Προς το περιεχόμενο

Ξεχαστε τις fender


kotsadoros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως ο bridge μαγνήτης που βγάζει ο suhr για τις δικές του tele, επειδή έτυχε να τον κρατήσω για καμμιά βδομάδα φορεμένο στην nocaster....

 

::) :-\ :( :-X......ΝΟ!!

 

 

γενικα οι παλιοι μαγνητες του (V τους λενε νομιζω ) ειναι...καπως... ;D για καποιον που...ξερει απο vintage Fender ηχο.... ;D ομως  αυτοι οι καινουργιοι που εχει βγαλει ειναι πολυ καλοι.

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 159
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραια τα ειπες.Αληθεια.

Θα συμφωνησω με το παραπανω απολυτα,με μια διευκρινηση.

Η ξεκουρδιλα αυτη οπως την αντιλαμβανομαι εγω τουλαχιστον,(γι αυτο ειπα οτι δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα ξεκουρδισματος) ειναι μεσα στα πλαισια του μη αντιληπτου απο το 90% των μουσικων,με την εννοια οτι ακουνε κατι το ξεκουρδιστο

μεν αλλα δεν ενοχλει οπως πχ σε μια ιμπανεζ.

Βαρας μια ΜΙ ματζορε ρε παιδακι μου και καποια χορδη ειναι λιγο φευγατη ας πουμε,την ακους.

Ε δε τρεχει τιποτα.Το οργανο σε κανει με τις αρμονικες του να ξεχνας την τονικη ατελεια.

Μηπως αυτο ειναι ενα ακομα ιδιαιτερο χαρακτηριστικο των στρατ?(για μενα θετικο).

Απο κει και περα ειναι και το στυλ.

Αν παιζω μπλουζ,φανκ ρυθμικα δε τρεχει τιποτα.Μιλαω για πολυ λιγη ξεκουρδισια ετσι?

Αν παιζω αυστηρο progressive οπου το παραμικρο στις πεμπτες με πεταει εξω,ενταξει,πασο.

 

 

Φιλε freerock συμφωνω απολυτα με ολο το ποστ σου και ειδικα με το παραπανω. Δεν νομιζω οτι λεμε κατι διαφορετικο γενικα. Κι εγω ειμαι μεγαλος φαν του ηχου fender, απλα πρεπει να λεμε και τα πραγματα με το ονομα τους και καποιοι πρεπει να παψουν να φανατιζονται ακουγοντας την αληθεια για την αγαπημενη τους μαρκα κιθαρας ;D

 

Παντως χαιρομαι που συμφωνουν οι παιχταραδες του φορουμ με τις γενικοτερες αποψεις μου. Οι υπολοιποι που ειρωνευονται... ειναι γνωστοι για το...αρτιο παιξιμο τους ;D! Και η αποψη τους φυσικα, για εμενα τουλαχιστον, εχει τοση βαρυτητα οσο και το κιθαριστικο τους επιπεδο. Ειπαμε, το θεμα δεν ειναι μονο τι λεει καποιος, αλλα και ποιος το λεει.Αν δεν ξερεις κιθαρα που πας ρε καραμητρο να μας κανεις τον ειδημονα για ηχο κιθαρας?? ;D  Δινεις σε αλλους να παιζουν κι εσυ ακους τον ηχο? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που να παιξεις με les paul ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

;D ;D ;D ;

 

Ποιες?

Οι Gibson?

...εκει να δεις ξεχορδισά.. ;D

Εχω δοκιμασει 5...μετα το 13ο σηκωμα το γρουσουζικο,κουρδιζεται απο μονη της για slide...;D ;D ;D

 

Oι Φεντερ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΚΕΣ ΚΙΘΑΡΕΣ ΜΙΛΑΜΕ... ;D

Φτιαγμενες απο ανθρωπους,για ανθρωπους... ;D

Εχουν ενα συστατικο μη αντιγραψιμο.(γνωμη μου)

 

Οσο αφορα την διενεξη για το αν ξεκουρδιζονται ή οχι,νομιζω οτι παιζει πολυ σημαντικο ρολο ο τροπος χρησης του οργανου.

Αν σηκωνεις τριημιτονια επι δεκα λεπτα ή παιζεις Χεντριξικα βιαζοντας μια στρατ,

ε που θα παει,θα χασει λιγο ως πολυ αναλογα με το σετ απ που χει γινει,αν εχει γινει...

Αν παιζεις απλα ρυθμικα αγγιζοντας την με στοργη και τρυφεροτητα,δε χανει ποτε...

 

Eπι του θεματος..

Οι G&L νομιζω οτι ειναι πιο κοντα σε στρατ απ οτι οι Suhr.

 

@manosx:axaxaxaxaxaxax!Θεικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω χαμος εχει γινει σε αυτο το thread γουσταρωωωωωωωωωωωωω

Λοιπον η suhr μου εχει τους v60 επανω οι οποιοι ειναι reverse engineered απο το αγαπημενο σετ του suhr απο μια 60΄s στρατ, επομενως οποιος βρισκει τις suhr μοντερνες στον ηχο , εχει............ καμμενα αυτια  ;D.

παντα μιλαμε για την classic suhr Η οποια εχει το ιδιο σχεδον σωμα κλπ κλπ , διαβασα επανω οτι καποιος εκανε συγκριση με την reb beach , ρε παιδια σοβαρευτειτε  για στρατ μιλαμε  οχι για super strat με EMG μαγνητες .

 

Α και το καλυτερο ειναι οτι η suhr μου στο κλιπ εχει ηχο τελεκστερ με τον bridge  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε κοτσαδορε οταν βαζεις ως τιτλο το ''Ξεχαστε τις φεντερ'' τι εννοεις?

Οτι ειναι καλυτερες απ τις φεντερ?

Δεν υπαρχει καλυτερη κιθαρα και χειροτερη αλλα ΤΙ προτιμηση εχει ο καθενας.

 

Μηπως οτι με μια Σουρ ειναι σα να παιζεις με φεντερ?

Σε τι?Στο μανικι?ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!

Στην αισθηση?ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Στον ηχο?Μοιαζουν ενταξει.Το ιδιο δεν ειναι με τιποτα παντως.

 

Οι Σουρ ειναι κιθαρακλες!

Και οι PRS!

Kαι οι Anderson!

 

H fender που κολλαει?

Εχω απορια γιατι εισαι παιχταρας και γνωστης και ηθελα να μαθω πωε το εννοεις.

Φιλικα παντα ετσι?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου