Προς το περιεχόμενο

Μερα χωρις αυτοκίνητο στη Θεσσαλονικη.


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τυχαίο;

Δε νομίζω .......

 

Καθολου τυχαιο,δεν θα τους βγει ομως,δεδομενου οτι η τοπικη "αγορα ακινητων" (λεμε τωρα... ;D)  τα επομενα 10-15 χρονια θα ειναι κλινικα νεκρη (οπως αλλωστε και το τραπεζικο μας συστημα που την υποστηριξε με τις υπερβολες στα δανεια ολα αυτα τα χρονια),οποτε τζαμπα το χασαμε το κεντρο πατριωτη......

 

Θα μου πεις βεβαια οτι 10-15 χρονια δεν ειναι τιποτα μια και μετα μοιραια θα επελθει η αναστροφη,αλλα τουλαχιστον αυτα τα λαμογια θα ειναι παλιογεροι με το ενα ποδι στον ταφο τοτε... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καθολου τυχαιο,δεν θα τους βγει ομως,δεδομενου οτι η αγορα ακινητων τα επομενα 10-15 χρονια θα ειναι κλινικα νεκρη (οπως αλλωστε και το τραπεζικο μας συστημα που την υποστηριξε με τις υπερβολες στα δανεια ολα αυτα τα χρονια),οποτε τζαμπα το χασαμε το κεντρο πατριωτη......

Μιας και τα λέμε, ήδη τους βγήκε.

Οι "κινήσεις" για του Ψυρρή είχαν ξεκινήσει πολύ πριν γίνει trendy.

Όταν οι ιδιοκτήτες των νεοκλασσικών τα πουλάγαν μπιρ παρα αφού πόρνες και πρεζόνια (και κάποιους κακόμοιρους παλιούς επαγγελματίες) είχε εκεί.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξτε sims, παίδες.Life is easy.

 

Όσον αφορά τη κατάσταση με τα λεωφορεία στη Θεσ/νίκη (όπως αναφέρθηκε πιο πάνω) είναι για γέλια και για κλάμματα.

Όποιος μπορεί να βρει τρόπο να το αποφεύγει (οποιαδήποτε γραμμή) ας το κάνει.Μπαίνεις ήρεμος και βγαίνεις βρώμικος, τσατισμένος και κουφός απ'όλες τις απίστευτες ιστορίες, που άκουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τα λέμε, ήδη τους βγήκε.

Οι "κινήσεις" για του Ψυρρή είχαν ξεκινήσει πολύ πριν γίνει trendy.

Όταν οι ιδιοκτήτες των νεοκλασσικών τα πουλάγαν μπιρ παρα αφού πόρνες και πρεζόνια (και κάποιους κακόμοιρους παλιούς επαγγελματίες) είχε εκεί.

Δεν νομίζω πως έχω καταλάβει ακριβώς το επιχείρημα. Λέμε ότι π.χ. για την περιοχή του Ψυρρή υπήρχε πλάνο ώστε να υποχρεωθούν οι ιδιοκτήτες των νεοκλασσικών να τα πουλήσουν φθηνά μέσω της υποβάθμισης της περιοχής?

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως έχω καταλάβει ακριβώς το επιχείρημα. Λέμε ότι π.χ. για την περιοχή του Ψυρρή υπήρχε πλάνο ώστε να υποχρεωθούν οι ιδιοκτήτες των νεοκλασσικών να τα πουλήσουν φθηνά μέσω της υποβάθμισης της περιοχής?

Εγώ έτσι το κατάλαβα και το κατανοώ.Βέβαια,όταν λες πλάνο δεν είναι τύπου συνομωσίες σε στοές και λοιπά.Περισσότερο,πολιτική real estate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολιτική real estate.

Μακροπρόθεσμη και συστηματική.

Συμβαίνει σε όλο τον κόσμο.

Εδώ και πάρα πολλά χρόνια.

Δεν είναι πρωτόγνωρο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακροπρόθεσμη και συστηματική.

Συμβαίνει σε όλο τον κόσμο.

Εδώ και πάρα πολλά χρόνια.

Δεν είναι πρωτόγνωρο.

Χμμ..Ούτε που το είχα σκεφθεί υπό αυτό το πρίσμα.

Είμαι κάπως τραγικός..

Πολύ χρήσιμη σκέψη.

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως έχω καταλάβει ακριβώς το επιχείρημα. Λέμε ότι π.χ. για την περιοχή του Ψυρρή υπήρχε πλάνο ώστε να υποχρεωθούν οι ιδιοκτήτες των νεοκλασσικών να τα πουλήσουν φθηνά μέσω της υποβάθμισης της περιοχής?

 

σαφως,οπως αλλωστε εγινε στα 80s στην ΠΛΑΚΑ (που τωρα ειναι ισως η ακριβοτερη περιοχη της Αθηνας).

 

το ιδιο τωρα εχει γινει και στην περιοχη της Ομονοιας (αν και αυτη δεν ηταν ποτε residential ωστε να αγοραστουν φθηνα διαμερισματα και να πουληθουν μετα χρυσα στα κοροϊδα,εχουν αγοραστει ομως ολοκληρα blocks γραφειων) αλλα κυριως σε παλιες "χρυσες" συνοικιες (Πλ.Αιγυπτου,Μαυροματαιων κτλ) στις οποιες οντως καποιοι "μαζευουν" σε εξευτελιστικες τιμες διαμερισματα (κυριως στις παλιες καλες προπολεμικες πολυκατοικιες) ελπιζοντας σε μια "αναζωπυρωση" και σε μια "επιστροφη στα παλαια μεγαλεια" της περιοχης ,που αλλωστε δεν ειναι και δυσκολο να γινει,φερνεις το στρατο και καμμια δεκαρια χιλιαδες ΜΑΤ και τους πετανε ολους εξω στο πιτς -φυτιλι (θα γινει βεβαια καποτε αυτο θα το δειτε μη κοροϊδευομαστε...) και τους αμολας στο Θριασιο πεδιο να μενουν σε παραγκες....

::)

 

ομως λογω της κρισης που θα ισοπεδωσει τα επομενα χρονια το real estate στην Ελλαδα (το οποιο βεβαια χρειαζεται να ισοπεδωθει για να επανελθει σε λογικα επιπεδα) δεν θα τους βγει (τουλαχιστον οχι αμεσα) ,εδω δεν βρισκουν ενοικιαστες & αγοραστες για τα γραφεια τους στο .....Κολωνακι & 200.000 διαμερισματα σε "προνομιουχα" προαστια χασκουν αδεια ,στην Ομονοια και στην Πλ.Βικτωριας   θα βρουν...?

 

ειναι ομως ΣΙΓΟΥΡΟ οτι σε 50 χρονια το hot spot (πανακριβο βεβαια)  της πολης και για κατοικια θα ειναι το ευρυτερο ΚΕΝΤΡΟ,αφου βεβαια γινει της...Αγιας κατεδαφησης το αναγνωσμα ;D... (οπως αλλωστε ειναι σε ολες σχεδον τις συγχρονες πολεις του ανεπτυγμενου κοσμου)

 

απλα οι Αθηναιοι οπως και η χωρα τους ζουνε 30 χρονια πισω και μετακινουνται αναλογα (τωρα κανουν οτι εκαναν οι Αμερικανοι και οι Ευρωπαιοι στα 80s.δηλ.μαζικη εξοδο στα κωλωχωρια...εεε..στα προαστεια θελω να πω... ;D) σε 30 χρονια θα κανουν αυτο που οι Αμερικανοι και οι Ευρωπαιοι κανουν τωρα (δηλ.μαζικη επιστροφη,για οσους τα εχουν χοντρα βεβαια, στο κεντρο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου