Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie F-50


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει ακούσει κανείς αυτόν τον ενισχυτή?

ομίζετε πώς είναι καλή λύση για τα λεφτά του ή δεν αξίζει τόσο πολυ. Τον θέλω για prog metal κυρίως αλλά σκέφτομαι επίσης και τον jsx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ μετριος για Boogie ενω σιγουρα ο προσανατολισμος του ειναι για πιο vintage ηχο.

Κοιτα αλλου...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν σε ενδιαφερει και κεφαλη εκτος απο κομπο, τσεκαρε τον Λανευ GH50L. Εχει τρελα καθαρα και πολυ δυνατο γκαζι για μεταλ (και ροκ). Απο αρκετους Αγγλους εχω ακουσει οτι τον προτιμανε σε σχεση με 800ρη Μαρσαλ.

 

Τωρα για Μεσα εγω δεν θα πληρωνα τοσα λεφτα, ενισχυτης συναρμολογημενος στην Αμερικη (πλακετες φτιαγμενες σε διαφορα μερη της...Ασιας απο οσο εχω ακουσει), με τιμη ενισχυτη μπουτικ (στην Ευρωπη).

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν σε ενδιαφερει και κεφαλη εκτος απο κομπο' date=' τσεκαρε τον Λανευ GH50L. Εχει τρελα καθαρα και πολυ δυνατο γκαζι για μεταλ (και ροκ). Απο αρκετους Αγγλους εχω ακουσει οτι τον προτιμανε σε σχεση με 800ρη Μαρσαλ.

.[/quote']

 

να ρωτησω κατι;δεν εχει μονο ενα καναλι ο laney;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αρκετους Αγγλους εχω ακουσει οτι τον προτιμανε σε σχεση με 800ρη Μαρσαλ.

 

Μπορεί να προτιμήσει κανείς κάτι άλλο σε σχέση με 800άρη Marshall ???

 

:D :D :D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν σε ενδιαφερει και κεφαλη εκτος απο κομπο' date=' τσεκαρε τον Λανευ GH50L. Εχει τρελα καθαρα και πολυ δυνατο γκαζι για μεταλ (και ροκ). Απο αρκετους Αγγλους εχω ακουσει οτι τον προτιμανε σε σχεση με 800ρη Μαρσαλ.

.[/quote']

 

να ρωτησω κατι;δεν εχει μονο ενα καναλι ο laney;

 

Ναι ενα εχει, αλλα με εξτρα γκεην μεσω ποδοδιακοπτη, και προφανως καθαριζεις απο το βολιουμ της κιθαρας.

 

Εαν θες παραπανω καναλια... Λανευ ΤΤ50Η ... τσεκαρε τον τι επιλογες εχει και μετα ελα πες μου :lol: Ο ομηρος απο εδω (Ακανθορ) εχει παιξει και λεει οτι εσπερνε.

 

Οσο για τον 800ρη επαιξα αρκετα με εναν (οριτζιναλ) και ενω ειχα τρελα να αγορασω εναν, οταν επαιξα μου εφυγε..... θελει πολυ μεγαλη ενταση για να βγαλεις αξιοπρεπη βρωμα.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τον 800ρη επαιξα αρκετα με εναν (οριτζιναλ) και ενω ειχα τρελα να αγορασω εναν' date=' οταν επαιξα μου εφυγε..... θελει πολυ μεγαλη ενταση για να βγαλεις αξιοπρεπη βρωμα.[/quote']

 

Ναι αλλά αν τον οδηγήσεις σωστά με ένα Big Muff ας πούμε ή ένα Rat και με το κατάλληλο gain μπορείς να παίξεις από blues μέχρι thrashcore...

:D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αρκετους Αγγλους εχω ακουσει οτι τον προτιμανε σε σχεση με 800ρη Μαρσαλ.

 

Μπορεί να προτιμήσει κανείς κάτι άλλο σε σχέση με 800άρη Marshall ???

 

:D :D :D :P

 

 

 

thd-flexi50 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αρκετους Αγγλους εχω ακουσει οτι τον προτιμανε σε σχεση με 800ρη Μαρσαλ.

 

Μπορεί να προτιμήσει κανείς κάτι άλλο σε σχέση με 800άρη Marshall ???

 

:D :D :D :P

 

 

 

thd-flexi50 :D

 

Φιλε λεει τιποτα ο Φλεξι? Τον χαλβαδιαζω εδω και καιρο ως τον ενισχυτη των ονειρων μου (εχω χοτπλεητ ηδη).

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα για Μεσα εγω δεν θα πληρωνα τοσα λεφτα, ενισχυτης συναρμολογημενος στην Αμερικη (πλακετες φτιαγμενες σε διαφορα μερη της...Ασιας απο οσο εχω ακουσει), με τιμη ενισχυτη μπουτικ (στην Ευρωπη).

 

Προφανως αναφερεσαι στον Laney.. :lol:

 

Ενταξει ειπαμε οχι και ο καλυτερος Boogie αλλα μη τρελλαθουμε κι ολας,σε αντιθεση με το 90% των κατασκευαστων λαμπατων ενισχυτων (Marshall,Fender,Laney,Peavey κτλ) η Boogie χρησιμοποιει ακομα μονο αμερικανικα & ευρωπαϊκα υλικα & η ποιοτητα κατασκευης της εξακολουθει να ειναι απο τις καλυτερες στον κοσμο.

 

Η αντοχη & η αξιοπιστια τους ειναι αλλωστε θρυλικη (κατι που εχω διαπιστωσει & προσωπικα μια και απο το 1988 που εχω τον Μark 3 μου δεν εχω αλλαξει ουτε λαμπες!!!)

 

Αλήθεια που το "ακουσες" αυτο το συγκλονιστικο νεο? :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου