Προς το περιεχόμενο

Τι να πρωτοαγοράσω από την σειρά της Ν.Ι. ?


problematic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι και είναι και τέρας ... αποκλείεται να ειναι αυτό :-/ Πια έκδοση cubase έχεις? Λενε οτι το πρόβλημα το έχει οταν συνεργάζεται με cubase εκδοσης απο 3 και πάνω .... Εγω είμαι με το 3.1.1 b944

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λιπόν είναι bug του kontakt ... όλα τα forum είναι γεμάτα περι του θέματος. (το κάνει το kontack 2 όταν σθνεργάζεται συγκεκριμένα με cubase 3.1.X, με μερικές εκδόσεις του sonar και με μερικές nuendo κτλ....

 

Φίλε Q σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλα μάλλον δεν διάβασες όλο το θέμα... κατέληξα στο τι να πάρω και έχουμε προχωρίσει στο πρόβλημα που δημιουργει το kontakt...

 

Σας ευχαριστώ όλους μάγκες!!! Αν κάποιος μου λύσει και το πρόβλημα με το kontakt του κάνω κρητικό τραπέζωμα :wink:

 

***¶μα παίζει ενα ενα κανάλι δεν έχει πρόβλημα. ΛΕΩ ΤΩΡΑ... άμα κάνω ενα ενα κανάλι audio δεν θα κάνω δουλειά προς το παρόν? Τουλάχιστον να τελιώσω το κομάτι που άρχισα ρε γαμώτο :( (8 midi έχω στο cub για το κοντακτ) ... Με τί τρόπο μπορώ να το κάνω αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη έκδοση του Kontakt2 έχει όντως αυτό το πρόβλημα όταν:

 

α) Το "όργανο" που έχει φορτωθεί χρησιμοποιεί τα convolution effect του Kontakt2

 

KAI

 

β) Ο επεξεργαστής του υπολογιστή χρησιμοποιεί Hyperthreading.

 

Το όλο θέμα λύθηκε με το πρώτο-πρώτο update, το οποίο όμως δεν μπορεί να έχει κάποιος που δεν έχει νόμιμο αντίγραφο του προγράμματος. Ειδικά αυτοί που το αγοράζουν τώρα, περνάνε αμέσως το update και δεν φτάνουν ποτέ να έχουν αντίληψη του προβλήματος.

 

¶ρα, αν έχετε κάποιο παράνομο αντίγραφο του προγράμματος και δεν του έχετε περάσει κανένα update, τότε αναζητείστε το update (ή αγοράστε το πρόγραμμα).

 

Ακριβολογώ ή υπερβάλλω;[/b]

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Wow! εχω παρατηρήσει την μανία σου με το γνήσιο software και έχεις δίκιο. Το τελευταίο Update είναι το 2.0.2 και δεν λύνει το πρόβλημα μου (ούτε σε 10δες άλλους χρήστες... Οι users των φορουμ της Steinberg και της ΝΙ είναι απελπισμένοι. Όλοι περιμένουν την 2.0.3 άρα το ίδιο και εγώ.

 

Προσωρινά έλυσα το πρόβλημα μου κάνοντας ενα ενα κανάλι audio. Δεν μπορώ να δουλέψω τα φιλτρα-εφφέ του kontakt αλλα και πάλι καλά να λέω αφου τουλάχιστον τώρα μπορώ να κάνω την δουλειά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν πρόκειται για τη συγκεκριμένη μανία. Εγώ έχω επίσης την 2.0.2 και δεν έχω το πρόβλημα. Υπέθεσα λοιπόν ότι εσύ δεν την έχεις (την 2.0.2) και απέδωσα την "γκρίνια" στο ίντερνετ στο ότι αυτοί που γκρινιάζουν επίσης δεν την έχουν. Αυτό είναι όλο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου