupplies.nl/index.php?item=kahler-7330-fixed-bridge-chrome&action=article&group_id=20000056&aid=2540&lang=EN

θα έχεις μεγάλη

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

να τα βρεις μπορεις αλλα μαλλον δεν αξιζει τον κοπο! επισης οι τιμες ειναι τσιμπημένες απ οτι εχω καταλαβει! υπαρχουν παντα και οι αγγελιες! ;)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει την δουλειά που θες να επιχειρήσεις στην δική μου Jackson. Μια Perforemer made in Korea του '94. Έριξα αρκετά λεφτά επειδή με βόλευε πολύ το μπράτσο της και το σώμα της είχε το ιδανικό βάρος για μένα. Το αποτέλεσμα ήταν στο τέλος ένα τελείως διαφορετικό όργανο με πραγματικά καλά προϊόντα πάνω του, φοβερό ήχο και sustain (μ' αυτήν ηχογράφησα και το τελευταίο full length της μπάντας μου). Φυσικά όμως άλλαξα τα πάντα, από τρέμολα, μαγνήτες, ηλεκτικά, την μόνωσα με ειδικό kit, αγόρασα βαλίτσα κτλ. Ήταν ένα όργανο που χαλβάδιαζα για μήνες στον Μαυρομουστάκη σαν πιτσιρικάς και πραγματικά δεν μετάνοιωσα καθόλου για την απόφασή μου να ρίξω πάνω του 700+ ευρώ για να το τουμπανιάσω.

Επανέρχομαι με φωτογραφίες και λεπτομέρειες  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει την δουλειά που θες να επιχειρήσεις στην δική μου Jackson. Μια Perforemer made in Korea του '94. Έριξα αρκετά λεφτά επειδή με βόλευε πολύ το μπράτσο της και το σώμα της είχε το ιδανικό βάρος για μένα. Το αποτέλεσμα ήταν στο τέλος ένα τελείως διαφορετικό όργανο με πραγματικά καλά προϊόντα πάνω του, φοβερό ήχο και sustain (μ' αυτήν ηχογράφησα και το τελευταίο full length της μπάντας μου). Φυσικά όμως άλλαξα τα πάντα, από τρέμολα, μαγνήτες, ηλεκτικά, την μόνωσα με ειδικό kit, αγόρασα βαλίτσα κτλ. Ήταν ένα όργανο που χαλβάδιαζα για μήνες στον Μαυρομουστάκη σαν πιτσιρικάς και πραγματικά δεν μετάνοιωσα καθόλου για την απόφασή μου να ρίξω πάνω του 700+ ευρώ για να το τουμπανιάσω.

Επανέρχομαι με φωτογραφίες και λεπτομέρειες  :)

 

Ωραίος!!! περιμένω με ανυπομονησία τις photos  :D

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη όχι, εάν όμως βάλεις αυτή

http://www.guitarsupplies.nl/index.php?item=kahler-7330-fixed-bridge-chrome&action=article&group_id=20000056&aid=2540&lang=EN

θα έχεις μεγάλη

 

Θελω και γω ενα 7330 σε καποια φαση. Μαραθον πες εντυπωσεις αν σου ειναι ευκολο... Απο sustein πιο πολυ.. Θελω να το βαλω στην θεση του Kahler flyer και εχω την εντυπωση οτι θα εφαρμοζει ταμαμ πανω στις ηδη υπαρχουσες τρυπες...

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω και γω ενα 7330 σε καποια φαση. Μαραθον πες εντυπωσεις αν σου ειναι ευκολο...

Δεν έχω άποψη. Και εγώ τα χαλβαδιάζω, όπως και αυτά

http://stetsbar.com/oem.html

Πρόσφατα, (τη περάσμένη εβδομάδα), έβαλα ετούτο σε μια Strat (to TK1)

http://tremking.com/prod2.html

και είναι πολύ καλό, πολύ καλύτερο από κανονικά Strat tremolos και λίγο λιγότερο απο Floyd...

αλλά τώρα χρειάζομαι αλλαγή nut και ίσως κλειδιών :'(

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πραγματικά δεν μετάνοιωσα καθόλου για την απόφασή μου να ρίξω πάνω του 700+ ευρώ για να το τουμπανιάσω.

To ερώτημα προς συζήτησην (και που θα έπρεπε να απασχολεί τον φίλο μας), είναι...

σε μία κιθάρα των 230 ευρώ, ΑΞΙΖΕΙ να ρίξω 700+?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου