Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένο setup ντραμς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να αγιασω και δεν μπορω παλι. Παλι θα γινω λαβρος και θα δημιουργησω εριδες...

 

Εχουμε και λεμε :

Το καλυτερο σεταπ ειναι ενας drummer που ακουει τα αλλα μελη της μπαντας και δεν παιζει μονος του σαν να ακουει backing track.Βρειτε μου εναν τετοιο και τον περνω ακομα κι αν παιζει χριστουγενιατικο τριγωνο.

 

Το ποιοι μουσικοι (απο το πολυ guitar pro) εχουν ξεχασει τι σημαινει να παιζουν με ανθρωπους, και να μπορουν να αντιμετωπισουν μια μπαντα σαν μουσικο συνολο και οχι σαν υποβαθρο για τα σολο τους, Αστο καλυτερα....

 

Αν πληρωνεις καλα ερχομαι εγω να παιξω μαζι σου. Αν δε πληρωνεις αλλαξε υφος και αντιληψη "βρειτε μου εναν και τον παιρνω"

 

Παμε παρακατω

 

Το σεταπ ειναι οπως σωστα ειπε ο chambeast σαν τα σουβλακια (λυσσαξτε Θεσσαλονικεις εννοω αυτα με την πιττα!!!!!) αλλα υπαρχουν και καποιοα αντικειμενικα πραγματα

 

το να ακουγονται υπερβολες και αιρετικες αποψεις, δεν κανει ουτε αυτους που τις εκφραζουν πιο γαματους στα ματια των υπολοιπων, αλλα ουτε εξυπηρετει και την κουβεντα.

 

ΝΑΙ μπορεις να παιξεις και χωρις crash σε λιγα ειδη μουσικης ΑΛΛΑ θα χρησιμοποιεις καποιο ride σαν crash οποτε....ατακες τυπου "τι χρειαζομαστε" τα crash ειναι καπως

 

Επισης παρατηρω (χωρις διαθεση αστυνομευσης ) οτι εχουν γραψει αρκετοι μη drummers και εκει εντοπιζονται διαφορα ακραια "δε χρειαζονται τα διπεταλα" κλπ

 

Νταξ καταλαβαινω οτι αν καποιος παιζει χατζηγιαννη ή μαλαμα (έμετος!!!!!) και εχει drummer που ειναι μεταλλας και παιζει με διπεταλο ειναι ακυρο αλλα μεχρι εκει.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νταξ καταλαβαινω οτι αν καποιος παιζει χατζηγιαννη ή μαλαμα (έμετος!!!!!) και εχει drummer που ειναι μεταλλας και παιζει με διπεταλο ειναι ακυρο αλλα μεχρι εκει.

Πιστεύω είναι χειρότερο να παίζεις μέταλ και να έχεις ένα drummer που παίζει Χατζηγιάννη/Μάλαμα!  ;D

 

Ο κάθε drummer πάντως, εννοείται, μπορεί να χρησιμοποιεί ό,τι θέλει. Όπως και οι κιθαρίστες, οι μπασίστες κοκ

Αν θέλει ο drummer να παίζει με 2-πέταλο και το συγκρότημα συμφωνεί δεν είναι περιττό ούτε λάθος. Είναι σαν να λες σε κιθαρίστα που παίζει 12χορδη ότι οι 6 χορδές είναι περιττές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω είναι χειρότερο να παίζεις μέταλ και να έχεις ένα drummer που παίζει Χατζηγιάννη/Μάλαμα!  ;D

 

Καλα εσυ εισαι πολυ διεστραμμενος  :o

 

Πιστευω αυτο που περιγραφεις δεν υπαρχει μπρρρρρ  :-\

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ τον hwept που μίλισε για να κπούν οι Μ@λ@κιες πραγμα που εγω δυστυχώς δεν έκανα γιατί σκεύτηκα (δεν τους χέζεις?)

 

Αν πληρωνεις καλα ερχομαι εγω να παιξω μαζι σου. Αν δε πληρωνεις αλλαξε υφος και αντιληψη "βρειτε μου εναν και τον παιρνω"

 

1 σωστό

 

ΝΑΙ μπορεις να παιξεις και χωρις crash σε λιγα ειδη μουσικης ΑΛΛΑ θα χρησιμοποιεις καποιο ride σαν crash οποτε....ατακες τυπου "τι χρειαζομαστε" τα crash ειναι καπως

 

2 Σωστό

 

Επισης παρατηρω (χωρις διαθεση αστυνομευσης ) οτι εχουν γραψει αρκετοι μη drummers και εκει εντοπιζονται διαφορα ακραια "δε χρειαζονται τα διπεταλα" κλπ

 

3 σωστό

3 στα 3 φοβερός ταπαδόρος :P :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από νωρίς αγάπησα τα τομς, πιστεύω ότι προσθέτει αρκετό ηχόχρωμα στο σύνολο, οπότε θα ήθελα να έχω 3-4 τομς συνολικά συν βέβαια τομ σωλήνες http://www.tamadrum.co.jp/world/distributors/frame_greece.html

τα οποία έχουν απίστευτο ήχο...

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από νωρίς αγάπησα τα τομς, πιστεύω ότι προσθέτει αρκετό ηχόχρωμα στο σύνολο, οπότε θα ήθελα να έχω 3-4 τομς συνολικά συν βέβαια τομ σωλήνες http://www.tamadrum.co.jp/world/distributors/frame_greece.html

τα οποία έχουν απίστευτο ήχο...

 

 

Εννοείς αυτά?

http://www.thomann.de/gr/tama_7850n4l_octaban_set_low.htm

Octoban λέγονται και σαν φθηνότερη εναλλακτική λύση είναι τα rototom

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισθανομαι πραγματικη ζεστασια αναμεσα σε μπασο,βαθυ(ΠΟΤΕ κρεμαστο),ταμπουρο,τομ,χατς και τρια πιατα(ολα μου τα πιατα απο 17 εως 22 λειτουργουν kai san crash kai san ride)...that said...μου αρεσει πολυ να παιζω χωρις τομ και με 2 πιατα(αυτο το ταξιδι των χεριων δεξια αριστερα,απο το σνερ στο βαθυ μου γενναει πολυ διαφορετικες ιδεες)...τον τελευταιο χρονο βεβαια αναγκαστηκα(λογω βαρεμαρας να κουβαλαω αλλα και ελλειψης αμαξιου και χωρου σε καποια μπαρ)να κανω αρκετα gigs με μπεης,σνερ,χατς και ενα πιατο...καθε παιξιμο με αυτο το σεταπ ειναι μια αποκαλυψη για μενα,οσον αφορα το τι νομιζω πως μπορω και δεν μπορω να κανω...ειναι πλεον πεποιθηση μου πως μετα απο καθε τετοιο παιξιμο γινομαι καλυτερος μουσικος.τελεια και παυλα.

 

παιξτε οπως νιωθετε...με πολλα η λιγα τυμπανα...διπλα η μονα πεταλια...4 τσαινα η μονο ενα χατ...αλλα να θυμαστε...kick,snare,hat is where it's at!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου