Προς το περιεχόμενο

BANJO - call me the breeze


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

να το πώ?..........θα το πώ. (όχι μουσικά)

 

α) γιατί προσπαθούν οι υπόλοιποι να το παίξουν καουμποιδες/σες?

πάω στοιχημα ότι το καπέλο φεύγει μόλις κατέβουν απ την σκηνή.(αν το φοράνε πάντα πάω πάσο)

 

β) να μην λέει η singer ιιιιιχα,.....δεν βγαίνει καλό γιατί σίγουρα δεν το λεει όταν μιλάει μαζί με κόσμο (αν μιλάει και λέει ιιιιιιχα πάλι πάω πάσο)

 

ωραίο το banjo, πολύ μου αρέσει ....και το βιολί ωραίο.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το πώ?..........θα το πώ. (όχι μουσικά)

 

α) γιατί προσπαθούν οι υπόλοιποι να το παίξουν καουμποιδες/σες?

πάω στοιχημα ότι το καπέλο φεύγει μόλις κατέβουν απ την σκηνή.(αν το φοράνε πάντα πάω πάσο)

 

β) να μην λέει η singer ιιιιιχα,.....δεν βγαίνει καλό γιατί σίγουρα δεν το λεει όταν μιλάει μαζί με κόσμο (αν μιλάει και λέει ιιιιιιχα πάλι πάω πάσο)

 

ωραίο το banjo, πολύ μου αρέσει ....και το βιολί ωραίο.

 

δεν το βρίσκω κακό να βάλουν τα παιδιά ένα καπέλο ή να φωνάξουν χιχα. Ούτε νομίζω οτι ''το παίζουν'' cowboys. To να κάνει κάποιος ένα ντύσιμο που υποστηρίζει τη μουσική που παίζει δεν είναι λάθος. Ούτε κιτς (σε αυτό το βαθμό τουλαχιστον που το κάνουν τα παιδιά). Στη σκηνή άλλωστε το θέαμα είναι οπτικοακουστικό.

 

 

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το ότι νοιάζονται αρκετά και φαίνεται και ότι το γουστάρουν και βγαίνουν έτσι σε ένα gig εμένα με κέρδισε. Βαρέθηκα να βλέπω ομορφόπαιδα να το παίζουν rockstars με τουπέ χιλλίων καρδιναλίων, ας δούμε και κάτι τέτοιο για αλλαγή. Μπράβο στα παιδιά, ωραιότατο το banjo, άψογη και κατ'εμέ ειλικρινέστατη η εμφάνιση, μπράβο για το όλο show. Go straw hats!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους για τα καλά σας λόγια.

Βέβαια βασικά το βιντεάκι το ανέβασα για να δείξω το banjo και τι ηχόχρωμα δίνει και τι δυνατότητες έχει.

Οφείλω να ομολογήσω ότι έχω ένα "κόλλημα" με την country σαν κιθαρίστα με έχει αποροφήσει τελείως.

Αλλά επειδή εδω όλα για κιθάρες διαβάζω, είπα να το παρουσιάσω και να μοιραστώ τις όποιες γνώσεις μου πάνω σ αυτό το όργανο που απέκτησα με την τριβη και ίσως κάποιος με παρόμοια μουσική αισθητική να θέλει να το εντάξει στη γκάμα των ήχων του.

Επειδη συχνά άκουγα σε πολλά κομμάτια το banjo και σίγουρα ήθελα κι αυτό τον ήχο στη μπάντα το πήρα και το χρησιμοποιώ σε κάποια κομμάτια του live.

Το θέμα που ανέφερε ο yannis37 το εχω βρει κι άλλες φορές μπροστά μου.

Για μας είναι απλά ενα μερος του show για να περάσει καλά ο κόσμος. Δεν νομίζω ότι κάναμε υπερβολές, ένα καπέλο ένα γιλέκο τονίζουν και οπτικά το όλο θέμα.

Πιστεύω ότι δεν προκαλούμε. Στο κατω κατω μουσική παιζουμε και δεν πρεπει να την συγχέουμε με πολιτικα, (αν ο φιλος εννοούσε αμερικανοπληξία). Απλά τυγχάνει η μουσική που μας αρέσει να έχει συνδιαστεί και με κάποιο στύλ παρουσίας.

Πάντως ευχαριστώ όλους για τη γνώμη του και το σχολιασμό.

 

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου