Προς το περιεχόμενο

Σπουδαίοι Ελληνες ντραμερ;


mr_davidoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

παντα γαλα επινε και τονους απο muesli.... ;D

 

 

 

Πραγματικά,ίσως γι' αυτό να έγινε και δύο μέτρα  ;D Ίσως πάλι να φταίνε τα όσα... τάνκερ τεκίλα, «Τζακ» και μπύρες που έχει ρουφήξει το τρελό αγόρι ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αγαπητε dionisissab ΜΙΑ διευκρινηση ο Γ.Ρενιερης δεν επαιζε μονο  τζαζ (μεγαλη θητεια με τον Γ.Μαρκοπουλο και σε φεστιβαλ της εποχης εκεινης ειχε κερδιση  βραβεια για τισ αυνθεσεις του,Ιαπωνια κλπ.) .Ο ΡΕΝΙΕΡΗΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΕ ΚΡΟΥΑΖΕΡΟΠΛΟΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ-Ν.ΥΟΡΚΗ ΣΑΝ ΝΤΡΑΜΜΕΡ ΣΤΗΝ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ.Ειχε την τυχη να κανει ορισμενα μαθηματα με την τοτε μορφη GENE KROUPA .Aυτα τα ξερω απο πρωτο χερι καθ'οτι ετυγχανα μαθητης του .Για την ιστορια και μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε dionisissab ΜΙΑ διευκρινηση ο Γ.Ρενιερης δεν επαιζε μονο  τζαζ (μεγαλη θητεια με τον Γ.Μαρκοπουλο και σε φεστιβαλ της εποχης εκεινης ειχε κερδιση  βραβεια για τισ αυνθεσεις του,Ιαπωνια κλπ.) .Ο ΡΕΝΙΕΡΗΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΕ ΚΡΟΥΑΖΕΡΟΠΛΟΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ-Ν.ΥΟΡΚΗ ΣΑΝ ΝΤΡΑΜΜΕΡ ΣΤΗΝ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ.Ειχε την τυχη να κανει ορισμενα μαθηματα με την τοτε μορφη GENE KROUPA .Aυτα τα ξερω απο πρωτο χερι καθ'οτι ετυγχανα μαθητης του .Για την ιστορια και μονο.

]

 

Ο γραπτός λόγος δεν βοηθάει, ούτε τα emoticon.... προφανώς και αστιεύομαι. εκπληκτικός drummer ο Ρενιέρης. αρκεί να σκεφτεί κανείς ότι και 2 δευτερόλεπτα να βρεθείς με έναν γίγαντα των τυμπάνων όπως ο Krupa, έχεις μεγάλη ευλογία.  :)

 

 

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Διονυση συμφωνω μαζι σου αλλα ηταν απλως Διευκρινιση.Αφου ξερεις και εχεις ακουσει το Γιαννη τοτε εισαι του δικου μας club,μη μου πεις οτι συχναζες Νουφαρα 1977-1980 ; γιατι μεγαλε  θα εισαι απο τα ιδρυτικα στελεχη .Χαρηκα που εισαι γνωστης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ξερεις και εχεις ακουσει το Γιαννη τοτε εισαι του δικου μας club,μη μου πεις οτι συχναζες Νουφαρα 1977-1980 ; γιατι μεγαλε  θα εισαι απο τα ιδρυτικα στελεχη .Χαρηκα που εισαι γνωστης .

Δυστυχώς δεν είμαι τόσο μεγάλος. Ούτε είχα την τύχη να ζω την άγια εποχή τέλη '70s.

Μερικά πραγματάκια τα ξέρω ιστορικά χωρίς δυστυχώς να τα έχω ζήσει.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

να καταβαλω κι εγω τα δυο μου σεντς....αφου ευχαριστησω ταπεινα τους συναδελφους για την εκτιμηση που μου δειξανε...κολακευμενος...

 

θα αναφερω τους ελληνες ντραμερ που με εχουν συγκινησει...χωρις να σημαινει αυτο οτι ειναι οι καλυτεροι η σπουδαιοτεροι η γρηγοροτεροι η,η,η....

 

ο νικος αντυπας στο waiting for something/socrates drank the conium

ο γιωργος τρανταλιδης  στο on the wings των ιδιων και στο "μεταφοραι-εκδρομαι ο μητσος" του μεγαλου πουλικα...

ο ακης περδικης στο live των μουσικων ταξιαρχιων στο κυταρρο(1985)

ο τακης μαρινακης με τους πελομα μποκιου

ο φιλος μου νικος σιδηροκαστριτης στο ¨οια¨του συγχωρεμενου μιχαλη βερναρδακη

ο φιλος μου δρακος κτιστακης προχτες που τζαμαραμε παρεα... :P

ο πανος τολιος στο "μια ματια σαν βροχη" των ξυλινων σπαθιων

ο νικος λαβρανος στα παλια της τζενης βανου

ο φιλος μου σταυρος λαντσιας στο "ξενοδοχειο"του νιονιου

ο φιλος μου θανος σαρκετζης με τους deceptor(μια απο τις καλυτερες μεταλ μπαντες του '80)

ο νικος τολιος στο "κεφαλι γεματο χρυσαφι"των τρυπων

ο κυριακος δαριβας με τους "απροσαρμοστους"

ο σωτηρης ντουβας τον περασμενο αυγουστο στα τζαζ φεστιβαλ στην τηνο...

ο τακης κανελλος στο πρωτο αλμπουμ των μοντ πλαγκαλ

ο πατερας μου,καθε φορα που τον ακουω...

 

τελος η αγαπημενη συμμορια της σαλονικης...νικος βαργιαμιδης,αλεκος σπανιδης,κωστας λιολιος,θανος μιχαηλιδης και ο προωρα χαμενος κωστας κουβιδης...ειναι τα πνευματικα αδερφια μου και τους αγαπαω ειτε παιζουν καλα ειτε οχι... ;) ;) ;) :P :P :P ;D

 

σε ΟΛΟΥΣ τους παραπανω χρωσταω...

 

ναμαστε καλα,να εμπνεουμε ο ενας τον αλλον...

 

p.s.

ξεχασα(να παρει...γηρατεια... :'()αλλους δυο αγαπημενους!!!

τον λουκα σιδερα(666)

και τον νικο τσιλογιαννη με τα μπουρμπουλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

kalispera se olous..kata ti gnomi mou exoume spoudeous drummer stin ellada..enas apo aytous pou gia mena einai kai o kalyteros legaite..

LUKAS SIDERAS..itan o drummer apo ''afrodite's child'' to kalytero elliniko rock sigrotima pou perase pote kai anagnorisimo apo olo ton kosmo!! psaxte sxetika kai tha katalavetai..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου