Προς το περιεχόμενο

Σπουδαίοι Ελληνες ντραμερ;


mr_davidoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νταξει ρε παιδια κουβεντα κανουμε δεν χρειαζεται να προσεχουμε και τοσο τις λεξεις μας  ;D

δωστε κανενα ινφο για τον νικο αντυπα & και τον γιωργο τρανταλιδη  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σπύρο χαλαρωσε , μηπως το μετανιωσες για τη yamaha και εχεις νευρακια ?  ;D ;)

 

όχι δε το μετανιωσα για τη yamaha καθόλου αλλά να σου πω την αλήθεια η παραγγελία θα καθυστερήσει πολύ, σημερα ηρθε το rack, αυριο τα δερματα και το υπόλοιπο hardware, σε κανα μήνα η μια κάσσα και τα τομ και στις 20/5 η άλλη κασσα και το βαθύ... >:(

 

Λοιπον το ερωτημα του αρχικου ποστερ θα μπορουσε να ειναι και ''αγαπημένος'' Ελληνας ντραμερ και οχι καλύτερος , αλλα οταν παμε σε προσωπικό γούστο ο αγαπημένος μας δεν θεωρείται και καλύτερος για εμάς και μόνο ?

 

το θέμα λέει ''καλυτερος ελληνας ντραμμερ'' εκει πατάω  ;)

μήπως ο τιτλος θα επρεπε να ειναι ''αγαπημένοι έλληνες drummer''?

 

μαλλον αγνοήσαμε και οι 2 το

Προσοχή! Ενώ διαβάζατε, ένα νέο μήνυμα δημοσιεύθηκε. Ίσως θα θέλατε να αναθεωρήσετε την απάντησή σας.

 

μαν ειναι πολυ ευκολο να κρινεις ποιος ειναι καλυτερος και ποιος οχι. τα κριτηρια ειναι η τεχνικη το feeling που βγαζει και το προσωπικο γουστο του καθενος  ::)

 

να κρίνεις δεν ειναι καθολου ευκολο, να σχηματίσεις άποψη ίσως να ειναι κάπως πιο ευκολο κατεμε και πάλι θα αποτελεί καθαρά προσωπική εκτίμηση, πως κρίνεις την τεχνική κάποιου...ειδικά όταν εσυ (όχι εσυ συγκεκριμένα) δεν εχεις φτάσει σε αυτό το επίπεδο?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει ρε παιδια κουβεντα κανουμε δεν χρειαζεται να προσεχουμε και τοσο τις λεξεις μας  ;D

 

φυσικά και πρέπει να προσέχουμε τις λέξεις μας, είναι θέμα σωστής έκθεσης-έκφρασης

είδες τί έγινε με ένα τιτλο που δεν είχε σχέση με το κείμενο?

 

παραλίγο να πέσουνε μάπες  ???, άσε που με βγάζουν και καφεϊνομανή  :o

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κόλλιας μπορεί να παίζει στους Nile, αλλά παίζει και jazz. Μου το έλεγε ένας φίλος μου ο οποίος ήταν μαθητής του.

PRS,Suhr,D'Angelico,D'Aquisto,Sadowsky,G&L,Gibson,Steinberger,Fender,etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα ρε συ αν και ξεφευγει η συζητηση γινεται να κρινεις ακομα αν δεν εχεις την ικανοτητα να παιξεις τα ιδια πχ. το οτι στο ροκ ας πουμε οι ντραμερ ειναι καπως πιο περιορισμενοι και παιζουν συνηθως ζυγα σχηματα με κανα τριηχο το πολυ μεσα ξερω γω στο 90% των περιπτωσεων ισχυει .η ιδια η μουσικη τους περιοριζει πιο πολυ απο τους φιουζιοναδες πχ επειδη το ανεφερες προηγουμενως σαν παραδειγμα. τωρα το τι κανει ο καθενας σπιτι του προφανως δεν το ξερουμε .

και παλι εγω ρωτησα καθαρα απο ενδιαφερον γιατι οι ελληνες ειμαστε λιγο πισω στο ιντρνετ και μαθαινουμε τους κορυφαιους απο συζητησεις στομα με στομα. θελω να παω μια παρασκευη βραδυ ρε παιδι μου να δω ενα λαιβακι που παιζει ενας καλος ελληνας ντραμερ για να "κλεψω" καμια ιδεα και δεν ξερω κανενα. γι αυτο εβαλα για κορυφαιους. εσενα μπορει να σου αρεσει πχ ο ντραμερ απο τους indico δεν σημαινει οτι ειναι και αξιος να επιρεαστεις. δεν ξερω αν με καταλαβαινεις (που btw οι ιντιγκο τα σπανε  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγαπημένους δέν ξέρω....

Ο καλύτερος πάντως απο όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολους είμαι εγώ  ;D

 

Τέτοιο θρέντ, τέτοιες απαντήσεις χεχεχε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπημένοι είναι πάρα πολλοί. Με είχε εντυπωσιάσει ο Νίκος Καπηλίδης όπως και ο υιός Mike.

Θα πω επίσης τους:

-Νίκο Σιδηροκαστρίτη

-Σωτήρη Ντούβα (απ' τους top αυτή τη στιγμή drummers κατά τη γνώμη μου και πολύ νεαρός)

-Λεωνίδα Πλιάτσικα (Ο δάσκαλος)

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου