Προς το περιεχόμενο

Σπουδαίοι Ελληνες ντραμερ;


mr_davidoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να καταβαλω κι εγω τα δυο μου σεντς....αφου ευχαριστησω ταπεινα τους συναδελφους για την εκτιμηση που μου δειξανε...κολακευμενος...

 

θα αναφερω τους ελληνες ντραμερ που με εχουν συγκινησει...χωρις να σημαινει αυτο οτι ειναι οι καλυτεροι η σπουδαιοτεροι η γρηγοροτεροι η,η,η....

 

ο νικος αντυπας στο waiting for something/socrates drank the conium

ο γιωργος τρανταλιδης  στο on the wings των ιδιων και στο "μεταφοραι-εκδρομαι ο μητσος" του μεγαλου πουλικα...

ο ακης περδικης στο live των μουσικων ταξιαρχιων στο κυταρρο(1985)

ο τακης μαρινακης με τους πελομα μποκιου

ο φιλος μου νικος σιδηροκαστριτης στο ¨οια¨του συγχωρεμενου μιχαλη βερναρδακη

ο φιλος μου δρακος κτιστακης προχτες που τζαμαραμε παρεα... :P

ο πανος τολιος στο "μια ματια σαν βροχη" των ξυλινων σπαθιων

ο νικος λαβρανος στα παλια της τζενης βανου

ο φιλος μου σταυρος λαντσιας στο "ξενοδοχειο"του νιονιου

ο φιλος μου θανος σαρκετζης με τους deceptor(μια απο τις καλυτερες μεταλ μπαντες του '80)

ο νικος τολιος στο "κεφαλι γεματο χρυσαφι"των τρυπων

ο κυριακος δαριβας με τους "απροσαρμοστους"

ο σωτηρης ντουβας τον περασμενο αυγουστο στα τζαζ φεστιβαλ στην τηνο...

ο τακης κανελλος στο πρωτο αλμπουμ των μοντ πλαγκαλ

ο πατερας μου,καθε φορα που τον ακουω...

 

τελος η αγαπημενη συμμορια της σαλονικης...νικος βαργιαμιδης,αλεκος σπανιδης,κωστας λιολιος,θανος μιχαηλιδης και ο προωρα χαμενος κωστας κουβιδης...ειναι τα πνευματικα αδερφια μου και τους αγαπαω ειτε παιζουν καλα ειτε οχι... ;) ;) ;) :P :P :P ;D

 

σε ΟΛΟΥΣ τους παραπανω χρωσταω...

 

ναμαστε καλα,να εμπνεουμε ο ενας τον αλλον...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στα τεχνικα δεν ειμαι ο πλεον αρμοδιος να κρινω. Ο πιο γκρουβατος μακραν ομως (και νομιζω οτι αυτο ειναι το ζητουμενο, για εμενα τουλαχιστον) ειναι ο απο πανω μου. Δηλωνω μεγαλος φαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ,καιρο ειχα να  συμμετασχω παιδια καλως σας βρηκα.Αν μου επιτρεπεται να παραθεσω την ταπεινη μου γνωμη για τους αγαπημενους μου Ελληνες ντραμμερ :

α) Γιωργος Τρανταλιδης β) Γιαννης Ρενιερης( ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΠΑΙΖΕ ΤΖΑΖ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΝΑΝΕ ΤΣΙΣΑ ΑΚΟΜΑ) γ) Τακης Μαρινακης (για το πολυ καλο γουστο στο παιξιμο του) δ)Νικος Αντυπας

( ο καλυτερος ντραμμερ ορχηστρας +Socrates + συνθετης) και ο Ανδρεας Μουζακης (τι να πουμε τωρα ..) Απο τους καινουργιους αν εξαιρεσουμε τους Τζαζιστες που και καλα ειναι κορυφες για παρτυ τους μονο ενας μου εχει καλη εντυπωση σε μια δουλεια που τον εχω ακουσει

ζωντανα (Με ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΑΛΑΝΗ ΚΑΙ ΑΛΚΗΣΤΗ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ )ο Μιχαλης Καπηλιδης.

Γενικα προτιμω τους ντραμμερ με γουστο και διαφορετικες προσεγγισεις σε παιξιματα απο τους ΔΕΔΗΛΩΜΕΝΟΥΣ σε ενα κυριως ειδος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ,καιρο ειχα να  συμμετασχω παιδια καλως σας βρηκα.Αν μου επιτρεπεται να παραθεσω την ταπεινη μου γνωμη για τους αγαπημενους μου Ελληνες ντραμμερ :

α) Γιωργος Τρανταλιδης β) Γιαννης Ρενιερης( ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΠΑΙΖΕ ΤΖΑΖ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΝΑΝΕ ΤΣΙΣΑ ΑΚΟΜΑ) γ) Τακης Μαρινακης (για το πολυ καλο γουστο στο παιξιμο του) δ)Νικος Αντυπας

( ο καλυτερος ντραμμερ ορχηστρας +Socrates + συνθετης) και ο Ανδρεας Μουζακης (τι να πουμε τωρα ..) Απο τους καινουργιους αν εξαιρεσουμε τους Τζαζιστες που και καλα ειναι κορυφες για παρτυ τους μονο ενας μου εχει καλη εντυπωση σε μια δουλεια που τον εχω ακουσει

ζωντανα (Με ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΑΛΑΝΗ ΚΑΙ ΑΛΚΗΣΤΗ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ )ο Μιχαλης Καπηλιδης.

Γενικα προτιμω τους ντραμμερ με γουστο και διαφορετικες προσεγγισεις σε παιξιματα απο τους ΔΕΔΗΛΩΜΕΝΟΥΣ σε ενα κυριως ειδος .

 

Και ο Ρενιέρης τζαζ έπαιζε (ένα είδος)  8)

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ε, μια και παινέψαμε (με την καλή έννοια) τα φιλαράκια μας, ας μου επιτρέψετε να προσθέσω και εγώ δύο φίλους μου που τους θεωρώ εξαιρετικούς... τομαροκρούστες  ;D

 

Mark Cross: ΟΚ, γερμανοάγγλος είναι, μην βαράτε, αλλά εδώ μεγάλωσε, εδώ έπιασε μπακέτες, εδώ τον μάθαμε, εδώ ζει (τον περισσότερο καιρό), οπότε θεωρείται έλληνας. Mark-όταν ο Neil Peart συνάντησε τον Simon Phillips  ;D προέκυψε ο... ψηλός!

 

Μάκης Γιούλης: Οι περισσότεροι τον ξέρετε από τους Socrates- στο line up των τελευταίων ετών. Υπέροχος ντράμερ και σούπερ παιδί. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mark Cross: ΟΚ, γερμανοάγγλος είναι, μην βαράτε, αλλά εδώ μεγάλωσε, εδώ έπιασε μπακέτες, εδώ τον μάθαμε, εδώ ζει (τον περισσότερο καιρό), οπότε θεωρείται έλληνας.

 

o Mark ειναι περισσοτερο Ελληνας απο τους "κανονικους" Ελληνες,απιστευτος ντραμμερ και φοβερο παιδι!

 

Δωστου φιλια αν τον ξερεις.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

o Mark ειναι περισσοτερο Ελληνας απο τους "κανονικους" Ελληνες,απιστευτος ντραμμερ και φοβερο παιδι!

 

Δωστου φιλια αν τον ξερεις.... ;)

 

ΟΚ nick θα του τα δώσω... Βέβαια χάλασε και αυτός- εννοώ τις «ελληνικές συνήθειες»  ;D

Χρόνια τώρα έκοψε το κάπνισμα και τους καφέδες  ;D ;D ;D Όλο... γάλα πίνει αυτό το παιδί!!!

 

Σε ξέρει σαν SF; Νίκο από το Berlin; Πως να μεταφέρω τα χαιρετίσματα;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο... γάλα πίνει αυτό το παιδί!!!

 

παντα γαλα επινε και τονους απο muesli.... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου