Προς το περιεχόμενο

Ρύθμιση μαγνήτη ώστε να είναι παράλληλα με το επί&


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω έναν διπλό που κάθεται θεόστραβα στην κιθάρα, εννοώ ότι το ένα coil είναι πιο χαμηλά από το άλλο. Μήπως έχετε καμιά ιδέα ώστε να κάτσει αλφάδι; Σκέφτομαι να βάλω κάτι ελαστικό ή αφρώδες από κάτω, αλλά θα με ενδιέφερε καμιά άποψη προτού πιάσω τα καλέμια :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως τον ενοχλει κανενα καλωδιο? Ειναι σε pickguard? Ισως αν αλλαξεις τα ελατηριακια με ελαστικο σωληνακι να ερθει! (Εγω ειχα αδειασει καλωδιο ;D)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως και να τον μποδάει το καλώδιο

 

αλλά έτσι όπως είναι με δύο βίδες στη μέση είναι λίγο τυχαίο το πώς θα κάτσει, καμιά ιδεά παιδιά;;;

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βιδώνει σε pickguard ή σε ring και βάλεις κάτι απο κάτω θα τον σπρώχνει πάνω.

Σφουγγάρια και λωρίδες χαρτόνι έχω δοκιμάσει σε μπάσα και κιθάρα με p90 και τους

κρατάει καλά επειδή βιδώνουν στο σώμα.

Σίγουρα καλώδιο φταίει αλλά ακόμα και αν δεν λυθεί απομακρυνοντάς το δεν πειράζει...

γιατί μόλις κατέβασα μια ιδέα ;D

Βγάζεις το ring μαζί με το μαγνήτη και βάζεις δύο λωρίδες απο κάτι αφρώδες ή ελαστικό

(πχ. φέτες γομολάστιχας) στις δύο πλευρές του μαγνήτη και σπρώχνεις ξανά μέσα το

ring ώστε το αφρώδες ή ελαστικό να σφηνώσει μεταξύ των πλαινών του μαγνήτη και

των πλευρών του cavity και να τον κρατήσει. Θα γίνει δουλειά φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ό,τι λέει ο κύριος Μπίχλας.  ;)

 

Πιθανώς να μην είναι καλώδιο, μπορεί τα ελατήρια να έχουν "πάρει" ανάποδες, μου έχει συμβεί με τον EMG στην Kramer μου (και ήταν και έτοιμο το pickguard, σε σετ, ήρθε έτσι στραβός ο μαγνήτης...).

 

Αν βρεις νεοπρένιο σε αρκετό πάχος, είναι το καλύτερο γι'αυτή τη δουλειά. Το κολλάς κάτω από το μαγνήτη, απομακρύνεις όλα τα καλώδια από κάτω, και πάπαλα.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως και να τον μποδάει το καλώδιο

 

αλλά έτσι όπως είναι με δύο βίδες στη μέση είναι λίγο τυχαίο το πώς θα κάτσει, καμιά ιδεά παιδιά;;;

 

Θεός είσαι! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου