Προς το περιεχόμενο

Αγορά ηλ. κιθάρας εως 700-750 ευρω - Προτάσεις ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξ'αρχής δηλώνω οτι πουλάω μια USA Lonestar (υπάρχει στις αγγελίες) ,οπότε η γνώμη μου ίσως να μην είναι αντικειμενική.Απλά θέλω να έιμαι εντάξει και να μην θεωρηθεί οτι πάω να κάνω έμμεση διαφήμιση.Αν παραβίασα κάποιον κανόνα του φόρουμ ας διαγραφεί αυτό το post μου.

 

Είναι γεγονός όμως οτι έχουν περάσει πάνω απο 15 USA Lonestar από τα χέρια μου και όλες μα όλες ήταν απίστευτες κιθάρες...Ακόμα έχω τρεις στη συλλογή μου.Τους Pearly Gates(ΠΡΟΣΟΧΗ δεν είναι ακριβώς ο ίδιος με τον Pearly που μπορεί να αγοράσει κάποιος απο οποιοδήποτε κατάστημα.Ο Seymour τον έφτιαξε ειδικά για τις Lonestar.) από μερικές Lonestar τους έβγαλα και τους είχα βάλει σε μερικές Les Paul που είχα...Τέτοια τρέλα μάυτόν τον μαγνητη...Για μένα είναι ίσως η καλύτερη κιθάρα - σ'αυτό το price-range -  που έβγαλε ποτέ η Fender μετά το 90 έως και σήμερα.

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Τους Pearly Gates(ΠΡΟΣΟΧΗ δεν είναι ακριβώς ο ίδιος με τον Pearly που μπορεί να αγοράσει κάποιος απο οποιοδήποτε κατάστημα.Ο Seymour τον έφτιαξε ειδικά για τις Lonestar.)

 

Επειδη το εχω ακουσει και εγω αυτο......συγκεκριμενα εχω ακουσει οτι ενας απο τους 2 pearly gates(δεν ξερω εαν ειναι αυτος της lonestar ή του εμποριου) εχει λιγο περισσοτερο output και χαρακτηριζεται ως pearly gates +.Mπορεις να δωσεις τα φωτα σου εαν αληθευει και ποιες αλλες διαφορες εχουνε ηχητικα?Παντως και του εμποριου ειναι αξιολογοτατος.....αλλα δεν ξερω ποιος ειναι καλυτερος ::).

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει...

Οι Lonestar εχουν τον Pearly Gates+ που ειναι ουσιαστικα ο κλασσικος εικονογραφημενος PG αλλα με alnico V μαγνητη αντι για alnico II...

Εχει καποιες διαφορες στο output και στο EQ(λιγοτερα μεσσαια και λιγα περισσοτερα μπασσο-πριμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει...

Οι Lonestar εχουν τον Pearly Gates+ που ειναι ουσιαστικα ο κλασσικος εικονογραφημενος PG αλλα με alnico V μαγνητη αντι για alnico II...

Εχει καποιες διαφορες στο output και στο EQ(λιγοτερα μεσσαια και λιγα περισσοτερα μπασσο-πριμα)

 

ω ρε συντροφε ......και που τον βρισκεις αυτον εαν θελεις?τον παραγγελνεις απο fender μερια? ή δεν παιζει τετοιο σεναριο?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ΠΡΟΣΟΧΗ δεν είναι ακριβώς ο ίδιος με τον Pearly που μπορεί να αγοράσει κάποιος απο οποιοδήποτε κατάστημα.Ο Seymour τον έφτιαξε ειδικά για τις Lonestar.)

 

Να σημειώσω ότι, τουλάχιστον πριν μερικά χρόνια που το είχα δει, ο Pearly Gates Plus κυκλοφορούσε και σαν "ανταλλακτικό" σε συσκευασαία Fender. Δεν μπαίνει μόνο στην συγκεκριμένη κιθάρα δηλαδή, μπορεί να τον αγοράσει κάποιος και μόνο του. Πρόκειται για εξαιρετικό μαγνήτη κατά τη γνώμη μου, για πολλά είδη μουσικής.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ω ρε συντροφε ......και που τον βρισκεις αυτον εαν θελεις?τον παραγγελνεις απο fender μερια? ή δεν παιζει τετοιο σεναριο?

 

αν τον Θελεις παιχταρα μπορεις να παρεις εναν κανονικο PG και να παρεις και εναν alnico V μαγνητη...

Λογικα αυτος θα ειναι ο +...Να το παρεις ετοιμο δε ξερω...

 

 

Στο φορουμ της Ντανκαν τα λεει συντροφη αλλα που εσυ...

Οταν ειναι ν'αγορασεις ΠΡΩΤΟΣ... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τον Θελεις παιχταρα μπορεις να παρεις εναν κανονικο PG και να παρεις και εναν alnico V μαγνητη...

Λογικα αυτος θα ειναι ο +...Να το παρεις ετοιμο δε ξερω...

 

 

Στο φορουμ της Ντανκαν τα λεει συντροφη αλλα που εσυ...

Οταν ειναι ν'αγορασεις ΠΡΩΤΟΣ... ;D ;D

 

 

συντροφε............δεν ειμαι για τετοια....εξ'αλλου το χρημα ρεεει αφθονο και δεν εχω που να το δωσω......

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακριβώς όπως σου τα είπαν και οι προηγούμενοι.Η βασική διαφορά μεταξύ του Lonestar Pearly και του "απλού" είναι στο μαγνήτη.Πριν χρόνια είχα δει στο Στόλλα να πουλιέται ξεχωριστά καθώς και οι Texas Specials.Δεν γνωρίζω αν ακόμα μπορεί κάποιος να τους αγοράσει ξεχωριστά,πάρε ένα τηλ. να τους ρωτήσεις.Σχετικά με την ερώτησή σου,για το ποιός είναι καλύτερος,δεν υπάρχει καλύτερος.Εξαρτάται από τα δικά σου αφτιά ποιον θα αρέσουν περισσότερο.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν χρόνια είχα δει στο Στόλλα να πουλιέται ξεχωριστά καθώς και οι Texas Specials.Δεν γνωρίζω αν ακόμα μπορεί κάποιος να τους αγοράσει ξεχωριστά,πάρε ένα τηλ. να τους ρωτήσεις.

 

Απ'ότι είδα έχει αφαιρεθεί από τον κατάλογο της Fender δυστυχώς.

 

Μπορεί πιστεύω να βρεθεί σε ebay ή σε κάποιο μαγαζί που τον έχει stock.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι είδα έχει αφαιρεθεί από τον κατάλογο της Fender δυστυχώς.

 

Μπορεί πιστεύω να βρεθεί σε ebay ή σε κάποιο μαγαζί που τον έχει stock.

 

Μια άλλη λύση είναι να τους παραγγείλει απο το Custom Shop του Seymour.Αρκεί να έχει την υπομονή να περιμένει και να πληρώσει κάτι παραπάνω.Οτι γίνεται,γίνεται.Τον έχω γνωρίσει στην Αμερική και με κέρδισε αμέσως σαν άνθρωπος.Για γνώσεις δεν το συζητάμε,είναι εγκυκλοπαίδεια ο άνθρωπος...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου