Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για το νέο μου κομμάτι.... ''Για το Λουλούδι μου''


aleksis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμπαθητικό το κομμάτι σου και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τους στίχους. Το πρόβλημα είναι στη μουσική, όπου η ακολουθία αυτή των συγχορδιών υπάρχει σε περίπου 157.326.678 κομμάτια παγκοσμίως  :). θέλω να πω ότι ναι ότι δεν έχει κάτι το ξεχωριστό κι εκεί είναι το στοίχημα για κάποιον που γράφει μουσική. Όταν λεώ ξεχωριστό δεν εννοώ ντε και καλά πρωτότυπο αλλά κάτι που θα σου τραβήξει το ενδιαφέρον. μπορείς μς τα ίδια ακκόρντα να κάνεις κάτι διαφορετικό αλλάζοντας π.χ. τη σειρά ή τη διάρκεια τους. Φιλικά πάντα.

 

ωχ!

τωρα το ειδα αυτο!!!!!!!

ρε σεις, οι θεσσαλονικιοι, παρτε το χαμπαρι!

σουβλακι ειναι αυτο το πραγμα που ειναι τυλιγμενο με μια πιτα και μεσα εχει κρεας,τζατζικια πατατες και τετοια!

το αλλο, αυτο με το λιγο κρεας γυρω απο αυτο το μυτερο ξυλινο ακοντιακι λεγεται ΚΑΛΑΜΑΚΙ.......!!! :P :P :P

 

 

Δηλαδή όταν οι Τούρκοι σούβλισαν τον Αθανάσιο Διάκο τον τύλιξαν σε μία πιτα με πατάτες, τζατζίκι και κρεμμύδια ή μήπως τον καλαμάκωσαν;  ;D ;D ;D

(Με κάθε σεβασμό στον ήρωα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μην ακους κανέναν.... μια χαρά ειναι το κομματάκι.... δεν χρειάζεται να είναι όλα τα κομμάτια "echoes "  για να είναι ενδοιφέροντα.. καλό άκουσμα ερωτιάρικο με συναίσθημα... το γκομενάκι το έχεις σίγουρο.... συνέχησε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γκομενάκι το έχεις σίγουρο.... συνέχησε....

Το επομενο εννοεις...αυτο παει...εξ ου και το ασμα...

Αν παει και το επομενο...θα γραψει αριστουργημα... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ακους κανέναν.... μια χαρά ειναι το κομματάκι.... δεν χρειάζεται να είναι όλα τα κομμάτια "echoes "  για να είναι ενδοιφέροντα.. καλό άκουσμα ερωτιάρικο με συναίσθημα... το γκομενάκι το έχεις σίγουρο.... συνέχησε....

 

Αν δεν ηθελε να ακουσει κανεναν, δε θα το ανεβαζε σε ενα μουσικο φόρουμ :p

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όταν οι Τούρκοι σούβλισαν τον Αθανάσιο Διάκο τον τύλιξαν σε μία πιτα με πατάτες, τζατζίκι και κρεμμύδια ή μήπως τον καλαμάκωσαν;  ;D ;D ;D

(Με κάθε σεβασμό στον ήρωα)

 

Πες τα, να πάρει, με τους αγράμματους πια!

 

Το κομμάτι το βρήκα αρκετά αδιάφορο μουσικά και στιχουργικά. Είχε ορισμένες αρυθμίες στη φωνή, νόμιζα ήταν ιδέα μου αλλά το παρατήρησε κ άλλος.

Για κάποιο λόγο εμένα μου έφερε στο μυαλό γιαπωνέζικο παιδικό κινούμενο σχέδιο με χαρωπά λαγουδάκια να χορεύουν κάτω από τον ήλιο, με λουλουδάκια και γυαλιστερά ματάκια.

 

ΥΓ: Αυτό το θέμα έχει μαζέψει μερικές κορυφαίες ατάκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ακους κανέναν.... μια χαρά ειναι το κομματάκι.... δεν χρειάζεται να είναι όλα τα κομμάτια "echoes "  για να είναι ενδοιφέροντα.. καλό άκουσμα ερωτιάρικο με συναίσθημα... το γκομενάκι το έχεις σίγουρο.... συνέχησε....

 

ου παίξεις μουσικήν για γκομενάκια. παίξε για εσέναν.

 

--------------------

 

by the way το κομμάτι δεν με τρέλανε. πολύ... "ίδιο" μπορώ να πω. μπορείς να γράψεις και πολύ καλύτερα keep going ;)

 

--------------------

 

ωχ!

τωρα το ειδα αυτο!!!!!!!

ρε σεις, οι θεσσαλονικιοι, παρτε το χαμπαρι!

σουβλακι ειναι αυτο το πραγμα που ειναι τυλιγμενο με μια πιτα και μεσα εχει κρεας,τζατζικια πατατες και τετοια!

το αλλο, αυτο με το λιγο κρεας γυρω απο αυτο το μυτερο ξυλινο ακοντιακι λεγεται ΚΑΛΑΜΑΚΙ.......!!! :P :P :P

 

για ποιο λόγο ακόμα λογομαχούμε για αυτό το θέμα τέκνα μου? αφου το ίδιο πράμα τρώμε στην τελική. (αν εξαιρέσεις το ντονέρ :P)

 

είμαι Θεσσαλονικιός και έχω πατέρα Πειραιώτη ξέρω καλά τις.. "μεταφράσεις" χαχα.

 

και επειδή είμαι κατά του flame.. ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΜΕ ΤΥΡΙ

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερουσα φωνη...το τραγουδι θα μπορουσε ανετα να ακουστει και στο ραδιοφωνο.κυκλοφορουν κατα καιρους τραγουδια με πολυ χειροτερους στιχους και με τα ιδια κλασσικα ακκορντα.

 

οσο για την κριτικη που ασκειτε καποιοι,ειναι επιεικως απαραδεκτο το υφος σας.

 

 

ααα.αλεξανδρε φιλικα στο λεω αυτο...καλυτερα μην περιγραφεις το τραγουδι σου με ορους του στυλ μοντερνο εντεχνο κτλ κτλ..

 

ισως προδιαθετει καποιους αρνητικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όταν οι Τούρκοι σούβλισαν τον Αθανάσιο Διάκο τον τύλιξαν σε μία πιτα με πατάτες, τζατζίκι και κρεμμύδια ή μήπως τον καλαμάκωσαν;  ;D ;D ;D

(Με κάθε σεβασμό στον ήρωα)

 

 

τπτ από τα 2. απλά στο δημοτικό δεν μπορούσαν να πουν όλη την αλήθεια και έτσι έχει μείνει στην ιστορία άρα τσάμπα μαλώνετε ;D

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερουσα φωνη...το τραγουδι θα μπορουσε ανετα να ακουστει και στο ραδιοφωνο.κυκλοφορουν κατα καιρους τραγουδια με πολυ χειροτερους στιχους και με τα ιδια κλασσικα ακκορντα.

 

οσο για την κριτικη που ασκειτε καποιοι,ειναι επιεικως απαραδεκτο το υφος σας.

 

 

 

Δηλαδη αυτο που ειπες εσυ "νταξει μωρε μπορει να παιξει στο ραδιοφωνο, ετσι κι αλλιως τοσες μλκιες ακουμε" θεωρεις οτι ήταν ευγενική κριτική? :P

 

Γιατι εμενα μου κανει για εξισου απαραδεκτη κριτικη και τελικα εντελως ανουσια. Τι θα πει "μπορει να παιξει αναμεσα στις μπαρουφες που ακουμε". Αυτο ειναι το ζητημα? Αυτο πρεπει να ενδιαφερει πανω απ'ολα ενα μουσικο φορουμ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου