Προς το περιεχόμενο

Πως θα μπορούσε να γίνει ένα Noiz.gr Live;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι 1000δες νοματαίοι

27 καμμένοι (εγώ δεν ψήφισα :) )

και άντε 100 ενεργά μέλη.

 

Μήπως να το ξανασκεφτει κάποιος πριν ξανανοίξει θέμα για νοιζ λάιβ;

 

Σε καραόκε btw είμαι μέσα για τρελά γέλια κ πολλές μπύρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μήπως να το ξανασκεφτει κάποιος πριν ξανανοίξει θέμα για νοιζ λάιβ;

Σε καραόκε btw είμαι μέσα για τρελά γέλια κ πολλές μπύρες.

Nαι και στα 2 στη (πάντα λογική) φιλενάδα μας :D

 

Και ο ξυλοδαρμός με σαπούνια σε μαξιλαροθήκη του Μπίχλα δεν με χαλάει

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι 1000δες νοματαίοι

27 καμμένοι (εγώ δεν ψήφισα :) )

και άντε 100 ενεργά μέλη.

 

Μήπως να το ξανασκεφτει κάποιος πριν ξανανοίξει θέμα για νοιζ λάιβ;

 

Σε καραόκε btw είμαι μέσα για τρελά γέλια κ πολλές μπύρες.

Σχεδόν +1 στα παραπάνω.

Είναι μια γενικότερη αντίληψη που εντάσσεται στο "γουστάρω τρελλά, ας κανονίσετε κάτι να διασκεδάσω κι αν δεν μου κάτσει καλά να γκρινιάξω εκ του ασφαλούς" της ημεδαπής  ;)

 

Νομίζω ότι ξέρω και τον έναν ψήφο κατά.  ::)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονίστε να κάνω κανένα Woodstock στο Βόλο.... Μηχανήματα υπάρχουν, όργανα υπάρχουν, χώρος υπάρχει και χωράει χιλιάδες.....

 

Μη μου βάζετε ιδέες.... έχω και δυο τρία ραδιόφωνα να προμοτάρουν.

 

Ωραια ιδεα και μοιραζει και την αποσταση για βορειους και νοτιους και εχει και τρελες μασες-τσιπουρα ο Βολος για να εχουν κατι να...σβηνουν οι μπυρες  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ με δεδομένο ότι στο forum είμαστε κάτι χιλιάδες νοματαίοι, έχουν ψηφίσει μόνο 27  :P Μήπως πρέπει να υπάρξει λίγο μεγαλύτερος... «ενθουσιασμός»; Λέω τώρα εγώ...

 

Θελει promotion to post  :P

Καλη ιδεα παντως. Θελει ομως συλλογικη δουλεια, οργανωση και bling$$bling ωστε  να αποφυγουμε το: "γουστάρω τρελλά, ας κανονίσετε κάτι να διασκεδάσω κι αν δεν μου κάτσει καλά να γκρινιάξω εκ του ασφαλούς" που λεει και ο audiokostas  ;D  ;D

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για μια ακόμα φορά θα συμφωνήσω με τον Ωδειοκώστα, σχετικά με τo original playlist. Θα έλεγα ένα minimum 50% του playlist κάθε μπάντας να είναι original κομμάτια, για να θεμελιώνεται δικαίωμα συμμετοχής. Αυτό από μόνο του θα το έκανε διαφορετικό από το "μαζευόμαστε 3 διασκευάδικες μπάντες με τους φίλους μας".

 

Σαφώς σημαντικό είναι και να υπάρχει αντιπροσώπευση από όσο γίνεται περισσότερα είδη μουσικής. Το κάθε set όμως δεν θα πρέπει να είναι μικρότερο των 45 λεπτών, ούτε μεγαλύτερο των 75 λεπτών, kateme. Σε ένα φεστιβάλ-πανηγύρι, 4-6 μπάντες την ημέρα θα ήταν ένας εφικτός στόχος.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ αν πάμε 6 μπάντες αχταρμάς θα λιποθυμήσει κόσμος. Αλήθεια...

Σκέψου τώρα 1 ώρα ο καθένας δε βγαίνει.

 

Εδώ σε rockwave που τουλάχιστον τεχνικά είχες σίγουρο ότι θα ακούσεις επαγγελματικές μπάντες κ έχουν περάσει ανεπιστρεπτί τα χρόνια που θα άντεχα τέτοια "φάση". Και εκεί συνήθως κ ηχητικά υπήρχε μια ομοιογένεια...

 

Αν τώρα θες να μαζευτεί η πιτσιρικαρία που αντέχει χωρίς πολλά πολλά, θέλει να κάνεις πολύ μπαμ event.

 

Αλλά καλά τα λέει ο Κώστας, άμα δε μιλήσει ο BigA, μάλλον μας λείπει πληροφορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ αν πάμε 6 μπάντες αχταρμάς θα λιποθυμήσει κόσμος. Αλήθεια...

Σκέψου τώρα 1 ώρα ο καθένας δε βγαίνει.

 

Εδώ σε rockwave που τουλάχιστον τεχνικά είχες σίγουρο ότι θα ακούσεις επαγγελματικές μπάντες κ έχουν περάσει ανεπιστρεπτί τα χρόνια που θα άντεχα τέτοια "φάση". Και εκεί συνήθως κ ηχητικά υπήρχε μια ομοιογένεια...

 

Αν τώρα θες να μαζευτεί η πιτσιρικαρία που αντέχει χωρίς πολλά πολλά, θέλει να κάνεις πολύ μπαμ event.

 

Αλλά καλά τα λέει ο Κώστας, άμα δε μιλήσει ο BigA, μάλλον μας λείπει πληροφορία...

 

Κανείς δεν έρχεται σε τέτοια φεστιβάλ και κάθεται από την αρχή μέχρι το τέλος.

 

Το Blues Festival δεν απήχε πολύ σε χρονική διάρκεια και πλήθος συμμετοχών απ'αυτό που συζητάμε, και οι περισσότερες μπάντες ήταν αυτό που λέμε "ερασιτεχνικές".

 

Επιπλέον, ξέρω ότι δεν το θυμάσαι γιατί δεν είχες γεννηθεί ακόμα  :P :P αλλά και στο πρώτο Noiz Live μέσα-έξω ήταν ο περισσότερος κόσμος (εντάξει, δεν χωράγαμε κιόλας, αλλά εννοώ ότι πολλοί ήρθαν να ακούσουν 1-2 μπάντες και να φύγουν, άλλοι ήρθαν, έφυγαν και ξαναμπήκαν, κλπ, έτσι γίνεται σε όλα τα φεστιβάλ).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν έρχεται σε τέτοια φεστιβάλ και κάθεται από την αρχή μέχρι το τέλος.

 

Το Blues Festival δεν απήχε πολύ σε χρονική διάρκεια και πλήθος συμμετοχών απ'αυτό που συζητάμε, και οι περισσότερες μπάντες ήταν αυτό που λέμε "ερασιτεχνικές".

 

Επιπλέον, ξέρω ότι δεν το θυμάσαι γιατί δεν είχες γεννηθεί ακόμα  :P :P αλλά και στο πρώτο Noiz Live μέσα-έξω ήταν ο περισσότερος κόσμος (εντάξει, δεν χωράγαμε κιόλας, αλλά εννοώ ότι πολλοί ήρθαν να ακούσουν 1-2 μπάντες και να φύγουν, άλλοι ήρθαν, έφυγαν και ξαναμπήκαν, κλπ, έτσι γίνεται σε όλα τα φεστιβάλ).

 

Ε τότε ποιος ο λόγος για φεστιβάλ; Αν είναι να πάει ο κόσμος να ακούσει 1 - 2; Όλο λάιβ γίνονται κάθε τόσο. Να φανταστείς από σήμερα μέχρι τις 23, εγώ έχω υπόψην μου 10!!! που θέλω να πάω... Και δεν έχω δει καν τι παίζει σε πιο "επίσημα" λάιβ...!

 

Επίσης εγώ προσωπικά θα μου φαινόταν πολύ άκυρο να ακούσω μια μέταλ μπάντα (έχει 2 πανάξιες που γράφουν κάθε τόσο στο νοιζ), μια μπλουζ μπάντα, μια αλτέρνατιβ, μια διασκευομπάντα κ ένα τζαζ σχήμα σε μια μέρα.

Πολιτισμικό σοκ μου ακούγεται...

 

Άσε που με τέτοιο σεταπ ήδη αποκλείεται η βολικότητα του κοινού εξοπλισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εγώ προσωπικά θα μου φαινόταν πολύ άκυρο να ακούσω μια μέταλ μπάντα (έχει 2 πανάξιες που γράφουν κάθε τόσο στο νοιζ), μια μπλουζ μπάντα, μια αλτέρνατιβ, μια διασκευομπάντα κ ένα τζαζ σχήμα σε μια μέρα.

Πολιτισμικό σοκ μου ακούγεται...

Χελ γιέα \ii/

 

6 μπάντες γίνεται. Ναι και εμένα μου αρέσει το χαλαρό έρχομαι, φεύγω, βλέπω, δε βλέπω.

 

Αλλά εγώ δεν συνεχίζω την κουβέντα αν δεν αναμιχθούν και οι decision makers.  ;)

Αλλιώς live του γούστου μου στήνεται και χωρίς να το συζητάμε εδώ μέσα. ;) ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου