Προς το περιεχόμενο

spam? τι να κάνει κανείς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να για mail λες κ εσύ. Κ εδώ λένε για τηλέφωνο. Θεωρητικά.

Τώρα πότε τα τηλέφωνα τελεμαρκετιγκ τα λένε και σπαμ δεν το ήξερα.

 

Πάντως εγώ έβαλα φραγή εισερχομένων κλήσεων από απόκρυψη και μειώθηκε η σαχλαμάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Και, τέλος πάντων, τον τελευταίο καιρό λαμβάνω mail από ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ εταιρίες, που έχουν το τηλέφωνο, και όλα. Αδαμ & Εύα, Λαζαρίδης εκτυπώσεις κι εγώ δεν ξέρω τι. Δεν είναι 100% το κλασσικό σπάμ, αλλά μου έχουν σπάσει... τα νεύρα.

 

Και τέλος πάντων, όταν λαμβάνεις σπαμ από τον Άραβα ή το pennis enlargement απλά το γράφεις, αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις μου φαίνεται... πιο λογικό να κάνει κανείς κάτι, από το να αδιαφορήσει. Τι λέτε εσείς; Άλλες προτάσεις; Ιδέες; Κάτι που κάνατε ήδη;

 

Αυτά και η λέξη spam με έκαναν να γράψω για τα mail. Ίσως το θέμα αφορά και τηλέφωνα και mail. Αν έκανα λάθος sorry, άκυρο αυτό που έγραψα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Νικόλα μια που άνοιξες το θέμα να πω και μια προσωπική εμπειρία.Βασικά το έχει πάθει φίλος.Απλώς θέλα να προειδοποιήσω τους πάντες γιατί δεν είναι καθόλου δύσκολο να τη πατήσεις.Τα τελευταία χρόνια η μόδα στα spam messages είναι η εξής: Με κάποιο τρόπο αυτοί που στέλνουν τα μυνήματα μαθαίνουν τι δουλειά κάνεις.Πχ. αν έχεις ξενοδοχείο ή κάποια επιχείρηση με σελίδα στο ιντερνετ είναι πολύ εύκολο να το μάθουν.

Επειτα κάνουν κράτηση κάποιων δωματίων (παράδειγμα για το ξενοδοχείο) και πληρώνουν προκαταβολικά με check.Συνήθώς έρχεται ταχυδρομικώς και γράφει μονο το όνομα του παραλήπτη.Φυσικά η επιταγή είναι πλαστή αλλά τόσο άψογα φτιαγμένη που δεν μπορείς να καταλάβεις τίποτα.Την πηγαίνεις στη τράπεζα για εξαργύρωση και μετά απο 1-2 μήνες η τράπεζα καταλαβαίνει ότι είναι πλαστή ΚΑΙ πληρώνεις πίσω τα χρήματα που πήρες απο τη πλαστή επιταγή + πρόστιμο + κατηγορείσαι και για πλαστογραφία.Με λίγα λόγια καταστρέφεσαι.  :'(  το νού σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ξανακούσει τέτοιο περιστατικό, ούτε το είχα φανταστεί ποτέ!  :o

 

Γενικά πάντως με τους "ιούς παρακολούθησης" και τα μηνύματα αλυσίδα μπορούν εύκολα να δουν τι σε ενδιαφέρει όταν σερφάρεις, να δουν ποιοί είναι οι φίλοι σου στο e-mail κλπ και έτσι σε μια βάση δεδομένων σιγά σιγά να συλλέγουν όλο και περισσότερες πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αγοράζοντας λέει iPhone πετυχαίνουνε αυτόματα penis enlargement...  ???

Το iphone είναι ένα σύγχρονο φαλλικό σύμβολο, υποκατάστατο του penis enlargement.

Είναι το αντίστοιχο των SUV σε gadget, έχουν πολλοί αλλά ελάχιστοι εκμεταλλεύονται

τις επιπλέον δυνατότητες του.

 

edit:

Τα τηλεφωνικά spam με ηχογραφημένα μηνύματα είναι όντως ενοχλητικά.

Στις δημοσκοπήσεις διαφημιστικών διασκεδάζω, κάνω οτι μου επιτίθεται

δεινόσαυρος και το κλείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι όντως επικύνδυνα φίλε μου.Στη περίπτωση που ανάφερα παραπάνω το καλύτερο είναι  να καταστρέψεις το φάκελο χωρίς να μαθευτεί.Σου εγγυώμαι ότι δεν θα τους νoιάξει και πολύ για τη απώλεια.Μάλιστα αυτά τα είδη μυνημάτων έχουν καινούριο όνομα΄' SCAM ''.Eίχαμε τα spam τώρα έχουμε και τα scam.Τι άλλο θα δούμε?

Στο google μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες για αυτα και το πώς μπορείτε να προστατευτείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πεις στον πάροχο να σε βάλει στον ειδικό κατάλογο αυτών που δεν επιθυμούν να ενοχλούνται. Και αν σε πάρουν, θα τους κάνεις καταγγελία και μετά και αγωγούλα και θα τρέχουν

http://www.dpa.gr/portal/page?_pageid=33,24209&_dad=portal&_schema=PORTAL

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iphone είναι ένα σύγχρονο φαλλικό σύμβολο, υποκατάστατο του penis enlargement.

Κε Μπιχλα επιστήμονα, απόλυτα κατανοητό για άνδρες,  χρήστες I Phone...για τις γυναίκες, τι ισχύει? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κε Μπιχλα επιστήμονα, απόλυτα κατανοητό για άνδρες,  χρήστες I Phone...για τις γυναίκες, τι ισχύει? ;D

Δεν έχω δεί γυναίκα με iphone αλλά δεδομένου οτι είναι... μαύρο και μεγάλο,

οδηγούμαστε σε περίεργους συνειρμούς :-X

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου