Προς το περιεχόμενο

Τι μου τη σπάει σε κιθάρες κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Που κάποιοι νομίζουν ότι πετάλια πρέπει να έχουν ΜΟΝΟ οι βιρτουόζοι κιθαρίστες.

2. Οι μεταλλοκιθάρες που βγάζουν στην εμφάνιση όλη την αντρίλα του μέταλ ;D ;D ;D.

3. O Jack White γιατί είναι τόσο καλός.

4. Ο Flea γιατί είναι τόσο καλός.

5. Οι βαριοί ενισχτές.

6.Τα αφεντικά που σου λένε "φέρε κόσμο".

7. Να μην χωράνε τα πετάλια στο pedal board.

8. Οι "περίεργοι" αγοραστέςόταν πάω να πουλήσω ένα πετάλι.

9. Οι κιθαρίστες που "ζορίζονται" (στη μάπα) όταν παίζουν σόλο.

10. Οι μουσικοί πάσης φύσεως που θέλουν να ακούν τον εαυτό τους και μόνο, να βαράνε σόλα όλη την ώρα και που δεν τους νοιάζει το αποτέλεσμα της μπάντας

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν μου τη σπάει τίποτα...

Μόνο όλοι εσείς που έχετε ψυχολογικά προβλήματα με το τι σας τη σπάει στις κιθάρες...

ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΤΕ!!! 8) 8)

 

;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 πράγματα με εκνευρίζουν απίστευτα πολύ

1)να ψάχνω στο google κάτι που θα με βοηθήσει με τρόπο παιξίματος π.χ. slap και οι 99 στους 100 που θα μου λένε τρόπο να λένε μαμακίες

2) οι ταστιέρες με φωτάκια

3) η έλλειψη χρόνου και τα προβλήματα υγείας για κανονικά μαθήματα

edit

4)να θυμάμαι ένα τραγούδι που μου άρεσε σε μικρή ηλικία, να το ψάχνω να το βγάλω στο μπάσο και τελικά να είναι σολ-σολ-σολ-σολ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4)να θυμάμαι ένα τραγούδι που μου άρεσε σε μικρή ηλικία, να το ψάχνω να το βγάλω στο μπάσο και τελικά να είναι σολ-σολ-σολ-σολ....

 

αχαχαχαχ!

 

Μου την σπάει που ο πατέρας μου παράτησε το μπάσο και τώρα

πρέπει να σκάω λεφτά απο εδώ και απο κει για να μάθω 2 πράγματα...

And nothing really matters...

To me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλή η epiphone, αλλά καιρός να μεταπηδήσω σε μια gibson....

              (several years later)

  Kαλή η gibson αλλά κάθε σπίτι χρειάζεται και μια fender strat....

              (several years later)

  Kαλή η fender strat, τόσο καλή που τελικά μόνο μια στο σπίτι δεν αρκεί...

              (several years later)

  Ώς συνήθως, καλή η fender strat, αλλά αμαρτία απ'το θεό δεν είναι να μην έχεις και μια όμορφη telecaster να χαίρεσαι πιο πολύ τις fender σου?

              (several years later)

  Εντάξει δόξα τω θεώ μια χαρά οι κιθάρες...αλλά γιατί μόνο 2 μάρκες? Κάνα ιμπανεζάκι? Του Steve, του Joe ή του Paul?

              (several years later)

  Ρε γαμώτο, τόσο χρόνια περάσανε, πολλές ρέπλικες ήλθαν, περισσότερες απήλθαν...αλλά αυτές οι PRS και οι Suhr φαίνονται φανταστικές....

 

    ...................and the story goes on and on and on and on

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Το χρυσό hardware...

β) Ότι ΠΡΕΠΕΙ να γράφει Fender (gibosn,ibanez,esp,MARKA, etc)

γ) Το φτιάχνεις τον ήχο στην πεταλιέρα (πετάλια, ενισχυτή) 2 λεπτά πριν το Live ενώ 5 λεπτά πριν ήσουν αποφασισμένος να παίξεις με αυτόν... Και εμείς έχουμε πεταλιέρα κύριε κιθαρίστα ΞΕΚΟΛΛΑ... Ο δικός σου ήχος δεν είναι πιο σημαντικός από τον δικό μας...

δ) - Τι μάρκα είναι αυτό το όργανο ρε φίλε? Το άκουσα και έμεινα μ****ς!!! Custom είναι έτσι? Παραδέξου το!!

- Ευχαριστώ πολύ μεγάλε! Να'σαι καλά... Ένα φθηνιάρικο είναι το πήρα 100 ευρώ από το musicstore

- 100 ευρώ? Και καλά λέγεσαι μουσικός? (ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΧΡΩΜΑ!!!)

ε) Το headstock των Stratocaster... Των tele είναι ΣΑΦΩΣ ανώτερο...

στ) Τα παραπανήσια μπλιμπλικοσυμπράγκαλα στα drums... Μία μπότα (με μονό πετάλι), ένα hihat, ένα ταμπούρο, ένα βαθύ, ένα 18αρι crash-ride και είσαι εντάξει αδελφέ... Άντε βάλε και ένα 15αρι τομ για να παίζεις μεταλ...

ζ) Τα signatures μοντέλα...

η) Τα signatures μοντέλα.

θ) ΤΑ SIGNATURES μοντέλα!!!

ι) Ερωτήματα του τύπου "Τι σκ@τ@ είχε το τάδε συγκρότημα (όπου τάδε=βεληνεκούς guns n roses) και έγιναν γνωστοί"? Χμμμμμμ... κάτσε να δούμε... Ταλέντο, γνώση, τεχνική, όρεξη, κάνανε θυσίες, ήταν καλές οι εποχές, τους έκατσε, κάτσανε σε κάνα manager, ήταν καλοί εραστές και πήγαν με τον διευθυντή της Sony!! Τα έχεις όλα αυτά? ΟΧΙ!!!ε κάτσε και μελέτα αντί να αναρωτιέσαι για τα μισά της χιλιάδας....

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα  μου την σπαει που πρεπει να διαβασω 6 σελιδες για να διαπιστωσω οτι μαλλον αυτα που μου την σπανε ελαχιστη σημασια εχουν αλλιως δεν θα καθομουνα να σπαω τα χερια μου (και τα νευρα μου) 30 χρονια τωρα... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μ τη σπαει απιστευτα οταν την ωρα π παιζω καποιος μ πειραζει τον ενισχυτη η την κιθαρα.... Ετσι μ ερχεται οπως κραταω την ibanez να του την φερω στο κεφαλι αλλα απο την αλλη την λυπαμαι κ δν το κανω.... :P  :P  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Mου την σπαει η φραση "φιλαρακι, μιλαμε πολυ γρηγορο μανικι" (ποσα Km/h τελικη εχει το μανικι τις κιθαρας σου δηλαδη;) και γενικα η νοοτροπια οτι οσο πιο λεπτο μανικι τοσο πιο γρηγορα μπορεις να παιξεις.

2) Μου την σπαει οταν χαλασουν ο επιλογεας ή τα ποτς και κανουν χρατς χρουτς.

3) Με την σπαει ναουμ οταν τσιμπιεμαι απο τις χορδες κατα το αλλαγμα τους.

4) Ο κλωνος ενος tubescremer να θεωρειται boutique και να στοιχιζει ενα σκασμο λεφτα.

5) Μου την σπαει που εχω πολυ καιρο να παιξω σε συγκροτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3) Με την σπαει ναουμ οταν τσιμπιεμαι απο τις χορδες κατα το αλλαγμα τους.

4) Ο κλωνος ενος tubescremer να θεωρειται boutique και να στοιχιζει ενα σκασμο λεφτα.

 

+++++++++++  :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου