Προς το περιεχόμενο

Κακή προενίσχυση κάρτας ήχου


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ ο ήχος είναι πολύ καλός, γιατί παίζεις με τη Athan... ;D ;D

 

και ο Σάκης είναι φίλος μου ;D

 

Μάραθε και εγώ συμπαθώ τον Σάκη αλλά,κάνε μια βόλτα απο τον οφθαλίατρο ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Superfunk νομίζω ότι το εύρος τιμών (100-1000€) που προσδιορίζεις είναι τεράστιο και μπορώ να αναφέρω αρκετά παραδείγματα interfaces στο άνω άκρο, που πατάνε στο λαιμό αντίστοιχα του κάτω άκρου.

 

εγω μιλησα για την ποιοτητα των convertors οχι για την συνολικη αποδοση μιας καρτας ,στις περισσοτερες καρτες σε αυτες τιμε χαμηλες κατηγοριες τιμων ειναι...οι ΙΔΙΟΙ.... ;D ;D (ανοιξαμε προσφατα μια καρτα του 1000αρικου και βρηκαμε μεσα τους ιδιους κονβερτορες με μια των 300 ευρω)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ανοιξαμε προσφατα μια καρτα του 1000αρικου και βρηκαμε μεσα τους ιδιους κονβερτορες με μια των 300 ευρω)

 

Αυτο πως το ειδατε? ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστό είναι αυτό,με συγκεκριμένη  εταιρία που έχει κάρτες με 2-16 εξόδους.

 

και με αλλες,και με αλλες... ;D

 

 

Αυτο πως το ειδατε?

 

το γραφουν τα τσιπακια πανω τους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι της ιδιας εταιρειας και σειρας, η μια με 4 και η αλλη με 16 εισοδους, ε τοτε ναι πιθανοτατα θα ειναι ιδιος ο converter μεσα του.

 

Η απορια μου εγκειται στο εξης: Αν το συγκεκριμενο κομματι της καρτας ειναι υλοποιημενο οπως νομιζω, τοτε δε σου λεει και πολλα το να το δεις. Μπορεις να ανοιξεις 2 καρτες, να βρεις μεσα ακριβως το ιδιο chip με τους ιδιους κωδικους, αλλα "μεσα" να διαφερουν μερα με τη νυχτα. Το οτι εχουν το ιδιο chip δε σημαινει απαραιτητα οτι δουλευουν με τον ιδιο τροπο.

 

Πχ, αν ειδατε κατι τετοιο:

 

fpga_xilinx_spartan1.jpg

 

Κλαφτα χαραλαμπε...

 

 

Μπορει βεβαια να μην ειναι υλοποιημενο σε τετοιο στυλ το κομματι αυτο της καρτας, οποτε ιδια chip να σημαινουν οντως ιδιο κυκλωμα. Και στα λεφτα που μιλαμε, μαλλον ειναι το case Β, οποτε ιδιο chip = ιδιος converter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνεται (και αν γίνεται) "να κάνω bypass τους προενισχυτες " της κάρτας μου emu 0404 για να κάνω χρήση του προενισχυτη μου SPL channel one?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνεται (και αν γίνεται) "να κάνω bypass τους προενισχυτες " της κάρτας μου emu 0404 για να κάνω χρήση του προενισχυτη μου SPL channel one?

 

Δεν έχει προενισχυτές η emu 0404.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου