Προς το περιεχόμενο

Σπουδαίοι Ελληνες ντραμερ;


mr_davidoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιαννης Αγγελοπουλος

Σεραφειμ Γιαννακοπουλος

Δημητρης Κλονης

Σωτηρης Ντουβας

Αλεξανδρος Δρακος Κτιστακης

Μηχαλης Καπιλιδης

Καλλιστρατος Δρακοπουλος

Βασιλης Καλλιστριδης

Μαριος Ιωαννου

 

Χρηστος Ασωνιτης

Christos Asonitis - Latin drumming

 

www.myspace.com/anagnostopoulosmanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο μεταλ χωρο παντως ακουστε αυτο το φιλαρακι μου...

 

Mιχάλης Καραμιχάλης απο REX MUNDI Θεσσαλονικη... Απιστευτη ακριβεια-τεχνικη και ταχυτητα... ειναι 10bpm πιο αργος απο τον Κόλλια, αλλα μόλις 19 χρονων!!! :o :o :o

 

http://www.myspace.com/rexmundiband

 

πατηστε να ακουσετε ξερω γω το figure in a dream...

 

Για γρηγορα μεταλ παιξιματα στο συγκεκριμενο τραγουδι πατε στο 04:00 κ μετα..  και για κατι πιο διαφορετικο προχωρηστε το τραγουδι στο 06:20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ΓΙΑ ΜΕΝΑ Ο ΠΡΩΤΟΣ DRUMMER ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΕΝΙΕΡΗΣ.

ΜΟΥΣΙΚΟΣ DRUMMER ΜΕ ΗΘΟΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΕ ΠΟΛΛΑ ΕΙΔΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΤΖΑΖ ΜΟΥΣΙΚΗΣ. ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ DRUMMER ΕΙΝΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ Ή ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΙΞΙΜΟ (ΣΤΥΛ ΡΕΝΙΕΡΗ). Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΕΝΙΕΡΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΘΗΤΕΥΣΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΤΖΑΖ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ. ΟΠΩΣ GENE KRUPA, BUDDY RICH, LOUIS BELLSON ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΜΕΝΑ Ο ΠΡΩΤΟΣ DRUMMER ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΕΝΙΕΡΗΣ.

Πρωτη φορα τον ακουω σαν ονομα. Ειδα τωρα 3 βιντεο στο youtube. Καλος ειναι.

Αλλα αυτο που με χαλασε ειναι οτι και στα 3 βιντεο ειναι 4-5 users που γραφουν τα ιδια ακριβως σχολια! Μιλαμε για Copy-Paste κανονικο. ::)

 

Αυτο ας πουμε:

 

ddd.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα επαιξα τυμπανα και μετα εγινα κιθαριστας (δεν εχω καταληξει ακομα αν εκανα μλκια), οποτε θα επιτρεψετε να εχω αποψη?  8)

 

Δεν ειδα να αναφερετε τον Στέφανο Δημητρίου και τον Ανδρεα Μουζακη (εκτος αν μου ξεφυγε).

Μεγαλοι ντραμερ.

 

Με πολλους απο αυτους που γραφτηκαν εχω συμπαιξει, και μπορω να πω οτι οι καλοι ντραμερς, σε κανουν να γινεσαι αλλα και να ακουγεσαι καλυτερος κιθαριστας.

(Βλακας ηταν ο Beck που επελεγε μονο genius ντραμερς να παιζουν μαζι του?  ;D)

Θα πω δυο λογια για μερικους.

 

Ο Σπυρος ο Παναγιωτοπουλος με φτιαχνει πολυ οταν παιζουμε μαζι, παρολο που ειμαστε σε τελειως διαφορετικα μονοπατια (jazz αυτος, rock εγω).

Tα εχει ολα και συμφερει  ;D

Ολο μιξοκλαιει οτι δεν μπορει να βαραει, αλλα αμα βαρεσει (ροκ λεμε) ... παναγια μου.

Και παρολο που μπορει να φαινεται σε καποιους (που δεν νοιωθουν) οτι παιζει για παρτυ του, συμβαινει ακριβως το αντιθετο. Απιστευταμπλ?

Τελευταια ανακαλυψη του το Αρχαιο Τσα τσα.

χαχαχα α ρε Σπυρετο τι τραβας, αλλα μας κανεις και γελαμε.

Η ψυχη της μπαντας με ολη την εννοια.

 

Ο Μιχαλης ο Καπιλιδης επισης ειναι απιστευτος.

Με κλωτσαγε στην πλατη το groove.

Χαθηκαμε. Ελπιζω να ξαναπαιξουμε καποια στιγμη.

 

Θα συμφωνησω με τον Βαγγελη οτι ο Ηλιας ο Δουμανης ειναι μεγαλος δασκαλος και οχι μονο στα τυμπανα (του οφειλω πολλα για τον τροπο που με εβαλε στο mood να προχωρησω μουσικα, σε φαση που ειχα πεσει σε τελμα)

 

Με τον Νικο Αντυπα ειχα την τιμη να γνωριστω και να συνεργαστω τον τελευταιο χρονο.

Ξεχνιεμαι  και κανω τη δουλεια μου κανονικα κλπ και μετα γυριζω σπιτι συνερχομαι και σκεφτομαι "ρε με ποιον επαιξα σημερα"?

Και την αλλη μερα του παω το λιωμενο βινύλιο του wating for something να μου το υπογραψει.  ;D

Μου το υπογραφει, σταματαμε τα sessions, αρχιζουμε τις μπυρες και μου αρχιζει τις ανεκδοτες ιστοριες behind the scenes για τους Socrates.

Αλλη μεγαλη ευτυχια για ενα φανατικο φαν των socrates.

Μετα αντι να γραψουμε Νταλαρα, μπαινουμε και τζαμαρουμε message to love.

OMG !! πως το εχει αυτο το στυλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Έλληνες ντράμερ που με εντυπωσίασαν εμένα ήταν αυτοί που είχα

ξεχωρίσει από πιτσιρικάδες. Ο Μιχάλης ο Καπηλίδης (παίζαμε σε κάποια φάση μαζί Maiden και Queensryche όταν ήταν 14-15 νομίζω) και ο Αλέξης ο Αποστολάκης που έτυχε να τον παρακολουθήσω κατά τη δημιουργία των Noise Promotion Company όταν ήταν... πόσο... 16-17; Φτασμένοι ντράμερ και οι δυό στην ηλικία εκείνη...

 

http://www.youtube.com/watch?v=8TNkwQ10sm8

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τάκης ο Κανέλλος, που είχα την τύχη κάποτε να διδάσκουμε στην ίδια μουσική σχολή και να τζαμάρουμε παρέα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

ένας ντράμμερ που απλά κάνει τους υπόλοιπους να νοιώθουν μικροί είναι ο rambo των drums Γιάννης Σταυρόπουλος και δάσκαλος του Γιώργου Κόλλια (Nile)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου