Προς το περιεχόμενο

Σπουδαίοι Ελληνες ντραμερ;


mr_davidoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενο post,αλλά ο Φώταρος είναι ο αγαπημένος μου drummer!!

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tommy Lee.

 

Εχει το καλυτερο στουντιο,τα περισσοτερα λεφτα,τα ωραιοτερα μωρα και βαραει πιο δυνατα απο ολους!

 

Εμένα πάλι με αρέσει αυτούνος  :    Μιχαήλ Κυριάκος Δελάογλου

 

http://www.youtube.com/watch?v=GlecTBevmzc

 

Σαν πολλοί δεν έχουν κάνει metal καριέρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο αυτους που ειχα πει παραπάνω να συμπληρωσω και τον Αλέκο Σπανίδη.Επίσεις ψάξτε για τον συντοπίτη μου πιτσιρικα νίκο βαφίδη.Σε λίγα χρόνια θα με θυμηθείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μνεία πρέπει να γίνει και στον Κώστα Αναστασιάδη.

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μνεία πρέπει να γίνει και στον Κώστα Αναστασιάδη.

Σαφώς και μνεία πρέπει να γίνει καθότι είναι μία κατηγορία μόνος του. Μεγάλος ντράμερ.

 

Από την άλλη όμως, η sui generis προσωπικότητά του, δεν κάνει την συνεργασία μαζί του και το πιο εύκολο πράγμα....... όπως έχω ακούσει.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρης Κουνουπας Τελος!!!Και δεν θελω ου ,και ποιος ειναι αυτος.Ασε που του χρωσταω και κατι λεφτα και δεν μας περνει για πολυ προλογο.Χαρης Κουνουπας .Ξεστραβωθειτε επιτελους.αχαχαχχαχαχαχαχχαχα

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το συγκεκριμένο βίντεο με την συνέντευξη του Κώστα Αναστασιάδη το συστήνω για παρακολούθηση άσχετα αν είμαστε ντράμμερς ή όχι... Το είδα σήμερα. Δεν το βαρέθηκα ούτε στιγμή.

 

Γενικά θεωρώ ότι η Ελλάδα με την κομβική γεωγραφική θέση και πολυποίκιλλη πολιτιστική κληρονομιά που έχει, έχει το προσόν να βγάζει -και βγάζει- μέγιστους μουσικούς.

 

Ποιον να αφήσεις απ'έξω;

 

Άλλος ένας που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο Χρήστος Τριανταφυλλόπουλος και το εκπληκτικό παίξιμό του στο πρώτο άλμπουμ των Purple Overdose: Exit #4 (1988)   (μιας και από εκεί τον "γνώρισα")

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μνεία πρέπει να γίνει και στον Κώστα Αναστασιάδη.

 

Εντελως ΑΚΑΤΑΝΟΗΤΟ μου φαινεται οτι γυρισε στην Ελλαδα....ειναι world class ο τυπος.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Audiokostas: Πάντως ο συνονόματός σου Κώστας Αναστασιάδης φαίνεται ευγενέστατος και πολύ προσιτός άνθρωπος!

 

@SF: H απορία σου είναι απορία πολλών!

 

 Το βίντεο με τον Κώστα Αναστασιάδη με έβγαλε εδώ, σε έναν εξαιρετικό ντράμμερ (Αλέξανδρος Δράκος Κτιστάκης) που τώρα γνωρίζω και έχω ενθουσιαστεί!

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρης Κουνουπας Τελος!!!Και δεν θελω ου ,και ποιος ειναι αυτος.Ασε που του χρωσταω και κατι λεφτα και δεν μας περνει για πολυ προλογο.Χαρης Κουνουπας .Ξεστραβωθειτε επιτελους.αχαχαχχαχαχαχαχχαχα

Ποιος είναι αυτός ο αχαρτογράφητος ρε Γιώργο; Πρόσεχε τι λες, θα μας πάρουν με τις πέτρες! ;D

 

Για το θέμα, μια και αναστήθηκε, τα τελευταία χρόνια έχουν εμφανιστεί πολλοί, πολύ καλοί έως τι-παίζει-ρε-ο-άνθρωπας, Έλληνες ντράμερς, γεγονός ιδιαίτερα ευχάριστο.

Και λογικό βέβαια καθότι η παιδεία στη "μοντέρνα" μουσική (ξέρετε αυτά τα ...σέικ) έχει αναβαθμιστεί ιδιαίτερα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου