Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένο setup ντραμς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι πρώτοι που χαλάν τη πιάτσα ,είμαστε εμείς οι κιθαρίστες με τις τσίτα εντάσεις ,τα ατελείωτα σολίδια ,τους τόνους πεταλιών κλπ .Λογικά ακολουθούν και οι ντράμερ . Μακάρι να είχα ένα ντράμερ κι εγώ στη ζωή μου σα και  σένα φίλε μου, άσχετα αν δε σε ξέρω .........αφού δε μπορώ να έχω το Charlie watts  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κάπου μάλλον χρειάζονται και τα toms  ;D  ;D  ;D

 

ενταξει εμεις ομως μιλαμε για..ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ & ΚΑΝΟΝΙΚΗ μουσικη.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα επειδη ειμαι και...90 χρονωνε.. ;D....παιζει αυτο που ακουω στο βιντεο που λινκαρες (δηλ.ενα χαλασμενο τρακτερ με distortion,κατι γκαζοντενεκεδια που τα χτυπανε με λοσταρια και εναν τυπο που ουρλιαζει και που ειτε εχει δραπετευσει απο το ασυλο ,ειτε τον βασανιζουν με blowtorch ;D) να ΕΙΝΑΙ οντως φυσιολογικη μουσικη...στην εποχη μας... ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω τότε ορισμό φυσιολογικής και κανονικής μουσικής... ;D  ;D

έλα τώρα και εσύ με τους madball....

τη πρώτη φορά που τους είδα γέλαγε ο κόσμος που δε ξέραν να παίξουν τα κομμάτια των 2 ακκόρντων (δανεικοί κιθαρίστας και ντράμμερ)....

τη δεύτερη φορά δε γελάσαμε καθόλου...παίξαν 35-40 λεπτά , πήραν τα χρήματα και φύγανε .... >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη πρώτη φορά που τους είδα γέλαγε ο κόσμος που δε ξέραν να παίξουν τα κομμάτια των 2 ακκόρντων (δανεικοί κιθαρίστας και ντράμμερ)....

τη δεύτερη φορά δε γελάσαμε καθόλου...παίξαν 35-40 λεπτά , πήραν τα χρήματα και φύγανε .... >:(

Ποιός φταίει που πήγε και δεύτερη φορά? Τι λέγαν οι αρχαίοι...? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός φταίει που πήγε και δεύτερη φορά? Τι λέγαν οι αρχαίοι...? ;D ;D

αγαπητέ .... για "κάποιους λόγους" παρακολουθώ τα περισσότερα lives ....   ;)

έχω κάνει και χρονιές που έβλεπα 4 την εβδομάδα... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιότερα είχα αρκετά μεγάλο σετ. Μεγάλωσα, συνειδητοποίησα, κατάλαβα, διαπίστωσα (όλα αυτά ίδια είναι μεταξύ τους  ;D ;D) ότι όσο λιγότερα τόσο πιο ήρεμος και πιο χαλαρός. Κλασική ατάκα Κιουρτσόγλου και Λάντσια (σε μια συζήτηση που είχα πέρσυ το καλοκαίρι) "όσο μεγαλώνεις τόσο βγάζεις από πάνω σου πράγματα".

 

Παίζω με yamaha Yd series Bass drum 22', tom 13', floor 16', snare 14', ένα hi-hat και ride sabian και crash wuhan. Όλα τα υπόλοιπα που πήρα, τα έχω για ειδικές περιπτώσεις ;)  :P

Προς το παρόν, με τα λίγα και τα καλα.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα επειδη ειμαι και...90 χρονωνε.. ;D....παιζει αυτο που ακουω στο βιντεο που λινκαρες (δηλ.ενα χαλασμενο τρακτερ με distortion,κατι γκαζοντενεκεδια που τα χτυπανε με λοσταρια και εναν τυπο που ουρλιαζει και που ειτε εχει δραπετευσει απο το ασυλο ,ειτε τον βασανιζουν με blowtorch ;D) να ΕΙΝΑΙ οντως φυσιολογικη μουσικη...στην εποχη μας... ;D 

Ναι, ενώ οι "δικοί μας" Stooges, MC5, Pistols, Black Flag και δεν συμμαζεύεται ήταν καλύτεροι... ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου