Προς το περιεχόμενο

Μουσικό PC - τελική επιλογή, γνώμες.


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μηχάνημα θα είναι ο πυρήνας του home-studio μου, οπότε δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν η φορητότητα.  

 

Για την κάρτα γραφικών με  πείσατε  :P, θα βάλω αυτήν

1231731.JPG

 

Για solid state το έχω σκεφτεί… ίσως πιο μετά και μόνο για το λειτουργικό.

 

Για το θέμα home ή Pro μάλλον θα μείνω στα home.

 

Στο θέμα του board προτίμησα Gigabyte γιατί εκτός από το ότι έχει αυτά που θέλω (SATA III, Firewire) έχει και usb3 και σε πολύ καλύτερη τιμή.

 

Για τις μνήμες δεν ξέρω….

μήπως να πάω σε αυτές? http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Transcend-Axeram-4GB-DDR3-1600-Ram-Kit-PC3-12800-8-8-8-24-TX1600KLU-4GK.htm

Αντί δηλαδή από Trancend 6G 2000 (232 €) να πάω σε Trancend 4G 1600 (100 €) ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άπαξ και βάλεις 64 bit λειτουργικό, θα ήταν καλύτερο να έχεις 6 giga.  Άλλωστε οι i7 9xxx παίζουν με triple channel.

 

Η κάρτα γραφικών αυτή (9500) είναι σχεδόν 2 φορές πιο γρήγορη από την original, και είναι και  nvidia. Καλύτερα drivers δηλαδή. Βέβαια η 240 τη λιώνει, καθώς είναι 3 φορές πιο γρήγορη (5 από την original). Anyway, είπαμε passive.  ;D  Άλλωστε αν δε βάλεις δύο 480 δε νιώθεις  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου στη θέση σου και στα χρήματα που ψάχνεις θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά σε αυτό

 

http://www.pcmajor.gr/el/products?page=shop.product_details&flypage=flypage2.tpl&product_id=1276&category_id=8

 

Τσεκαρισμένα components και άψογο support!

 

Εμένα πάει Turbo (και σίγουρα όχι Χ)

 

Χαιρετώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου