Προς το περιεχόμενο

Ηχογράφηση διαλέξεων/μαθημάτων στο Πανεπιστήμιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχώς όμως ο καθηγητής μάλλον θα έχει πρόβλημα!

 

ενταξει μωρε θα πας σε μια κομματικη νεολαιο και θα τον καταγγειλεις..και λυνεται το προβλημα..σουζα δεν καθονται ολοι αυτοι αλλωστε μπροστα στο...κομμα? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν έχω θέμα με τα ηχεία..ας μην έχει..

 

θα το κοιτάξω αν και προτιμώ να είναι ready to go και portable χωρίς εξωτερικά μικρόφωνα για να είναι όδο το δυνατόν πιο διακριτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και ΠΟΛΥ πιο φθηνη λυση,σταματα σε κανα φαναρι και παρε κανα μεταναστη να σου κανει αυτη τη δουλεια

 

mic_sus_7.jpg

 

και αυτος δεν θα ψηνεται/ξεπαγιαζει στα φαναρια,και θα κονομαει (δεν παιρνουν πολλα 2-3 ευρω την ωρα) και εσυ θα εισαι ευχαριστημενος...φτανει να μην εχει αντιρηση ο καθηγητης... ;D

 

εγω παλι το βρηκα πολυ φθηνο το αστειο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δεν έχω θέμα με τα ηχεία..ας μην έχει..

 

θα το κοιτάξω αν και προτιμώ να είναι ready to go και portable χωρίς εξωτερικά μικρόφωνα για να είναι όδο το δυνατόν πιο διακριτικό.

Το άλλο (R-09) είναι και ready to go αλλά και πιό διακριτικό. Είναι κατασκευασμένο γι'αυτήν ακριβώς την δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είανι ότι είδα μόνο την εικόνα και όχι τα σχόλια κάτω απ΄τη λεζάντα...

 

 

αλλά ας μείνουμε στο θέμα μας καλλιτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κοιτάξω το h-2 γιατι με το h-4 ξεφέυγουμε! καλλίτερα να πηγαινα στο εξωτερικό για μεταπτυχιακό.Τα τραγουδια στο myspace soy δεν πιστεύω να είναι με το h-4?

 

Έχω το rode nt 1 και πολλές φορές το αντικαθιστώ με τα μικρόφωνα του zoom h4. Στα δικά μου αυτιά είναι τρομερά καλά. Πολλές ηχογραφήσεις στο myspace(ειδικά ακουστικές/κλασσικές κιθάρες και εξωτερικούς ήχους) με αυτό τις έχω κάνει.

 

Όσο για τις συνθήκες στις οποίες έχει δοκιμαστεί είναι από τα αμφιθέατρα της νομικής Αθηνών και μικρότερα αμφιθέατρα/αίθουσες μέχρι εξωτερικούς χώρους(για τον αέρα χρησιμοποιείς το αντιανεμικό που έρχεται μαζί με το zoom) και την συναυλία του Cave στο ελληνικό. Δηλαδή παντού ;D.

 

Φαντάζομαι ότι με το h2 δεν θα έχεις πολύ χειρότερο αποτέλεσμα. Προσωπική εμπειρία από το h2 έχω μόνο από διαλέξεις(πάλι στη νομική) με καλά αποτελέσματα.

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο (R-09) είναι και ready to go αλλά και πιό διακριτικό. Είναι κατασκευασμένο γι'αυτήν ακριβώς την δουλειά.

 

το ψάχνω ήδη για το θέμα του r-09

 

αλλά το θέμα είναι κυρίως οικονομικό1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πηγαίνεις με το laptop στις διαλέξεις, πάρε ένα Samson C03U και βάλτο πάνω σε μία USB.

Λήξις.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το rode nt 1 και πολλές φορές το αντικαθιστώ με τα μικρόφωνα του zoom h4. Στα δικά μου αυτιά είναι τρομερά καλά. Πολλές ηχογραφήσεις στο myspace(ειδικά ακουστικές/κλασσικές κιθάρες και εξωτερικούς ήχους) με αυτό τις έχω κάνει.

 

Όσο για τις συνθήκες στις οποίες έχει δοκιμαστεί είναι από τα αμφιθέατρα της νομικής Αθηνών και μικρότερα αμφιθέατρα/αίθουσες μέχρι εξωτερικούς χώρους(για τον αέρα χρησιμοποιείς το αντιανεμικό που έρχεται μαζί με το zoom) και την συναυλία του Cave στο ελληνικό. Δηλαδή παντού ;D.

 

Φαντάζομαι ότι με το h2 δεν θα έχεις πολύ χειρότερο αποτέλεσμα. Προσωπική εμπειρία από το h2 έχω μόνο από διαλέξεις(πάλι στη νομική) με καλά αποτελέσματα.

 

 

Μάλλον είσαι ο άνθρωπος μου γιατί και εγώ για τη νομική αθηνών το θέλω..

Για το μεταπτυχιακό του εμπορικού

Το h-2 to χρησιμοποίησες εσύ?

Μπορώ να έχω με κάποιο τρόπο ένα δειγμα της διάλεξης για να δω αν αξίζει να ανοιχτώ τόσο οικονομικά?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είσαι ο άνθρωπος μου γιατί και εγώ για τη νομική αθηνών το θέλω..

Για το μεταπτυχιακό του εμπορικού

Το h-2 to χρησιμοποίησες εσύ?

Μπορώ να έχω με κάποιο τρόπο ένα δειγμα της διάλεξης για να δω αν αξίζει να ανοιχτώ τόσο οικονομικά?

 

Το h2 ήταν φίλου. Δεν είμαι σίγουρος αν μπορώ να βρω κάτι απ' αυτό.

Σίγουρα όμως μπορώ να σου δώσω πολλά πράγματα από h4. Αν και δεν χρειάζεται διότι το μηχάνημα είναι απλά κορυφαίο. Έχω δει να το χρησιμοποιούν και σε κινηματογραφικές δουλειές με εξίσου καταπληκτικά αποτελέσματα.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου