Προς το περιεχόμενο

Greek Viking Epic Death! (Aeklypsis - Mirror of Darkness)


VivaldiNew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έκλειψης

Διάβαζε σωστά...ΑΕΚ-ΚΛΙ-ΠΣΙΣ γράφεται το γκρουπ...και η ΑΕΚ μία χαρά τα πήγε, 4 γκολ στη φτωχή Λάρισσα έριξε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε audiokosta, οφείλω να ομολογήσω πως ουδέποτε αυτοχρίστηκα promoter, δυο γαμ***μένες αγγελίες μπήκα να αφήσω στο noiz και παρεπιπτόντως άφησα ένα thread που νόμιζα ότι κανεις δε θα ασχοληθεί εντελώς by the way. Απλά είδαι όλο αυτό το χαμό και τσαντίστηκα με το κόλλημα κάποιων ανθρώπων οπυ τις τελευταίες μέρες σαρώνουν το διαδίκτυο προσπαθώντας να βρουν στοιχεία που στο σάπιο μυαλό τους μορούν να αποδείξουν ότι η μπάντα είναι για τον π****ο! Για site μουσικών, ένας από αυτούς δεν έχει αφήσει μια σοβαρά εμπεριστατωμένη άποψη σε ό,τι αφορά τη μουσική, όλοι κρίνουν το ότι αρέσουν σε μένα!

Επίσης, ασ παίξουμε ένα παιχνίδι! Βρες μου έστω και μια μπάντα παγκοσμίως που να παίζει αυτό που παίζουν οι Aeklypsis ακριβώς και θα σου πω πολύ εύκολα σε τι διαφέρουν. Δοκίμασε μετά να το κάνεις αυτό σε μια άλλη μπάντα στις πρώτες τις δουλειές και θα αποτύχεις οικτρά! (συνήθως όλες είναι μια τρελή κόπια κάποιας τεράστιας καταξιωμένης μπάντας).

Α, και έχει δημιουργηθεί η έννοια folk metal σαν αυτόνομο genre τα τελευταία 5-10 χρόνια, και έχει να κάνει κυρίως με κέλτικη αισθητική, αλλά δεν αναφέρεται σε μελωδίες αυτές καθε αυτές (ιτια ιτιαααα.... η κάτι τέτοιο) αλλά σε δομή μελωδιών και στις κλίμακες στις οποίες κινούνται, καθώς και στον ήχο τους (π.χ. φλάουτο).

Φίλε yameth, κι εγώ είμαι μουσικός και μέσα στα μηνύματα μου έχω αφήσει πάμπολους τεχνικούς όρους και μουσικά κριτικές απόψεις που έχουν μείνει ασχολιαστες. Αντιθέτως, όλοι σχολιάζουν μονάχα το outrageous γεγονός ότι μου αρέση η μουσική των παιδιών. Επίσης να σε ενημερώσω ότι αρνητική προβολή δεν υπάρχει! Όλη η black σκηνή της Νορβηγίας έτσι απέκτησε φήμη, όλοι την κράζανε μέχρι που την ακούσανε τόσες φορές για να την κράξουνε που τους άρεσε. (έτσι και οι κύριοι εδώ, είμαι σίγουρος που όλοι ακούσανε τα κομματάκια, και είμαι σίγουρος πως αν βγει κάτι καινούργιο θα 'ναι οι πρώτοι που θα το ακούσουν).

Και τέλος να σε ρωτήσω, εσένα σου φαίνεται δηλαδή κοινότυπη η μπάντα? Έχεις ακούσει δεκάδες σαν κι αυτή?

Απαντάω μόνο σε εσάς τους δύο γιατί είστε οι μόνο που εκφράσατε μια σοβαρή άποψη και δεν είπατε απλά μια μα***ια προς χάριν περιφρόνησης.

Α, και όλοι οι υπόλοιποι, εχετε υπόψη σας ότι απλά επιβεβαιώνετε αενάως αυτό που έγραψα σε προηγούμενο post, ότι ενώ μυστηριωδώς σε πάρα πολλούς ξένους που ασχολούνται με μουσική, είναι κριτικοί η/και μουσικοι οι ίδιοι οι Aeklypsis αρέσουν πολύ, σε εσάς είναι απλά ένας τρόπος να βγάλετε τη συνηθισμένη Ελληνική ψευτοπερηφάνια σας. (θα έψαχνα και ένα Link urban dictionary με τη λέξη κόμπλεξ, αλλά βαριέμαι).

Btw, κανείς δεν απάντησε σε αυτό το επιχείρημα που έθεσα.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοίτα εδώ για τι κουλούς μιλάμε τόση ώρα....

Μάνο μην το χοντραίνεις...  :) Δεν είναι το στιλ μου τα παιδιά, αλλά τους άκουσα και δεν είναι και για τον Καϊάδα  ;D

 

Και είναι άδικο να συγκρίνουμε ένα ελληνικό γκρουπ που ότι κάνει, το κάνει από την τσέπη του, με τους X Dimmu Borgir με την δισκογραφική που τους τα χώνει...  ;)

 

Και εν ολίγοις, παρατράβηξε αυτό το θέμα... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρε Μάνος (είχα καιρό να γελάσω τόσο!)...αλλά λέω, έαν τα παιδιά είχαν βάλει μία αλλυσοδεμένη σκλάβα και αυτά στο βιντεοκλίπ τους...  8) ;)

 

Και εν ολίγοις, παρατράβηξε αυτό το θέμα... 

Ίσα κρυφο-παγανιστή...μην ανεβάσω φωτογραφίες σου ;D ;D

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Ίσα κρυφο-παγανιστή...μην ανεβάσω φωτογραφίες σου ;D ;D

 

Τι κρυφό; Φανερό...  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα δε ντρεπόσαστε άθεοι  ;D  ;D  ;D

 

Κοίτα, να θάψει κάποιος τους Dimmu θα το καταλάβω. Μιλάμε για τελευταίο στάδιο κακίας, αρρώστιας και τελικά γραφικότητας. Άσχετα αν στο είδος τους πραγματικά ξέφυγαν.

 

Αλλά να μας παρουσιάζει ένα απλά συμπαθητικό γκρουπάκι ως την "απάντηση της Ελλάδας στους βόρειους", έ είναι αστείο. Πόσο μάλλον όταν υπάρχουν πολλά καλά γκρουπ του είδους στην Ελλάδα.

 

Αλλά ξέχασα... μιλάμε για viking metal. Είναι άλλο αυτό...

 

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μάνο μην το χοντραίνεις...  :) Δεν είναι το στιλ μου τα παιδιά, αλλά τους άκουσα και δεν είναι και για τον Καϊάδα  ;D

 

Και είναι άδικο να συγκρίνουμε ένα ελληνικό γκρουπ που ότι κάνει, το κάνει από την τσέπη του, με τους X Dimmu Borgir με την δισκογραφική που τους τα χώνει...  ;)

 

Και εν ολίγοις, παρατράβηξε αυτό το θέμα...   

 

Θα συμφωνήσω.

Και εμένα μου είναι αδιάφορο αυτό που παίζετε, αλλά σίγουρα δεν απευθύνεστε σε μένα. Απλά αν είχε γίνει διαφορετικά δεν θα συζητούσαν τόσοι αρνητικά τη μπάντα.

 

Επίσης να σε ενημερώσω ότι αρνητική προβολή δεν υπάρχει!

Οτι πεις! Αφού έχεις την όρεξη να μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία...

 

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες, έχω βαρεθεί να τα λέω, θέλετε να σας στείλω μια photo, τώρα που έχετε και το βίντεοκλιπ, να δείτε ότι δεν είμαι στην μπάντα?

 

Επίσης, στα 20 τους οι Dimmu δεν είχαν Progenies και Death Cult, είχαν το For all Tid, απ' το οποίο (ναι θα το πω, φωτιά να με κάψει) οι Aeklypsis είναι καλύτεροι! Αν είναι τόσο κουλοί όσο λες, ανέβασε τη δική σου δουλειά να μας δείξεις πως παίζεται η metal.

Μη φέρνεις τους Dimmu της Nuclear Blast με 25.000 ευρώ budget σε κάθε βιντεοκλίπ.

 

Α και ποιες είναι αυτές oi άλλες μπάντες στην Ελλάδα που παίζουν το ίδιο είδος? Δεν ειρωνεύομαι, αλήθεια θέλω να ξέρω!!!

 

Παρεπιπτόντως, το 'χω ξαναπει, όσο κι αν μου αρέσει το τραγούδι, το βίντεο είναι απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου