Προς το περιεχόμενο

"Nothing else matters" (διασκευή για σχολιασμό και επισήμανση λαθών)


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενδιαφέρουσα προσπάθεια.

Θα συμφωνήσω με τις επισημάνσεις του Νικόλα.

Λίγο περισσότερο βιμπράτο στα τελειώματα των φράσεων-αλλά και ενδιάμεσα κάποιες φορές-θα το βελτίωνε αισθητά.

Νομίζω πως αν το διασκευάζατε και το κάνατε πιο "δικό" σας θα ήταν καλύτερα.

Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gkou έχεις καταπληκτική φωνή αλλά για πιο λυρικά πράγματα.Αν πείς κάποιο κομμάτι απο Renaissance η Curved air (Melinda?) νομίζω θα το σκίσεις.Συμφωνώ με τον Νέστορα, λείπει το ρόκ vocal attitude.

Συμφωνώ απόλυτα. Διάβασα Renaissance και σχεδόν ανατρίχιασα. Η φωνή σου είναι σωστή, αδούλευτη όμως και έχεις ωραία χροιά, αλλά όχι για αυτό το κομμάτι. Δεν είναι κακό αυτό. Δεν μπορούν όλοι να τα λένε όλα. Βρες κομμάτια που να ταιριάζουν στη χροιά σου και θα τα πεις πολύ καλά. Το backing track θέλει πολύ δουλειά, αλλά παραπάνω προτάσεις ήδη έχουν αρχίσει και κάνουν πιο έμπειροι σε αυτό το θέμα.

Α! Και το reverb. Κλείστε το. :)

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Η φωνή σου έχει αρκετό reverb (βάθος) για τα γούστα μου. Είναι σαν να βρίσκεται σε άλλο χώρο από την υπόλοιπη ορχήστρα.

Δεν χωράει όλη η ορχήστρα στο μπάνιο.

 

αν θέλουμε σώνει και καλά άγρια φωνή στο κομμάτι αυτό, τότε θα πρέπει να απορρίψουμε και την εξαιρετική διασκευή που έκανε πριν 18 χρόνια η Tori Amos στο "Smells like teen spirit"

 

Εχω και γω ένα. "Come as You Are" των Nirvana από τον έξοχο Gaetano Veloso (γνωστό στον στενό μας οικογενειακό κύκλο και ως Κουκουρουκουκού από ταινία του Αλμοδοβάρ)

Τόσο μάπα που το γούσταρα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που γράφετε κρατάω μόνο τα ουσιαστικά (καλή και η πλάκα, αλλά...), πολύ καλή μπάντα οι Renaissance, δεν τους είχα καν ακουστά :D. Ωραίες ιδέες μου βάζετε! ;)

Σας ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και γω ένα. "Come as You Are" των Nirvana από τον έξοχο Gaetano Veloso (γνωστό στον στενό μας οικογενειακό κύκλο και ως Κουκουρουκουκού από ταινία του Αλμοδοβάρ)

Τόσο μάπα που το γούσταρα.

 

εννοείς τον Caetano Veloso!

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Caetano_Veloso

 

(εξαιρετικός και εξαιρετική ταινία το hable con ella btw!)

 

όσον αφορά την διασκευή, συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Δεν είμαι αντίθετος με την διασκευή metal κομματιών από γλυκιές γυναικείες φωνές, πλην όμως με την προϋπόθεση ότι είναι πιο τολμηρές (βέβαια, η εκτέλεση της amos στο teen spirit δεν με ξετρέλανε).

 

Καλή συνέχεια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που γράφετε κρατάω μόνο τα ουσιαστικά

Και τα επίθετα αλλά και τα επιρρήματα είναι ενίοτε εύστοχα.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα , αν ενα κομματι το γουστάρεις εσύ φυσικά και το έχεις τονικά , τοτε με την κατάληλη αφωσίωση θα το νιωσεις και θα το πεις μια χαρα.Ο καθενας εδω μεσα και παντου φυσικά μπορεί να σου πει οτι  θελει. Σημασια εχει να πιστέψεις εσύ οτι έκανες οτι καλυτερο μπορουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα. Διάβασα Renaissance και σχεδόν ανατρίχιασα.

 

 

Πές αυτό το κομμάτι αγαπητή gkou και θ' ανατριχιάσω και 'γω. Είναι ένα από τα alltime favourites μου. Και υπόσχομαι ότι θα είμαι πιο τζέντλεμαν στις μελλοντικές κριτικές μου ;).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου