Προς το περιεχόμενο

Bon studio και τιμολογιακή πολιτική


psilosm2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο.... ΒΙΕΤΝΑΜ (οπου δεν ειναι κακη ιδεα να μεταναστευσει καποιος Ελληνας αν χρεωκοπησουμε,και εχει προλαβει να βγαλει τις οικονομιες του εξω φυσικα.. ;D) οπου ο ΕΤΗΣΙΟΣ μισθος ειναι περιπου 200 ευρω,θεωρουμαστε ολοι ...BILL GATES... ;D

Σε κάποιο παλιό μου post είχα περιγράψει πως ετοίμαζα τη σύνταξή μου στην Κούβα...αλλά τελευταία στιγμή χάλασε :'(

 

Πλούσιος κατ'εμέ, είναι η δίαρκεια της ποιότητας που έχεις δημιουργήσει στη ζωη σου.

Μάλλον συμφωνούμε ;)

 

Ρε συ...δεν εισαι οικονομολογος τελικα...

Φυσικά και δεν είμαι...είμαι τίμιος εγώ ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...δεν ειδες τι τζιρους κανει ο McDonalds απο την ημερα που ξεκινησε η κριση στις ΗΠΑ?

Αφού δεν δουλεύουν, ας τους σκοτώσουμε.  :P

Σιγά-σιγά κι αθόρυβα, μη μας καταλάβουν  ;D

Κι αν δεν πιάσει τους στέλνουμε Βερολίνο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν είμαι...είμαι τίμιος εγώ

 

πες το ψεμματα...

 

 

αν εχεις χρονο παρε να διαβασεις αυτο το βιβλιο

 

http://www.amazon.com/Big-Short-Inside-Doomsday-Machine/dp/0393072231

 

 

θα τραβας τα...μαλλια σου (και να μην εχεις ...θα...βγαλεις...πιστεψε με......) ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο χω πει και θα το λέω για πάντα:Αυτό το "σπίτι" που λέγεται Ελλάδα και κατήντησε μπουρδέλο (αδικώ τα μπουρδέλα τώρα,αλλά τέλοσπαντων...),θα μπορούσε να ήταν και νοικοκυρεμένο και να κλέβαν "οι από πάνω"...Η λέξη κλειδί όμως είναι η απληστία...

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Η λέξη κλειδί όμως είναι η απληστία...

Aυτό είναι ίδιον της ανθρώπινης φύσης και όχι αποκλειστικότητα των Ελλήνων...η Lehman Brothers και τα υπόλοιπα παιδιά (Siemens κλπ..), αυτό δείχνουν τουλάχιστον.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως (και επειδή εκφράστηκε ρητορικώς η απορία), το στάνταρ τεκμήριο πλούτου είναι η έκταση της γης που κατέχει κάποιος. Αυτός είναι ο λόγος που θεωρούνται "πλούσιοι" αυτοί που έχουν πισίνα. Η ιδέα είναι ότι αν έχεις να "χαραμίσεις" κάποια τετραγωνικά γης για να κάνεις το ιδιωτικό σου μπανάκι, τότε μάλλον είσαι ευκατάστατος.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως (και επειδή εκφράστηκε ρητορικώς η απορία), το στάνταρ τεκμήριο πλούτου είναι η έκταση της γης που κατέχει κάποιος. Αυτός είναι ο λόγος που θεωρούνται "πλούσιοι" αυτοί που έχουν πισίνα. Η ιδέα είναι ότι αν έχεις να "χαραμίσεις" κάποια τετραγωνικά γης για να κάνεις το ιδιωτικό σου μπανάκι, τότε μάλλον είσαι ευκατάστατος.

 

Με πρόλαβες για δευτερόλεπτα.

 

Το να έχεις πισίνα στο εξοχικό σου στην Θήβα δεν είναι δα και κάτι σούπερουαο (ωραία λέξη), όχι ότι πεινάς βέβαια. Να έχεις πισίνα όμως στο Μέτς π.χ. εε κάτι θα σου περισσεύει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πισίνα και δεν είμαι πλούσιος (ούτε νομίζω ότι είμαι νεόπλουτος)...αλήθεια τι εννοούμε με το πλούσιος?

 

Δεν είπα ότι είναι πλούσιος όποιος έχει πισίνα,είπα ότι έχει γίνει ένδειξη πλουτισμού.Πριν μερικά χρόνια αν έκανες σκι σε έλεγαν "καπιτάλα".Αν έκανες μια φορά το χρόνο ταξίδι στο εξωτερικό σε έλεγαν πάλι "καπιτάλα".Αν αγοράσεις ένα διαμέρισμα στην Εκάλη,σε συγκρότημα πολυκατοικιών,θεωρείσαι αυτομάτως πλούσιος,έστω και αν είσαι υπάλληλος λίγο καλά αμοιβόμενος.

 

Όσον αφορά την έννοια του πλούσιου,είναι αυτός που έχει περισσότερα χρήματα από κάποιον άλλο.Για εμένα κάποιος που έχει μιμα περιουσία 500.000€ συνολικά σε ακίνητα και μετρητά,είναι πλούσιος.Για το Λάτση είναι μια τρίχα από τα αχαμνά του,όπως και αυτός είναι μια τρίχα από τα αχαμνά του GAtes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το στάνταρ τεκμήριο πλούτου είναι η έκταση της γης που κατέχει κάποιος.

Από πότε? Εάν δηλ εγώ έχω ένα στρέμμα στο Μαραθώνα και εσύ κανένα αλλά 1.000.000 μετοχές της Αpple, ποιός είναι ποιό πλούσιος?

 

τότε μάλλον είσαι ευκατάστατος.

Ευκατάστατος θεωρείται και όποιος έχει 3-4 customshop κιθάρες? Γιατί κοστίζουν πιο πολύ από την πισίνα μου... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου