Προς το περιεχόμενο

Το Ποίημα του Αίματος


Παστίτσιός

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία πρόχειρη μίξη η οποία ακούγεται καλύτερα με ακουστικά τα οποία έχουν αξιόλογα μπάσα ! Αφιερωμένο σε όλους. :o

ΤΟ_ΠΟΙΗΜΑ_ΤΟΥ_ΑΙΜΑΤΟς.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία πρόχειρη μίξη η οποία ακούγεται καλύτερα με ακουστικά τα οποία έχουν αξιόλογα μπάσα ! Αφιερωμένο σε όλους. :o

 

Για να είμαι ειλικρινής, αρχικώς γέλασα με το ύφος της απαγγελίας, αλλά μάλλον βιάστηκα γιατί είναι σαφές ότι εδώ υπάρχει πάθος και ικανότητα για τη δημιουργία μίας συγκεκριμένης ατμόσφαιρας, όπως και αρκετές ώρες δουλειάς για να ταιριάξουν τα επιμέρους στοιχεία του ηχητικού σκηνικού.

 

Δύο πράγματα παραμένουν ασαφή: α) αν υπάρχει δυνατότητα για την παροχή περαιτέρω εξηγήσεων (π.χ. γιατί ξεκινά τόσο φορτισμένο το κομάτι; μας κάνει να υποπτευόμαστε ότι έχει προηγηθεί ο κακός χαμός) και β) αν υπάρχει η πρόθεση και η ικανότητα για μεγαλύτερη εκλέπτυνση των ηχητικών στοιχείων.

 

Βέβαια, ξέρεις και εσύ ότι στις εποχές που διανύουμε, τέτοιο υλικό είναι πολύ δύσκολο να γίνει αποδεκτό. Κάτι που συνεκτιμώ θετικά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε trolley, στην α) ερώτηση σου την απάντηση την έδωσες μόνος σου λέγοντας γιατί είναι σαφές ότι εδώ υπάρχει πάθος,δηλαδή πράγματι έχει προηγηθεί ο κάκιστος χαμός  :(

 

στην β) δεν κατάλαβα τί εννοείς όταν λές αν υπάρχει η πρόθεση και η ικανότητα για μεγαλύτερη εκλέπτυνση των ηχητικών στοιχείων.

 

"Για να είμαι ειλικρινής, αρχικώς γέλασα με το ύφος της απαγγελίας," πού να ακούσεις την αντίστροφη έκδοση του,θα πεθάνεις στα γέλια.Θα ακούσεις γερμανικα,ποντιακά,γαλλικά και άλλες γλώσσες να πετάγονται σαν την... ;D ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισε lost bodies, που ΣΙΓΟΥΡΑ έχεις ακούσει (απευθύνομαι στον δημιουργό)-προσωπικά το απεχθάνομαι αυτό το στυλ, καλή χρονιά

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μια εφηβική αφέλεια αρχικά με κάποια στιχουργικά κλισέ. Μετά το "είμαι εδώ κοιτάξτε με...." γίνεται θυμωμένο και εκεί καταλαβαίνεις ότι κάτι παίζει σοβαρό.

 

Επειδή μου άρεσε και διακρίνω κάτι original, θα σου πρότεινα, αν μου επιτρέπεις, να καθαρίσεις το μυαλό σου από στιχουργικές επιρροές και να πεις αυτό ακριβώς που θέλεις,  χωρίς να καταφεύγεις στην πρώτη "εύκολη" λύση που μπορεί να είναι η "φωνή" του Αγγελάκα ή οποιουδήποτε άλλου.

 

Ελπίζω η παρέμβασή μου να μην ενόχλησε.

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν έχω ιδέα ποιά είναι τα χαμένα κορμιά Lost Bodies και άν βρέθηκαν ποτέ  ;D

 

Δεν ενοχλούν τα σχόλια κανενός αγαπητέ Jazzjoker.Από την άλλη όμως, ποιός είναι πάλι αυτός ο Αγγελάκας ; ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην β) δεν κατάλαβα τί εννοείς όταν λές αν υπάρχει η πρόθεση και η ικανότητα για μεγαλύτερη εκλέπτυνση των ηχητικών στοιχείων.

 

Έχεις δίκηο, είναι κάκιστη διατύπωση. Εννοούσα, ότι όταν διακυβεύονται τόσα πολλά από τη καλή ισορροπία ανάμεσα σε πιάνο, φωνή, πλάτες και τιτιβίσματα, μία "πρόχειρη μίξη" μπορεί να τινάξει στον αέρα τα πάντα (δεν συνέβη). Παραμένει όμως ζητούμενο, μία μίξη που να παρουσιάζει όλα τα παραπάνω (και ίσως περισσότερα) σε ακόμη καταλληλότερες ηχητικές αναλογίες.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trolley , και εγώ θα ήθελα μία καλύτερη μείξη,ειδικά στα φωνητικά να είναι ακόμα καλύτερα αλλά δεν υπάρχουν τόσες γνώσεις για μίξ..ες και το αποτέλεσμα είναι αυτό που ακούμε. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου