Προς το περιεχόμενο

Επιλογή συσκευής για αναπαραγωγή midi στα Windows 7


sdim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

 

Τις προάλλες έψαχνα για έναν τρόπο να επιλέξω την προκαθορισμένη θύρα midi μέσω της οποίας θα παίζουν midi αρχεία οι εφαρμογές στα windows 7 (π.χ. media player). Καλό το MS GS Wavetable synth, αλλά προτιμώ τον ήχου του synth μου.

 

Επειδή δεν βρήκα έτοιμη λύση, έφτιαξα μια μικρή εφαρμογή γι'αυτό τον σκοπό, όποιος την χρειαστεί μπορεί να την κατεβάσει δωρεάν.

 

MidiPortConfig

www.sdim.gr/mpc

 

Αφήστε ένα "ευχαριστώ" αν σας φανεί χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Έλαβα 2 mail από το εξωτερικό ότι η λίστα με τις συσκευές midi είναι άδεια και δεν μπορούν να επιλέξουν την επιθυμητή συσκευή.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος από εσάς το πρόβλημα;

Αν ναι, σε ποιά έκδοση των windows 7 και ποιά κάρτα ήχου με midi έχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 3 pc και το 1 δουλευει με 7 (η εφαρμογη σου σκιζει πραγματικα(πολυ καλη ιδεα) ) για μενα δουλευει αψογα και χρησιμοποιω την ECHO AUDIOFIRE 4 δεν ειδα καποιο προβλημα στο προγραμμα αλλα ισως να θελει καλητερα να κοιταξουν στο control panel - sound and audio devices - εκει ισως κατι παιζει...........οσο για τα elevated privileges -  administrator ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πριν την εφαρμογη θα τους πεταγε μηνυμα  :o συγχωρεστε με αν κανω λαθος  :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου