Προς το περιεχόμενο

blue bossa jam track με σόλο μπάσο ;)


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι πάθαμε;

Θέλεις να μου πείς δηλ, ότι έχεις το μπάσο σε midi file, που μπορείς να το βάλεις να παίξει μόνο αυτό και να το μελετήσεις και δεν μπορείς...να υποθέσω ότι βαριέσαι... 8)...ότι έχεις άλλες δουλειές...ότι δεν σε ενδιαφέρει άμεσα το συγκεκριμένο στυλ μουσικής...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Όχι ρε...

Εννοείται πως ΔΕΝ θα μελετήσω το μπάσο από το midi file...! Τι ξεφτίλα θα ήταν αυτή δηλαδή;

 

Ο μόνος λόγος για να έβαζα το μπάσο έτοιμο από το midi θα ήταν για να υπάρχει έστω υποτυπωδώς η μπασογραμμή σε μπόσα. Αλλά ακούω την αρμονία από την κιθάρα και το ρυθμικό από τα ντραμς...!

 

Καλά σε μένα λες αν βαριέμαι; Δε σας έχω γκρινιάξει αρκετά για μετρονόμους, μελέτη, ωδεία κλπ;  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σε μένα λες αν βαριέμαι; Δε σας έχω γκρινιάξει αρκετά για μετρονόμους, μελέτη, ωδεία κλπ;  ::)

...έχεις δίκιο σε αυτό...

απλά βάλτο για να μην έχει να λέει το αφεντικό... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή σου λέει η μελωδία αλλά δεν υπάρχει θεμελιώδες μπάσο πίσω από την μπασομελωδία. 'βαινεις;

Αυτό το μπάσο ψάχνει.

Και τι το θες, όπως είπα  παραπάνω, και μάλλον λάθος διατυπωμένα  αν μαζέψεις την μελωδία ρυθμικά  και αρμονικά  σε κάποια μέτρα , αφήνεις  χώρο και για τα υπόλοιπα ...δείτε το κομμάτι φτιαγμένο πάνω στην μελωδία που παίζει το μπάσο..  λέω γω ...

 

Σαν μπασίστας θα πρεπε να συμφωνείς.  ;)

Ρε μήπως είμαι κιθαρίστας  ...φτου...φτου;D

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά κ δεν έχει μπάσο. Αφού το ρυθμικό ξεκίνησα να παίζω η άθλια κ επειδή εκεί είμαι σαφώς πιο αυστηρή δεν το βάζω για κανένα λόγο χοχοχο!

 

Θα επανέλθω με κάτι πιο σωστό :)

 

Εύη δεν το πιστεύω ότι δεν μπορείς να παίξεις ένα απλό |Ντο παρεστιγμένο τετ. -Ντο ογδοο| Σολ παρ. - Σολ| κλπ. με κλειστά τα μάτια, δεμένο το ένα χέρι, αυτά που παίζεις είναι απείρως πιο δύσκολα. 8)

 

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω... γενικά με ότι ρυθμούς λάτιν έχω δοκιμάσει ακούγονται ψόφιοι γιατί την άρση δεν την δίνω σωστά. Θέλω πάντα αρκετό καιρό λιώσιμο για να νιώθω ότι πατάει ΚΑΛΑ.

Εν τω μεταξύ η γραμμή που έπαιζα είχε πάντα ghost στην άρση οπότε και εκεί το χάλαγα... Τέσπα το παιδεύω κ εγώ κ το ψειρίζω από μόνη μου.

 

Όταν αποφασίσω ότι οκ μ αρέσει θα επανέλθω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου