Προς το περιεχόμενο

Bon studio και τιμολογιακή πολιτική


psilosm2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ζουμε στο απολυτα σουρεαλιστικο κρατος παντως..δε λεω......

 

...όπου όταν έχεις μία "Α" οικονομική άνεση δεν υπάρχει περίπτωση να μην είσαι απατεώνας,νταβατζής,μαφιόζος,λαμόγιο (συμπλήρωσε όποιο άλλο κοσμητικό επίθετο θέλεις),δεν εξηγήται αλλιώς...Δεν υπάρχει περίπτωση να τα χεις νόμιμα και με τη "μαγκιά" σου...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το mac-avatar ήταν απλά το πρώτο που βρήκα μπροστά μου χθες. Δε σημαίνει τίποτε.

 

Δεν το πιστεύω...

 

 

Τα μέλη - και εγώ - απολαμβάνουμε την πολυτέλεια της ανωνυμίας. Κάθε επίθεση και κάθε έπαινος απευθύνονται σε ένα nickname και ένα avatar. Όλα τα υπόλοιπα που λέγονται και γράφονται είναι υπερβολές και ψευτο-δημοκρατικές ευαισθησίες.

 

Διαφωνώ.Στο τέλος απευθυνόμαστε στο πρόσωπο(το οποίο μπορεί να μη βλέπουμε,αλλά δεν έχει καμμιά σημασία) και όχι στο nickname ή στο avatar.Καλώς ή κακώς τα forums είναι ένα υποκατάστατο ενός "ζωντανού" διαλόγου.Η ένστασή μου δεν έχει να κάνει με το ότι θίγονται τάχα μου δημοκρατικές διαδικασίες και άλλα τέτοια..."ωραία" και εύηχα-εύπεπτα,παρά μόνο για την "ομαλή έκβαση" ενός thread.  

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω άτομο που δεν έχει αμάξι,μόνο ένα "παπάκι" και έχει ένα φουσκωτό σκάφος που αγόρασε μεταχειρισμένο για 11000€,επειδή έχει τρέλα με το ψάρεμα,και τον έχει σκίσει η εφορία ;)

Η πισίνα δυστυχώς έχει γίνει ένδειξη πλουτισμού.Όπως παλιά έλεγες ότι κάνεις σκι και νόμιζαν ότι είσαι πλούσιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ.Στο τέλος απευθυνόμαστε στο πρόσωπο(το οποίο μπορεί να μη βλέπουμε,αλλά δεν έχει καμμιά σημασία) και όχι στο nickname ή στο avatar.Καλώς ή κακώς τα forums είναι ένα υποκατάστατο ενός "ζωντανού" διαλόγου.Η ένστασή μου δεν έχει να κάνει με το ότι θίγονται τάχα μου δημοκρατικές διαδικασίες και άλλα τέτοια..."ωραία" και εύηχα-εύπεπτα,παρά μόνο για την "ομαλή έκβαση" ενός thread.  

 

Η διαφορά δεν έγκειται στο αν "το βλέπουμε" ή όχι. Έγκειται στο ότι όντως δεν ξέρουμε ποιος είναι και τι κάνει. Το ίδιο είναι να πεις "το μέλος superman λέει βλακείες" και το ίδιο να πεις "ο κ. Τάδε, επαγγελματίας φωτογράφος λέει βλακείες";

 

Η ομαλότητα στην έκβαση ενός - οποιουδήποτε - thread απειλείται μόνο από την επιμονή μελών που γνωρίζουν ότι δεν έχουν γνώσεις για ένα ζήτημα, να επιμένουν στην δημόσια έκθεση των σκέψεών τους, ακόμη και όταν στο ίδιο thread συμμετέχουν άνθρωποι που έχουν γνώση για ένα ζήτημα.

 

Με έχεις δει ποτέ εμένα να συμμετέχω στα thread για τις κιθάρες; Όχι, διότι δεν ξέρω τίποτε ουσιαστικό για το θέμα. Περιέργως όμως, όταν το αντικείμενο της συζήτησης είναι κάποιο μαγαζί ή κάποιος αντιπρόσωπος, όλοι μεταορφώνονται σε γνώστες - όχι μόνο της αγοράς, αλλά και του βαθύτερου ψυχισμού του αντιπροσώπου. Ε, δεν είναι έτσι... πως να το κάνουμε..

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά δεν έγκειται στο αν "το βλέπουμε" ή όχι. Έγκειται στο ότι όντως δεν ξέρουμε ποιος είναι και τι κάνει. Το ίδιο είναι να πεις "το μέλος superman λέει βλακείες" και το ίδιο να πεις "ο κ. Τάδε, επαγγελματίας φωτογράφος λέει βλακείες";

 

Έτσι όπως το θέτεις δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου.Η αρχική μου ένσταση,όμως, εστίαζε απλά και μόνο στην αποφυγή των "στοχευμένων" αναφορών,μόνο και μόνο για να μην δημιουργείται ένα "γα΄ι΄τανάκι" ανταπαντήσεων μεταξύ μελών και όχι στο οτί προσβάλεις η δυσφημείς κάποιον διότι όπως πολύ ορθά λες,δεν υφίσταται τέτοιο θέμα αφού δεν είναι γνωστά τα προσωπικά του στοιχεία.

 

 

Η ομαλότητα στην έκβαση ενός - οποιουδήποτε - thread απειλείται μόνο από την επιμονή μελών που γνωρίζουν ότι δεν έχουν γνώσεις για ένα ζήτημα, να επιμένουν στην δημόσια έκθεση των σκέψεών τους, ακόμη και όταν στο ίδιο thread συμμετέχουν άνθρωποι που έχουν γνώση για ένα ζήτημα.

 

Συμφωνώ απολύτως και γι΄αυτόν ακριβώς το λόγο είμαι πολύ επιφυλακτικός με όλα τα forums γενικά.

 

 

Με έχεις δει ποτέ εμένα να συμμετέχω στα thread για τις κιθάρες; Όχι, διότι δεν ξέρω τίποτε ουσιαστικό για το θέμα.

 

Όχι και γι΄αυτό μου είσαι συμπαθής και πιστεύω οτί είσαι χρήσιμο μέλος.Και ακριβώς γι΄αυτόν τον λόγο μπήκα στη διαδικασία να διαφωνήσω μαζί σου και να σου πω τη γνώμη μου,αλλιώς δεν θα έμπαινα καν στον κόπο... :)

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πισίνα δυστυχώς έχει γίνει ένδειξη πλουτισμού.

Έχω πισίνα και δεν είμαι πλούσιος (ούτε νομίζω ότι είμαι νεόπλουτος)...αλήθεια τι εννοούμε με το πλούσιος?

Άλλη μια επιβεβαίωση των λεγόμενων του Trolley...κάποιοι μιλούν χωρίς να γνωρίζουν επαρκώς ;)

 

ποσο κοστιζει μια μεση πισινα?

λιγοτερο απο ενα μεσο αυτοκινητο (ναι απο αυτα που καθε ελληνικη οικογενεια εχει απο...5-6...)

Επιβεβαιώνω και προσθέτω ότι και το κόστος συντήρησης είναι αστείο (για τους 4 μήνες που τη λειτουργώ μου κοστίζει 150 ευρώ) μπροστά στο κόστος συντήρησης ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ αυτοκινήτου.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλήθεια τι εννοούμε με το πλούσιος?

 

εξαρταται απο το ΠΟΥ ζεις... ;D

 

στην Ελλαδα-Αθηνα π.χ που δεν εχω δικο μου σπιτι,ουτε αυτοκινητο, ουτε καν εξοχικο οπως.....ολοι οι Ελληνες.. ;D και εχω να παω διακοπες ...15 χρονια ειμαι σχεδον...απορος... ;D

 

στο Βερολινο που εχω δικο μου διαμερισμα (45 τ.μ παρακαλω),κανεις δεν εχει σπιτι σε αυτη την πολη, παρολο που ειναι παμφθηνες οι τιμες αγορας τους,  μια και τα περισσοτερα ενοικια ειναι rent controlled ασε που τα πληρωνει η κυβερνηση στους ανεργους (οι οποιοι ειναι το 35% των κατοικων της...) και βγαζω περισσοτερα απο 1000 ευρω/μηνα ...(σε μια πολη με το 1/2 του κοστους της Αθηνας) θεωρουμαι....Ωνασης... ;D ;D

 

στο.... ΒΙΕΤΝΑΜ (οπου δεν ειναι κακη ιδεα να μεταναστευσει καποιος Ελληνας αν χρεωκοπησουμε,και εχει προλαβει να βγαλει τις οικονομιες του εξω φυσικα.. ;D) οπου ο ΕΤΗΣΙΟΣ μισθος ειναι περιπου 200 ευρω,θεωρουμαστε ολοι ...BILL GATES... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πληρωνει η κυβερνηση στους ανεργους (οι οποιοι ειναι το 35% των κατοικων της...)

...και εκεί θές να ανοίξουμε σουβλατζίδικο? Σε μία πόλη με το 35% των κατοικων της ανέργους?

Τα σουβλάκια τους θα τα πληρώνει η κυβέρνηση? ;D ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ...δεν εισαι οικονομολογος τελικα...αφου ΜΟΝΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ μπορουν να τρωνε με το επιδομα ανεργιας**... ;D...δεν ειδες τι τζιρους κανει ο McDonalds απο την ημερα που ξεκινησε η κριση στις ΗΠΑ?

 

**Απο οτι εχω καταλαβει αν καποιος μεινει ανεργος η κυβερνηση του πληρωνει το ενοικιο,τα utilities και του δινει και ενα χαρτζηλικι 500-1000 ευρω το μηνα μεχρι να βρει δουλεια (δηλ....για ΠΑΝΤΑ ... ;D) αναλογα με την ως τοτε συνεισφορα του στον...εκει ΟΑΕΔ ....(οπως στην..Ελλαδα δηλ... ::))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου